metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Pondělí, 24. září 2018. Svátek má Jaromír.
Eskalátor sloužící pro výstup ze stanice metra Nádraží Veleslavín je kvůli...
Větší foto
Eskalátor sloužící pro výstup ze stanice metra Nádraží Veleslavín je kvůli přívalovému dešti mimo provoz (27.6.2018) | foto: Zdeňka Burešová

Schody v metru mají problémy, jedny nejedou, druhé nesvítí

29. června 2018  12:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Pražské eskalátory provázejí poporodní bolesti. Ve Veleslavíně je zasekl velký déšť.

Cestující vozily jen dva a půl měsíce, teď jsou zastavené a nikdo neví, kdy se znovu rozjedou. Řeč je o pohyblivých schodech ze stanice metra Nádraží Veleslavín, na které tu místní i turisté čekali po otevření stanice tři dlouhé roky. Protože jim však chybí zastřešení, při větším dešti před devíti dny zkratovaly a nyní je pracovníci dopravního podniku vysušují.„Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k poruše spínacího zařízení,“ vysvětluje mluvčí dopravce Aneta Řehková. Původně na pohyblivé schody ze stanice nezbyly při jejím budování peníze. Na absenci stříšky, kterou výstup z metra směrem k autobusům postrádal i po zbudování eskalátoru, upozorňovali čtenáři deníku Metro již několikrát. „Dost na tom, že chybí stříšky v podstatě u všech starších vstupů do místního metra. Teď když mají možnost to udělat, střecha zase chybí. Jsem zvědav, jestli jim to zkolaudují,“ kroutil hlavou den před otevřením veleslavínských eskalátorů postarší cestující.

Problémy provázejí také zbrusu nové eskalátory ze stanice metra B Anděl, a to necelé tři týdny po jejich spuštění. Cestující si nejprve stěžovali na fakt, že jsou eskalátory firmy Schindler o poznání pomalejší než jejich ruští předchůdci.

Deník Metro následně spočítal, že se jim jízda po nových schodech protáhne přesně o dvacet sekund. Nyní cestujících poukazují na fakt, že se u eskalátorů střídají dělníci vyměňující slabě poblikávající zářivky.

„V současnosti pouze probíhá nastavování řídicího systému osvětlení, které by mělo být dokončeno v tomto týdnu. Případné blikání zářivek je pouze průvodní jev, který po dokončení prací vymizí,“ dodává pro deník Metro Řehková.

O prázdninách je MHD pomalejší, pozor také na výluky

  • Řada Pražanů je v létě na dovolené či na prázdninách. Od zítřka proto dochází k prodloužení intervalů na většině linek PID a probíhá víc rekonstrukcí ve městě.
  • Metro bude mít na všech linkách v pracovní dny prodloužený interval o 1–2 minuty. Od 5. do 8. července bude například uzavřen na lince C úsek mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X-C a posíleny budou autobusové linky 135 a 196. Ve stejném termínu budou vlaky metra A pouze projíždět stanicí Dejvická.
  • Po dobu prázdnin nebudou v provozu doplňkové linky tramvají 4, 13 a 21. Na páteřních linkách 9, 16, 17 a 22 bude ve špičkách pracovních dnů prodloužen interval ze 4 na 5 minut, kolem poledne z 5 na 6 minut. U ostatních linek dojde k úpravě intervalů ve špičkách pracovních dnů z 8 na 10 minut a kolem poledne z 10 na 12 minut. Provoz tramvají ovlivní v létě také několik výluk a pokračování rekonstrukce v úseku Palmovka – Bulovka nebo opravy ve Vinohradské ulici.
  • Na většině autobusových linek dojde k úpravě jízdních řádů na prázdninový provoz. U páteřních linek se v ranní špičce pracovních dnů prodlouží interval z 6 na 7,5 minuty, odpoledne ze 7,5 na 10 minut.
  • Vlaků se prázdninový provoz nijak netýká. Doplatí jen na výluky. Mezi Vysočany a Horními Počernicemi se například nyní opravují koleje. Dělníci zde budou pracovat až do 9. července.
  • Pozor si dejte také na změny MHD u letiště. Kvůli rekonstrukci části ulice K Tuchoměřicům budou od této soboty do odvolání (asi do poloviny srpna) zavedeny změny v provozu autobusů. Linka 161 povede v trase Bořislavka – Nebušice – U Václava. Ruší se pro ni zastávky Přední Kopanina (ve všech směrech) a K Tuchoměřicům. Změny se dotknou také linek 312 a 907.Komentáře

Hlavní zprávy

Chceme zdravou Prahu, říká Jan Čižinský

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský
vydáno 24. září 2018  14:11

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Pošlu vaše nahé fotky kolegům, hrozí vyděrač

Ilustrační snímek
vydáno 24. září 2018  11:11

„V telefonu máte software, přes který dokážu vašim přátelům a kolegům poslat fotky, na kterých masturbujete“.  celý článek

Na seniory se nemůžeme zlobit, že šíří mailové spamy, říká šéf Elpidy

Jan Bartoš
vydáno 24. září 2018  9:45

Vedoucí Centra Elpida Jan Bartoš se věnuje vzdělávání seniorů. „Senioři netuší, že nevyžádaná zpráva může být nebezpečná,“ říká v rozhovoru pro deník...  celý článek

Lukáš Veverka: Moje příští práce je pro mě větší ocenění než Český lev

Lukáš Veverka
vydáno 24. září 2018  7:55

Práce držitele Českého lva za nejlepší filmový plakát, režiséra a designéra znělek televizních pořadů a reklamních spotů Lukáše Veverky je v posledních...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám