metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 32 °C

Pondělí, 20. srpna 2018. Svátek má Bernard.
Iva Málková
Větší foto
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Proč si krátíme život?

15. května 2018  7:54 Iva Málková, zakladatelka kurzů hubnutí STOB, Metro.cz
Odhady praví, že v roce 2025 bude nadváha či obezita sužovat až 2,7 miliardy dospělých. V České republice se nadváha týká 34 procent dospělých a obézních je 21 procent. Přímé náklady na léčbu nemocných obézních jdou do desítek miliard korun ročně.

A jak jsou složitá čísla, je složitá i problematika obezity. Lidem s těžším stupněm obezity jsou určena Centra pro diagnostiku a léčbu obezity, pro ty s nadváhou a obezitou je široká nabídka obezitologických ambulancí a poraden a také kurzy společnosti STOB.Na možnosti terapie obezity se zaměří dnešní tiskovka ke Dni obezity, uspořádaná v Lékařském domě v Praze. Mluvit zde bude profesor Svačina, doktorka Šrámková zase ukáže na nové trendy v terapii obezity, kde je velmi efektivní chirurgický přístup, a to i u diabetiků 2. typu.

S přicházejícími novými technickými možnostmi může pomoci i telemedicína, o které bude hovořit doktor Matoulek, který přiblíží například dálkový přenos lékařských informací od pacienta k doktorovi, chytré telefony či využití internetu.

Mnoho lidí se bohužel neřídí radami seriózních přístupů k terapii obezity, ale podléhá laickým nabídkám „obchodníků s hubnutím“, které vedou často ke střídání etap nesmyslné redukce váhy s etapami nekontroly a přejídání se, což se negativně odráží na jejich tělesném, ale i psychickém stavu. Pokud chcete dosáhnout trvalé změny, a tedy i trvalých váhových úbytků, je třeba, aby jídlo bylo radostí a ne starostí.Komentáře

Hlavní zprávy

„Strach jsem neměla. Byla jsem spíš nas..ná,“ vzpomíná hlasatelka

Bývalá televizní hlasatelka Kamila Moučková
vydáno 20. srpna 2018  18:54

„Naklonil se ke mně plukovník, úst mu zavanul odporný vzduch a řekl mi důrazně, že mám okamžitě ukončit moderování. Samopalníci mě pak vyvedli ze studia,...  celý článek

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

Momentka z představení.
vydáno 20. srpna 2018  12:47

Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.   celý článek

Češi riskují při túrách v cizině zdraví i peníze

Ilustrační snímek
vydáno 20. srpna 2018  10:21

Lehkomyslnost se zejména v horách nevyplácí. Může vyjít na statisíce korun.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám