metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 15 °C

Pondělí, 22. října 2018. Svátek má Sabina.
Stát na sedačkách nesmí!
Větší foto
Stát na sedačkách nesmí! | foto: Kkloky, čtenářská fotografie

Putování metrem se zaťatým svěračem. Čtenář se svěřil s nemilou zkušeností

10. října 2018  6:11 Filip Jaroševský Metro.cz
Nekončící opravy záchodků v metru vyvolávají vztek i nepříjemné nehody.

Některé Pražany v těchto dnech při cestování metrem zkouší, co vydrží jejich zažívací ústrojí. Řadu toalet ve stanicích totiž dopravní podnik rekonstruuje a cestující tak musí vydržet až do příjezdu do práce nebo domů. Své o tom ví  také čtenář vystupující pod přezdívkou Kkloky. Ten se redakci deníku Metro svěřil se svou nedávnou trapnou zkušeností. Při cestě do práce, kdy ho přepadla velká potřeba, totiž narazil hned na čtyři nefunkční záchody za sebou.„Ráno vyrazím za prací, lezu do autobusu a jsem v pohodě. Tam si říkám, co to bylo k snídani? A sakra, budu muset... Jsem úžasný. Vyběhnu tedy do metra Skalka a frrr k WC. No a protože jsem úžasný, vydržím ještě další cestu,“ popisuje čtenář. Na zavřené a nefunkční záchody ale podle svých slov narazil také po dlouhé jízdě na eskalátorech na Náměstí Míru, na Staroměstské a následně i ve stanici Dejvická. Tady se ale již nehodě ne- ubránil. „Na Dejvické jsem bral schody po jednom opatrnými přísuny, pak malilinkatými krůčky doškobrtal do poloviny chodby a tam... Nebyl jsem úžasný,“ tvrdí čtenář, který záchodky později znovu objel a vyfotografoval. My mu za jeho příběh a fotografie posíláme odměnu pět set korun.

Celý čtenářský příběh je možná trochu přehnaný, ale fakta sedí. Čtveřice toalet na lince A je skutečně mimo provoz. Navíc se k nim podle webu dopravního podniku řadí ještě trojice zavřených záchodků na céčku – na Budějovické, I. P. Pavlova a Nádraží Holešovice. Na lince B si nově neodskočíte nejen u západního východu na Palmovce, ale od včera ani na Karlově náměstí. Tam se záchodky předělávají v rámci rekonstrukce stanice.

Deník Metro své čtenáře nedávno informoval také o tom, že se některé z oprav toalet v metru nedaří dokončovat včas. Příkladem je zmíněná Skalka, která měla být hotova začátkem září.

Nové toalety naopak mohou cestující od června navštěvovat ve stanicích Jinonice, Anděl směr na Knížecí či Vltavská. Opravovalo se i ve stanici I. P. Pavlova a Náměstí Míru. „V prostoru modernizovaných toalet jsou navrženy posuvné dveře a pohybová čidla, aby uživatelé nemuseli sahat na kliky a dveře,“ uvádí výhody toalet firemní časopis dopravce DP kontakt.Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám