metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Interiér kina Dlabačov
Větší foto
Interiér kina Dlabačov | foto: EMC GROUP

Staronové kino je podle místních lepší než jeho problémový předchůdce

29. listopadu 2015  7:48 Filip Jaroševský Metro.cz
Dlabačovské kino se před necelými dvěma měsíci vrátilo na kulturní mapu Prahy. „Šestka neměla své vlastní kino tři čtvrtě roku. Je skvělé, že se ho podařilo nahradit,“ říká čtenářka Kamila Skarková, podle které se do Břevnova opět vrátila tolik potřebná filmová kultura. „Člověk sem může zajít jak na filmové novinky, tak na alternativní snímky, což je fajn,“ dodává Skarková.

Problémy s Ořechovkou

Šestá městská část měla před obnovením Dlabačova kino do konce roku 2014. To se ale potýkalo s problémy.  • Před pár lety to vypadalo, že Ořechovku z dvacátého století potká stejný osud jako většinu malých pražských kin. Nepřežije nástup multikin a digitálního formátu.
  • O Ořechovku se tři sezony staral spolek Scéna Ořechovka, který si dal za úkol obnovit společenské dění v Praze 6.
  • Vše fungovalo do konce minulého roku, kdy došlo nejdříve k dočasnému pozastavení činnosti kina. Dočasné opatření se posléze stalo trvalým a Ořechovka je mimo provoz dodnes.

Do prostor dlabačovského kina, situovaného v zrekonstruovaných prostorách břevnovského hotelu Pyramida, přesídlila i produkční Kristína Charvátová. Ta zajišťovala kulturní program také kinu Ořechovka, které ukončilo svou činnost na konci minulého roku. Změna prostředí má však podle ní jen výhody. „Zásadní změna je v technickém vybavení. Dlabačov je vybaven nejnovější technologií 4K, což nám zajišťuje větší dramaturgickou svobodu,“ vysvětluje Charvátová. „Můžeme tak mít zařazeno promítání filmů do programu denně,“ dodává.

Kino Dlabačov se uzavřelo v roce 2002 z finančních důvodů. Teď je nově vybavené plně digitalizovanou promítací technikou, jeho interiér prošel opravami a přibyla kavárna. Podle zástupce starosty zodpovědného za oblast kultury Jana Laciny přispěla svou troškou do mlýna nejen městská část, ale také magistrát.

„Radnice poskytla kinu dotaci ve výši tří set tisíc korun,“ dodává Lacina. Na programu břevnovského kina nejsou jen filmy. Kromě projekcí rozdělených do několika tematických okruhů zde můžete zhlédnout také živá vystoupení českých divadelních souborů.Komentáře

Hlavní zprávy

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám