metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Neděle, 18. února 2018. Svátek má Gizela.
Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun.
Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun. | foto: Partners Financial

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun

23. listopadu 2017  0:01
Komerční sdělení Nejenom rodiče, ale i finanční poradci doporučují mladým lidem, kteří již pracují, aby si část vydělaných peněz, pokud to jde, odkládali takzvaně „stranou“ nebo na „horší časy“. Toto doporučení vyslyšel i IT specialista Josef, který si tak po deseti letech investování do podílových fondů „naspořil“ rovných 435 tisíc korun.

Josef patří do skupiny mladých IT profesionálů, kteří před zhruba osmi až deseti lety začínali hned po škole s vydělávat a dobře se uchytili.„Tito lidé v poměrně brzkém věku začali vydělávat relativně hodně peněz a nezvládali, anebo je třeba ani nechtěli všechny utratit, a tak začali investovat,“ říká finanční poradce Vladimír Weiss, který specialistu Josefa v roce 2007 inspiroval, aby začal investovat do podílových fondů. Josefovi doporučil nastavit trvalý příkaz k měsíční investici ve výši tří tisíc korun, po deseti letech má Josef celkem 435 tisíc korun.

Výnos 4,85 % ročně

Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun.

Vladimír Weiss (*1986)

  • Působí ve společnosti Partners od jejího založení v roce 2007 jako finanční poradce, lektor a konzultant. Poradenskou a lektorskou činnost provozuje nejčastěji v Praze a okolí. 
  • V roce 2015 úspěšně složil certifikační zkoušku a stal se držitelem významného evropského certifikátu European Financial Advisor™ v oblasti finančního poradenství a plánování.

Vývoj Josefových investic prošel v průběhu času několika změnami. Josef občas do podílových fondů poslal více peněz než domluvené tři tisíce korun, ale občas také ze zainvestovaných peněz něco použil pro své potřeby.

„Při částce 435 000 korun, které má Josef nyní k dispozici, činí průměrný výnos jeho investice, počítán vnitřním výnosovým procentem 4,85 % ročně. Strategie investovat do podílových fondů přinesla své ovoce. Josef ochránil své peníze proti inflaci, a ještě si vytvořil solidní dlouhodobou finanční rezervu,“ vysvětluje Vladimír Weiss.

Do podílových fondů Josef aktuálně investuje 7 300 korun, z toho 3 300 korun investuje uvážlivě prostřednictvím vyvážené investiční strategie, pro zbývající 4 000 korun volí dynamickou investiční strategie, což mu umožňuje dostatečně dlouhý investiční horizont. Portfolio má složené výhradně z podílových fondů.

Může se hodit

„V případě dynamické strategie postupujeme tak, že 63 % investovaných peněz dáváme do akciových fondů, jedenáct procent do smíšených a 26 procent do dluhopisových. Preferujeme rozvinuté země, jako je USA, Kanada, Západní Evropa a jen okrajově rozvíjející se trhy. Do portfolia nijak nezasahujeme, kosmetické úpravy provádí v čase investiční společnost,“ vysvětluje Vladimír Weiss.

Hypotéka a penze

Celkem 435 tisíc korun, které má Josef zainvestováno, činí zhruba 30 % procent jeho finančních rezerv. Investice do podílových fondů je jen jeden z dílků jeho portfolia. Další peníze si jako železnou krátkodobou rezervu odkládá na běžný účet, peníze posílá i na stavební spoření a pravidelně si odkládá i na penzi ve státem podporovaného doplňkového stavebního spoření. A jaká jsou jeho cíle s penězi, které neutratil, ale naopak zhodnotil? Josef hledí do budoucnosti, peníze chce použít pro předčasné splacení hypotéku anebo, jak se říká, na horší časy.

„Pro investiční horizont tři až pět let spoříme, pro delší horizont už musíme investovat. Jinak neochráníme odložené prostředky před inflací,“ tvrdí finanční poradce společnosti Partners Vladimír Weiss.Hlavní zprávy

Češi podceňují preventivní prohlídky, chodí jich na ně jen necelá polovina

Pravidelné návštěvy lékaře jsou s přibývajícím věkem stále důležitější.
vydáno 18. února 2018  8:55

Pravidelné návštěvy lékaře jsou s přibývajícím věkem stále důležitější.  celý článek

Horory a krev, to děti baví

Vytváření animace v Aeroškole
vydáno 18. února 2018  5:55

Měl by českou motocyklovou závodnici Gabrielu Novotnou prohánět po dakarských dunách Robert De Niro, nebo spíš obří lidožravý mravkolev? I to se řeší nad...  celý článek

Dan Brown vydal publikaci Počátek

Spisovatel Dan Brown v Barceloně při uvedení knihy Počátek
vydáno 17. února 2018  15:20

Jednomu z nejprodávanějších knižních autorů současnosti vychází v češtině novinka. Jmenuje se Počátek a Dan Brown v ní hledá otázky ohledně vzniku lidstva.  celý článek

Pějme ódu na podvozek

Subaru Impreza. BiLED přední světlomety se automaticky natáčí v zatáčce.
vydáno 17. února 2018  13:12

Impreza dostala na kapotu razítko potvrzující, že dál zůstává kultem!  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám