metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Středa, 14. listopadu 2018. Svátek má Sáva.
Julie Červená
Větší foto
Julie Červená | foto: Metro.cz

Sloupek Julie Červené: Do třetice?

16. června 2018  11:20 Julie Červená, bylo mi pětatřicet a porodila jsem druhé dítě
Prosím vás, na další dítě se mě zeptejte, až se zase pořádně vyspím.

Asi jsem prošvihla nástup nějakého nového trendu, ale tohle jsem fakt nečekala. Celkem ještě pochopím, že jsem musela čelit tlaku nejbližší rodiny, když jsem byla bezdětná. Být single v mém věku už pomalu začínalo být nevhodné. Když se nám pak narodila první dcera, dalo nám okolí zhruba rok, než se začaly objevovat otázky na téma druhé dítě.

Nejdříve se to dělo tak zlehka, občas se někdo zeptal spíš v tom smyslu, jestli hypoteticky o druhém dítěti uvažujeme. Pak začalo otázek přibývat a vyznívaly spíš jako: Tak kdy už konečně…? Zatímco my s mužem jsme si ještě lízali rány z toho, jak nás převálcovalo první kolo rodičovství, okolí už ťukalo na hodinky a přátelsky upozorňovalo, že už je čas na další. No a pak jsme čekali druhé. Všechno bylo náročnější, my jsme byli o pár let starší a o poznání unavenější.

Porod byl opět napínavý, i když úplně jiným způsobem než ten první. A tak jsme s mužem konstatovali, že v počtu čtyř členů je naše rodina zřejmě už kompletní. (Abych citovala manžela přesněji: „Ty vole, tak tohle už potřetí nedám, na to fakt nemám nervy.“)

Jeden by myslel, že když máme dvě děti, máme už jaksi „splněno“. Ale netrvalo to ani půl roku a otázky ohledně dalšího dítěte se vrátily. Zpočátku spíš jen na půl vážně myšlené: „Tak co? Nezkusíte do třetice ještě toho kluka?“ Ptá se rodina, ptají se přátelé… Ptá se mě dokonce i gynekolog. Že prý by to určitě šlo, tak proč to nezkusit. A dětská doktorka prohlásila, že děláme tak krásný a šikovný děti, že by bylo vyloženě škoda neudělat jich víc. To je snad nějaké spiknutí za účelem vyšší porodnosti, tohleto! Prosím vás, na další dítě se mě zeptejte, až se zase pořádně vyspím.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jindra Polák: Na koncertech zařadíme blok písní Michala Tučného

Kapela Jelen a Míša Tučná
vydáno 14. listopadu 2018  7:45

Kapela Jelen vyráží na turné s dcerou Michala Tučného Míšou. Šňůra začíná v pátek v Herálci a končí 15. prosince v Praze. Proč na turné jedou a jak se...  celý článek

Vizážistka vrací mužům výraz

Adéla Anděla Bursová (vlevo) při práci
vydáno 14. listopadu 2018  5:55

Správný make-up na mužích nemá být poznat.  celý článek

Kapsle místo pytlíků a tašek

Člen realizačního Hynek Balík představuje nabídku potravin.
vydáno 13. listopadu 2018  12:20

Bezobalový výdej potravin míří do obchodů, vyzkouší ho v Praze. Hned dvě prodejny značky Country Life začnou v nejbližších měsících testovat projekt...  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Na levém místě

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 13. listopadu 2018  11:11

A pán si nenechal nic líbit, pohoršeně nadával na procházející lidi, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám