metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Neděle, 18. listopadu 2018. Svátek má Romana.
Peugeot 508
Větší foto
Peugeot 508 | foto: PeugeotMetro.cz

Sériová hvězda. Cena pro Peugeot 508

24. března 2018  11:58 Petr Holeček Metro.cz
Nový Peugeot 508, který byl představen ve světové premiéře na ženevském autosalonu, získal první cenu od čtenářů časopisu Autoplus a posluchačů rozhlasové stanice RTL v kategorii „Sériová auta“.

Tato cena je výsledkem volby čtenářů a posluchačů, kteří hlasovali ve čtyřech kategoriích: sériová auta, zelená auta, koncepční auta a volba dětí. Cenu pro nejoblíbenější sériové auto čtenářů a posluchačů převzal šéfdesignér značky Peugeot Gilles Vidal.

„Nový Peugeot 508 završuje designovou obměnu naší modelové řady. Využívá všechny stylistické principy, které jsme rozvinuli u našich nejnovějších koncepčních vozů, jako je Peugeot Exalt nebo Peugeot Instinct. Ostatně i-Cockpit nového Peugeotu 508 vzešel přímo od koncepčního vozu Exalt,“ říká Gilles Vidal.

Nový model upoutá na první pohled dynamickým postojem. Výška vozu byla snížena na pouhých 140 cm a jeho aerodynamické plynulé linie připomínají styl kupé. Přední strana působí až agresivně. Mezi světlomety Full LED se prosazuje jemně propracovaná šachovnicová maska chladiče. Uprostřed ní trůní logo lva a na nose kapoty je umístěno označení 508.

Peugeot 508 působí kompaktně, měří pouze 475 cm. Tvar karoserie dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře. Vzadu najdeme horizontální leskle černý pás zasazený mezi zadní světla, který je charakteristickým prvkem expresivní zadní části posledních modelů značky.

V nabídce auta, které na trh vstoupí v září, jsou dva nové typy benzinových motorů, jejichž základem je motor 1,6 PureTech. Dále pak čtyři dieselové motory, jejichž základem jsou motory 1,5 a 2,0 BlueHDi. Nový Peugeot 508 se vyrábí v továrně ve francouzském Mulhouse.

Komentáře

Hlavní zprávy

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám