metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Pondělí, 19. února 2018. Svátek má Patrik.
Vyhnout se stresu a hladovění je základ.
Vyhnout se stresu a hladovění je základ. | foto: Profimedia.cz

Při hubnutí není nutné jen trpět. Rady a tipy pro ženy

29. října 2017  7:04 Lucie Mottlová Metro.cz
Diety jsou pro ženy cestou do pekel. Zkuste jógu a několik pravidel.

Podzimní dny svádí k mlsání a zaoblování křivek na zimu. Diety ale nepatří mezi efektivní způsoby, jak zhubnout. Rozkolísáte si metabolismus a ve finále skončíte s vyšší váhou, než jste začínala. Jak tedy efektivně zhubnout?Jak na zdravé hubnutí

Vyplavování škodlivin je pro tělo zpočátku náročné.

]Mezi ověřené přírodní pomocníky patří šťáva z černé jeřabiny či z aloe vera, které proces očisty urychlí a minimalizují jeho nepříjemné vedlejší projevy, jako jsou bolesti hlavy nebo únava. Za podmínky, že budete dostatečně pít.

Pokud se nacházíte v přechodu, můžete vyzkoušet mateří kašičku, která je zdrojem vitaminů, aminokyselin, enzymů, působí proti únavě, stimuluje činnost mozku. Včelí pyl je bohatý na vitaminy A, B1, B2,B5 a růstový hormon, který pomáhá vaječníkům vstřebávat hormony hypofýzy. Je to růstový hormon, který stimuluje produkci estrogenu a pomáhá tak při polycystických vaječnících a ovulačních cyklech. 

Doplňte stravu naklíčenými obilninami a výhonky. Pomáhají regenerovat buňky. Klíčením dochází k nárůstu přírodních estrogenů, vitaminů, enzymů i minerálů. Jeden šálek naklíčených sójových bobů má stejné množství vitaminu C jako šest sklenic pomerančové šťávy.

Stačí myslet na pět bodů: udržet si dobrou náladu a nestresovat se, nehladovět a rozumně se hýbat. „Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou, a navíc se typicky zvyšuje chuť k jídlu,“ popisuje Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie. 

„Když k tomu přidáme nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, stres, emoční vztahové problémy, kompenzujeme nedostatek harmonie v životě přejídáním nebo pojídáním všeho možného, co doma najdeme. Výsledek je pak rychle znát,“ vysvětluje terapeutka. Rovnováhu hormonů můžete vyrovnat cvičením. „Pokud se chcete věnovat nějakému sportu, nevyčerpávejte se příliš. Budete-li se totiž věnovat příliš intenzivnímu tréninku silově zaměřených sportovních aktivit, budete vyčerpávat své ženské hormony a nerovnováhu ještě více prohloubíte. Zkuste si vybrat třeba hormonální jógovou terapii a vytrvat při jejím praktikování,“ prozrazuje úspěšný recept Černotová.

Eliminovat stres je asi nejnáročnější. Změny, byť k lepšímu, mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Ale stresové hubnutí má stejné následky jako diety. „A právě praktikování hormonální jógové terapie zvýší hladiny hormonů a zlepší metabolismus, čímž zharmonizuje především vaše emoce. Veškeré změny, stravovací i sportovní, zavádějte postupně. Sportovní aktivity kompenzujte hormonální jógou,“ vysvětluje výhodu jógové terapie Černotová.

Zamyslete se také nad stravovacími návyky. Zkuste si týden zapisovat, co vše a kdy sníte a vypijete. Kolik si dopřáváte tučného, sladkého, fastfoodového, kolik bílého pečiva a alkoholu. A kolik najdete třeba rybího masa, zeleniny a ovoce? Vody bez bublin, zeleného, ovocného či bylinkového čaje? O svém jídelníčku přemýšlejte.

Dietou metabolismus nezrychlíte. Když se začnete zdravěji stravovat a dodržovat pitný režim, 2,5 až 3 litry tekutin denně, dojde ke zrychlení metabolismu. Na rozdíl od diet, které metabolismus zpomalují. Zbavování se škodlivin je velmi prospěšný proces, který je dobré podpořit. Když se z těla vyplaví toxické látky, budete se cítit lépe, zlepší se stav vaší pleti a vlasů, budete mít mnohem více energie. Hubnutí nesmí být utrpení. Když zdravě změníte životní styl, budou ztracená kila pouze jednou z řady příjemných změn, které na sobě brzo pocítíte. Komentáře

Hlavní zprávy

Tunel Blanku postavili za rok!

Michael J. Fox před Hradem – přijel zachránit Česko.
vydáno 19. února 2018  7:30

Filmař Michal Orsava zachraňuje v populárním videu Česko před neblahou budoucností.  celý článek

Kafe v tramvaji i v letadle, pořád jste ale v centru Prahy

Provozní Pavlína v kavárně Ježkovy voči v ulici Ve Smečkách.
vydáno 19. února 2018  5:55

Pár schodů dolů a jste v kavárně plné netradičního posezení. Tedy aspoň na kavárnu.  celý článek

Enrique Iglesias přidal druhý koncert

Enrique Iglesias
vydáno 18. února 2018  15:15

Španělský zpěvák Enrique Iglesias, který v Praze vystoupí v úterý 8. května, v den svých narozenin, se rozhodl svým fanouškům nadělit další neuvěřitelný...  celý článek

Tahle ponorka není pro starý

Herec Javier Bardem v ponorce.
vydáno 18. února 2018  13:13

Devětačtyřicetiletý biolog John Hocevar z amerického Washingtonu se námořních expedic účastní už 13 let. Je pilotem ponorky organizace Greenpeace i...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám