metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle, 21. října 2018. Svátek má Brigita.
Plán metra (ilustrační foto)
Větší foto
Plán metra (ilustrační foto) | foto: Oleg Fetisov

Příští stanice Perštýn! Rada schválila koncepci s přejmenováním stanic metra

10. října 2018  8:21 Filip Jaroševský Metro.cz
V pražské hromadné dopravě se v následujících letech budou dít věci. Podle nové koncepce, kterou včera schválili radní, se budou realizovat například nové spoje. Vzniknou také další tramvajové tratě a přibudou nové typy vozů.

Na lince B mají například soupravy jezdit nikoliv minimálně jednou za 140 sekund, ale nově jen za dvě minuty. O stejném intervalu se uvažuje také pro linku C. A to až do osmnácté hodiny. Ke zlepšení MHD má přispět i plánovaná stavba trasy metra D a Dvoreckého mostu mezi Smíchovem a Podolím.Novinek se dočká také autobusová doprava. Některé linky změní své trasy úplně, jiné, jako například linka číslo 194, zkrátí svůj interval až o patnáct minut.

Proměnit se má i vozový park. Dnes totiž jezdí nejčastěji autobusy dlouhé dvanáct a osmnáct metrů, popřípadě devítimetrové. K nim by navíc přibyly vozy o jiných délkách. Jedním z uvažovaných autobusů je velkokapacitní, až 25 metrů dlouhý autobus, který by jezdil na letiště v Ruzyni.

Předělávky jízdních řádů zase čekají na noční tramvaje. Navržena je změna trasy tramvaje číslo 99, která by nově jela po trase denní linky 9 a interval by měla místo třicet minut pouze patnáct. K Nádraží Hostivař, kam nyní jede 99, by jezdila 98. Plánována je nová linka 903 z Palmovky k nádraží v Uhříněvsi. Také tramvajové tratě by měly vést do nových lokalit.

Změnit by se mohly i názvy stanic metra, kdy například Malostranská by se stala Klárovem či Malou Stranou, stanice Národní třída Perštýnem nebo Pražského povstání Náměstím hrdinů. Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám