metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 30 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
MC Jacob
MC Jacob | foto: Archiv

Rozhovor: Udýchat koncert je fuška, proto žiju zdravě, říká MC Jacob ze Skyline

2. listopadu 2014  7:00 Petr Holeček Metro.cz
Většina lidí ho zná spíš jako zpěváka MC Jacoba z kapely Skyline. Když ale Jakub Bína zrovna nerapuje na pódiu, tak tvrdě cvičí. Stal se z něho osobní trenér a má i svůj vlastní pořad.

Nežil jste vždycky zdravě. Co se změnilo a kdy?
Prostě jsem se toho tak nějak přejedl a měl toho probouzení se s oteklým obličejem a­ v oblečení, ve kterém jsem večer vyrážel, už celkem dost. Když už pak člověk vidí, že není ani nějak v kondici, když nedoběhne tramvaj a na zastávce pak funí ještě deset minut, tak ho to nebaví. V zrcadle vás pak taky žádný pěkný pán nečeká.Dost známých zpěváků se stylizuje opačně – sex, drogy a rokenrol… Co si o tom myslíte?
Myslím, že bylo třeba se hnout a z prochlastaných mejdanů udělat propocenou posilku. K hudbě prostě patří party život, kde všecko máte na háku a jede se sex, drogy a­rokenrol. Ve většině případů je to stejně jen póza. Nic proti tomu, že se člověk občas pošle do němoty. Držím se ale hesla: Něco za něco.

Jak jde dohromady zpívání a sport?
V podstatě se to nijak nevylučuje, naopak. Jestli byl někdo na naší show, pochopí, že je to spíš taková nutnost, protože udýchat to v plným tempu nebývá žádná sranda. A­hlavně si myslím, že čím je člověk starší, tím víc by se měl udržovat. A všeobecně nejen sportovat, ale i zdravě jíst a tak podobně.

Co konkrétně by člověk měl dělat, aby byl v pohodě?
Měl by dělat to, co mu dělá dobře, a být rád, že to dělá. V­podstatě je to strašně jednoduchý model. Udělejte si v celém dnu dvě hodiny jen pro sebe. Jednu hodinu si vyčleňte na trénink nebo kdo nemůžete cvičit, tak aspoň na procházku, a druhou hodinu věnujte třeba přípravě jídla na další den. Stejně jako si člověk plánuje schůzky, úřady a­podobně, měl by si plánovat svoje zdraví.

Motto třetí série vašeho seriálu Zpátky na vrchol na televizi Stream je Ve dvou se to lépe táhne. Platí to vždycky?
No, sám se sebou se asi nepohádáte, takže ne vždy to platí, ale v zásadě je to určitě lepší! A hlavně v začátcích, kdy je potřeba chodit pravidelně a je vám buď blbý to zrušit nebo se vám nechce samotnýmu. Parťák pro vás může sloužit jako motor. Choďte ideálně cvičit s někým, kdo je lepší. To vás nakopne nejvíc.Komentáře

Hlavní zprávy

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám