metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 18 °C

Čtvrtek, 18. října 2018. Svátek má Lukáš.
Iva Málková
Větší foto
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Proč si krátíme život?

15. května 2018  7:54 Iva Málková, zakladatelka kurzů hubnutí STOB, Metro.cz
Odhady praví, že v roce 2025 bude nadváha či obezita sužovat až 2,7 miliardy dospělých. V České republice se nadváha týká 34 procent dospělých a obézních je 21 procent. Přímé náklady na léčbu nemocných obézních jdou do desítek miliard korun ročně.

A jak jsou složitá čísla, je složitá i problematika obezity. Lidem s těžším stupněm obezity jsou určena Centra pro diagnostiku a léčbu obezity, pro ty s nadváhou a obezitou je široká nabídka obezitologických ambulancí a poraden a také kurzy společnosti STOB.Na možnosti terapie obezity se zaměří dnešní tiskovka ke Dni obezity, uspořádaná v Lékařském domě v Praze. Mluvit zde bude profesor Svačina, doktorka Šrámková zase ukáže na nové trendy v terapii obezity, kde je velmi efektivní chirurgický přístup, a to i u diabetiků 2. typu.

S přicházejícími novými technickými možnostmi může pomoci i telemedicína, o které bude hovořit doktor Matoulek, který přiblíží například dálkový přenos lékařských informací od pacienta k doktorovi, chytré telefony či využití internetu.

Mnoho lidí se bohužel neřídí radami seriózních přístupů k terapii obezity, ale podléhá laickým nabídkám „obchodníků s hubnutím“, které vedou často ke střídání etap nesmyslné redukce váhy s etapami nekontroly a přejídání se, což se negativně odráží na jejich tělesném, ale i psychickém stavu. Pokud chcete dosáhnout trvalé změny, a tedy i trvalých váhových úbytků, je třeba, aby jídlo bylo radostí a ne starostí.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Julie Červené: Jsem stará matka

Julie Červená
vydáno 18. října 2018  11:11

Vědci přišli na to, že starší matky mají v pozdějším věku lepší paměť, píše Julie Červená ve svém sloupku.  celý článek

Čechy na Marsu trápí jazyky

Kosmonauti
vydáno 18. října 2018  9:30

Ambiciózní sci-fi o pobytu na rudé planetě postrádá děj. Přesto stojí za povšimnutí.  celý článek

Jako segway. Koloběžky vadí, i když nečinně stojí

Ležící elektrokoloběžka v Karlíně.
vydáno 18. října 2018  7:30

Firma provozující sdílená vozítka nedodržuje dohodu s Prahou. Lidé je parkují na podivných místech.  celý článek

Králové zlodějů - nikdy nejste staří

Michael Caine
vydáno 18. října 2018  5:55

Michael Caine rozhodně není, co se zločinu týká, žádným začátečníkem. V roce 1969 provedl jako Charlie Crocker jednu z nejhezčích loupeží ve filmu Italian...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám