metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Středa, 17. října 2018. Svátek má Hedvika.
Vyhnout se stresu a hladovění je základ.
Vyhnout se stresu a hladovění je základ. | foto: Profimedia.cz

Při hubnutí není nutné jen trpět. Rady a tipy pro ženy

29. října 2017  7:04 Lucie Mottlová Metro.cz
Diety jsou pro ženy cestou do pekel. Zkuste jógu a několik pravidel.

Podzimní dny svádí k mlsání a zaoblování křivek na zimu. Diety ale nepatří mezi efektivní způsoby, jak zhubnout. Rozkolísáte si metabolismus a ve finále skončíte s vyšší váhou, než jste začínala. Jak tedy efektivně zhubnout?Jak na zdravé hubnutí

Vyplavování škodlivin je pro tělo zpočátku náročné.

]Mezi ověřené přírodní pomocníky patří šťáva z černé jeřabiny či z aloe vera, které proces očisty urychlí a minimalizují jeho nepříjemné vedlejší projevy, jako jsou bolesti hlavy nebo únava. Za podmínky, že budete dostatečně pít.

Pokud se nacházíte v přechodu, můžete vyzkoušet mateří kašičku, která je zdrojem vitaminů, aminokyselin, enzymů, působí proti únavě, stimuluje činnost mozku. Včelí pyl je bohatý na vitaminy A, B1, B2,B5 a růstový hormon, který pomáhá vaječníkům vstřebávat hormony hypofýzy. Je to růstový hormon, který stimuluje produkci estrogenu a pomáhá tak při polycystických vaječnících a ovulačních cyklech. 

Doplňte stravu naklíčenými obilninami a výhonky. Pomáhají regenerovat buňky. Klíčením dochází k nárůstu přírodních estrogenů, vitaminů, enzymů i minerálů. Jeden šálek naklíčených sójových bobů má stejné množství vitaminu C jako šest sklenic pomerančové šťávy.

Stačí myslet na pět bodů: udržet si dobrou náladu a nestresovat se, nehladovět a rozumně se hýbat. „Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou, a navíc se typicky zvyšuje chuť k jídlu,“ popisuje Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie. 

„Když k tomu přidáme nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, stres, emoční vztahové problémy, kompenzujeme nedostatek harmonie v životě přejídáním nebo pojídáním všeho možného, co doma najdeme. Výsledek je pak rychle znát,“ vysvětluje terapeutka. Rovnováhu hormonů můžete vyrovnat cvičením. „Pokud se chcete věnovat nějakému sportu, nevyčerpávejte se příliš. Budete-li se totiž věnovat příliš intenzivnímu tréninku silově zaměřených sportovních aktivit, budete vyčerpávat své ženské hormony a nerovnováhu ještě více prohloubíte. Zkuste si vybrat třeba hormonální jógovou terapii a vytrvat při jejím praktikování,“ prozrazuje úspěšný recept Černotová.

Eliminovat stres je asi nejnáročnější. Změny, byť k lepšímu, mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Ale stresové hubnutí má stejné následky jako diety. „A právě praktikování hormonální jógové terapie zvýší hladiny hormonů a zlepší metabolismus, čímž zharmonizuje především vaše emoce. Veškeré změny, stravovací i sportovní, zavádějte postupně. Sportovní aktivity kompenzujte hormonální jógou,“ vysvětluje výhodu jógové terapie Černotová.

Zamyslete se také nad stravovacími návyky. Zkuste si týden zapisovat, co vše a kdy sníte a vypijete. Kolik si dopřáváte tučného, sladkého, fastfoodového, kolik bílého pečiva a alkoholu. A kolik najdete třeba rybího masa, zeleniny a ovoce? Vody bez bublin, zeleného, ovocného či bylinkového čaje? O svém jídelníčku přemýšlejte.

Dietou metabolismus nezrychlíte. Když se začnete zdravěji stravovat a dodržovat pitný režim, 2,5 až 3 litry tekutin denně, dojde ke zrychlení metabolismu. Na rozdíl od diet, které metabolismus zpomalují. Zbavování se škodlivin je velmi prospěšný proces, který je dobré podpořit. Když se z těla vyplaví toxické látky, budete se cítit lépe, zlepší se stav vaší pleti a vlasů, budete mít mnohem více energie. Hubnutí nesmí být utrpení. Když zdravě změníte životní styl, budou ztracená kila pouze jednou z řady příjemných změn, které na sobě brzo pocítíte. Komentáře

Hlavní zprávy

Sleva není vždy zdarma, žák platí víc než dospělý

První třída je nahoře.
vydáno 17. října 2018  8:32

Chcete-li se svézt ve vlaku první třídou, na studentskou slevu zapomeňte.  celý článek

Nevyužitý spoj dojezdí

Detail plošiny pro bezbariérový vstup do tramvaje EVO1.
vydáno 17. října 2018  5:55

Linka H1 z Chodova končí. Řidič v ní často cestoval sám.  celý článek

Epileptici, pozor, pokud jdete na 3D

Promítání 3D filmu
vydáno 16. října 2018  13:38

Varování u kinosálů nevisí. Personál se raději učí první pomoc.  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Život v mobilu

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 16. října 2018  11:11

V západní Evropě mají pro postoj člověka duchem nepřítomného, hledícího do mobilu, jméno: „smombie,“ znamená to „smartphone zombie,“ píše Martin Švihla ve...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám