metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Čtvrtek, 22. listopadu 2018. Svátek má Cecílie.
Iva Málková
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Radost z jídla

22. června 2017  17:39 Iva Málková, zakladatelka hubnutí Stob
Blíží se doba dovolených. Pokud žena miluje moře a muž vysokohorskou turistiku, manželství prospěje strávit část dovolené odděleně. Ale i zde se dá najít řešení.

Užili jsme si s manželem dovolenou na Menorce. Okolo ostrova vede 270 km dlouhá takzvaná Koňská stezka, díky níž se dá spojit velmi příjemná turistika s poleháváním na plážích. Všude byla křišťálově čistá azurová voda se stále překvapujícími různými odstíny barev.

A co gastronomie? Zrovna tak jako jsme ocenili různorodost přírody, mohli jsme vybírat z široké nabídky menorské kuchyně. Trošku mně bylo smutno, když jsem viděla na talířích dětí stereotypně k snídani croissant s nutelou v kombinaci s párkem. K večeři převládala houska a hamburger kombinovaný se smaženými nugetami a dresinky. Jaká škoda, že rodiče nevyužili alespoň dovolené k­ tomu, aby dětem ukázali, jaké dobroty na světě existují.

Pohlazením na duši byli naši sousedi u vedlejšího stolu, kteří si užívali obdobně jako my chutných a nutričně výhodných pokrmů. Jak lahodilo našemu uchu, když jsme slyšeli, jak si povídají o ­stobovém projektu Prožij rok zdravě. Hřálo nás, že pochopili základ – jídlo zůstává radostí a po jídle je vám lépe než před ním – zasytí vás, ale nejste unaveni z přejedení a můžete si užívat krás života.

Odolávali známým „rychlovkám“ z ­domova a­ místo toho si vybírali z několika druhů libových mas (nikdy nechyběla ryba a plody moře). Užívali si množství chutně připravené zeleniny místo přílohy a sacharidy doplnili v­ zajímavě vyhlížejících pohárkách s želé a odlehčenými pěnami či v podobě vína nebo i sangrie. Jejich hezky upravený talíř lahodil i oku oproti přetékajícím talířům jiných. Budete-li o dovolené v obdobné situaci, chovejte se stejně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Black Friday: Nákupní rej s temnou historií

Black Friday
vydáno 22. listopadu 2018  10:17

Černý pátek má v dnešní době podobu maratonu po obchodech. Dějiny však mluví jinou, drsnou řečí.  celý článek

Dokud povídku nedopíšu, sama nevím, jak to dopadne, říká blogerka

Blogerka Michaela Dočkalová
vydáno 22. listopadu 2018  8:07

Blogerka Michaela Dočkalová zvládla za čtrnáct měsíců psaní to, co jiní současní autoři nestihnou za celý život. Nespokojila se totiž „jen“ s virtuálními...  celý článek

Přehled: všechny „velké“ městské části už mají starostu

Jiří Ptáček, starosta Prahy 3
vydáno 22. listopadu 2018  6:21

Starostkou Prahy 10 se včera stala senátorka Renata Chmelová (nestr. za koalici Vlasta). Desátá městská část byla poslední, která z „velké desítky“...  celý článek

Pražské vánoční trhy budou i moderní

Vizualizace
vydáno 21. listopadu 2018  16:42

Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám