metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 12 °C

Středa, 14. listopadu 2018. Svátek má Sáva.
Písčitá pláž v bulharských Zlatých píscích.
Písčitá pláž v bulharských Zlatých píscích. | foto: CK NeckermannMetro.cz

Slevy a výhody cestovních kanceláří na letní dovolenou vrcholí

12. ledna 2017  6:48 Lucie Mottlová Metro.cz
Češi se už těší na letní dovolenou a už řeší, jak by nejvíce ušetřili a zároveň si užili vysněný relax. Pokud zaplatíte zálohu na letní dovolenou do 15. ledna, můžete využít slevy v rámci prodeje first minute například v cestovních kancelářích Fischer, Blue Style a Kudrna.

Slevy cestovek

  • Lákadla při koupi letní dovolené 2017.
  • Exim Tours nabízí do konce ledna slevu až 36 procent, jedno dítě zcela zdarma, záloha jen 1500 Kč na osobu, změna zájezdů zdarma až do 10 dnů před odletem.
  • Blue Style má už jen do neděle slevu až 21 procent pouze pro dospělé, rodiny mají dvě děti zdarma a rodiče slevu 10 procent, možnost změny zájezdu týden před odjezdem. Parkování na 10-13 dní za 500 korun, delší pobyty za 600 korun. Záloha se platí 1500 korun na osobu.
  • Neckermann má do konce ledna slevy až 35 procent z celkové ceny a zdarma pojištění na vybrané zájezdy do Bulharska, Řecka, Turecka a na Mallorku. Záloha je 1500 korun na osobu.
  • Viamare má do konce března slevu až 13 procent a pro klienty 55+ 20 procent, slevy má i pro rodiny s dětmi do 18 let a parkování zdarma na letišti.
  • Fischer do poloviny ledna nabízí celou dovolenou pro jedno dítě zdarma a pro dvě ubytování zdarma, parkování na letišti zadarmo a možnost změnit dovolenou týden před odjezdem. Slevy na zájezd se pohybují okolo 30 procent.
  • Sen nabízí do konce února slevy na zájezdy, se kterými ušetříte průměrně sedm tisíc korun na osobu.
  • Kudrna nabízí do neděle slevu 8 procent z ceny vícedenních zájezdů.
  • Alexandria do konce ledna nabízí poloviční cenu v programu Senior Program 55Plus, rodiny mají dvě děti zcela zdarma. Zájezd můžete změnit nejpozději 10 dnů před odletem. Zálohu mají 990 korun.
  • Firo Tour má do konce března slevu až 19 procent, jedno dítě za 99 korun, druhé pak od 7990 korun, slevu 40 procent pro starší 55 let, pro novomanžele slevu 40 procent a parkování na letišti je zdarma a máte možnost bezplatné změny rezervace.

„Bývá obvyklé, že za zvýhodněnou cenu budou zájezdy v prodeji do konce března,“ říká Tereza Picková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří (AČCKA).

Možnost změnit už koupený zájezd

Řada cestovek nabízí i možnost změnit termín a destinaci už zakoupených zájezdů. Například u CK Alexandria a CK Exim Tours můžete změnit zájezd deset dní před odletem.

Pokud ale máte přesnou vizi letošní dovolené, otálet byste neměli. „Již v tuto chvíli jsou u některých destinací vybrané termíny na léto vyprodané,“ varuje František Vorel z CK Blue Style a dodává: „Kvůli tomu, že letos je poptávka po first minute zájezdech historicky rekordní a počet cestujících do zahraničí bude letos pravděpodobně vyšší než v posledních dvou letech, u nejpopulárnějších destinací se projeví nedostatek volných leteckých a kvalitních ubytovacích kapacit ještě více než loni.“

Jeho slova potvrzuje i Petr Šatný z CK Alexandria: „Velkou výhodou je samozřejmě výběr, kdy v tuto chvíli lze vybírat z nejširší nabídky a to i včetně kapacit, které patří k nejoblíbenějším a bývají vždy vyprodané mezi prvními, a to včetně našich klubových hotelů s českými animačními programy pro děti i pro dospělé.“

Evropa táhne

Češi stejně jako loni dávají přednost evropským státům. „Prodali jsme nejvíce zájezdů do Bulharska, dále následují řecké ostrovy jako Korfu nebo Kréta,“ říká Jana Hájíčková z CK Neckermann.

Ale mezi Čechy je stále zájem i o exotické destinace. „Nejlépe se prodávají poznávací zájezdy na Kubu, do Thajska, Vietnamu, Číny, Mexika, na Srí Lanku či Mexika. Oblíbené jsou také zájezdy do jižní Ameriky, jižní Afriky, USA a Kanady,“ říká majitel CK Sen Pavel Fellner.

Parkování na letišti zdarma

Nízké zálohy a možnost zdarma parkovat na letišti v Praze, Ostravě a Brně, i tak vypadají bonusy first minute zájezdů. Mezi další výhody patří například slevy pro novomanžele i pro seniory. Snížené jsou i zálohy na zájezd. Na osobu zaplatíte v rámci prodeje first minute zájezdů od 990 do 1500 korun.

Cestovní pojištění nebo lepší občerstvení v letadle je také odměnou pro včasný nákup zájezdu. „Nově nabízíme asistenční službu Travel Asistent nebo zvýhodněné ceny za doplacení nadváhy v letadle. Klienti si mohou objednávat speciální občerstvení v letadlech a to jak jídlo, tak například lahev sektu či kanapky,“ dodává Eva Němečková z CK Firo Tour.

„Navíc v lednu dostanete zdarma pojištění na vybrané zájezdy do Bulharska, Řecka, Turecka nebo na Mallorcu,“ uzavírá Jana Hájíčková z CK Neckermann.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hokej na rybníku a pak cesta do Kanady

Hraje se na nízké branky bez brankáře.
vydáno 14. listopadu 2018  14:45

Registrovat se na mistrovství republiky může každý. První cena je placená cesta na zámořský šampionát.  celý článek

Nová výroční aplikace vytváří mobilní zombíky

V aplikaci je šest stezek. První republiku, či komunismus?
vydáno 14. listopadu 2018  13:13

Pražané si mohou zavzpomínat na historické milníky. Dle odborníků při tom riskují životy.  celý článek

Prcháme z avie VB, je 17. listopadu 1989

Naše parta před vozem, kterých je už jenom pár.
vydáno 14. listopadu 2018  12:30

Nevšední úniková hra má autenticitu i promakané úkoly. V roli demonstrantů jsme se vydali za dobrodružstvím. Ten den už se znovu blíží, 17. listopad. My...  celý článek

Sloupek Martina Daneše: Jak jsem neumřel

Martin Daneš, bývalý recepční
vydáno 14. listopadu 2018  11:11

Na druhou stranu člověk neví, co se může stát za týden, píše Martin Daneš ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám