metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Iva Málková
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Radost z jídla

22. června 2017  17:39 Iva Málková, zakladatelka hubnutí Stob
Blíží se doba dovolených. Pokud žena miluje moře a muž vysokohorskou turistiku, manželství prospěje strávit část dovolené odděleně. Ale i zde se dá najít řešení.

Užili jsme si s manželem dovolenou na Menorce. Okolo ostrova vede 270 km dlouhá takzvaná Koňská stezka, díky níž se dá spojit velmi příjemná turistika s poleháváním na plážích. Všude byla křišťálově čistá azurová voda se stále překvapujícími různými odstíny barev.A co gastronomie? Zrovna tak jako jsme ocenili různorodost přírody, mohli jsme vybírat z široké nabídky menorské kuchyně. Trošku mně bylo smutno, když jsem viděla na talířích dětí stereotypně k snídani croissant s nutelou v kombinaci s párkem. K večeři převládala houska a hamburger kombinovaný se smaženými nugetami a dresinky. Jaká škoda, že rodiče nevyužili alespoň dovolené k­ tomu, aby dětem ukázali, jaké dobroty na světě existují.

Pohlazením na duši byli naši sousedi u vedlejšího stolu, kteří si užívali obdobně jako my chutných a nutričně výhodných pokrmů. Jak lahodilo našemu uchu, když jsme slyšeli, jak si povídají o ­stobovém projektu Prožij rok zdravě. Hřálo nás, že pochopili základ – jídlo zůstává radostí a po jídle je vám lépe než před ním – zasytí vás, ale nejste unaveni z přejedení a můžete si užívat krás života.

Odolávali známým „rychlovkám“ z ­domova a­ místo toho si vybírali z několika druhů libových mas (nikdy nechyběla ryba a plody moře). Užívali si množství chutně připravené zeleniny místo přílohy a sacharidy doplnili v­ zajímavě vyhlížejících pohárkách s želé a odlehčenými pěnami či v podobě vína nebo i sangrie. Jejich hezky upravený talíř lahodil i oku oproti přetékajícím talířům jiných. Budete-li o dovolené v obdobné situaci, chovejte se stejně.Komentáře

Hlavní zprávy

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článek

Naše dráha má výborné parametry, říká dostihový manažer Jiří Zlámaný

Jiří Zlámaný, dostihový manažer, komentátor dostihů a autor knihy o historii...
vydáno 26. září 2018  5:55

O dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli ví téměř vše. A to nejen o jeho historii. Deník Metro vyzpovídal Jiřího Zlámaného, dostihového manažera,...  celý článek

Inspirace z Amsterdamu

Praha, 28.8.2018 Ondřej Mirovský, volební lídr Strany Zelených, komunální a...
vydáno 25. září 2018  17:40

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám