metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 19. ledna 2018. Svátek má Doubravka.
Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. | foto: Botanická zahrada TrojaMetro.cz

Strašidelné stezky odvahy, ale i party a dýňové workshopy

20. října 2017  10:29
Podzim tradičně rozsvítí svíčky na Dušičky i oslavy Halloweenu.

Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. Vyrazte třeba na Dýňové hrátky, kdy se budou zejména drobné dýně zdobit přírodninami. Letošním tématem se stala domovina většiny druhů – Amerika. „Návštěvníci mohou obdivovat pyramidy i dýňové mozaiky inspirované kulturou amerických indiánů. Sbírka odrůd zapůjčená z Oddělení genetických zdrojů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin, Olomouc-Holice představí novinky ze šlechtění těchto rostlin,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hlavního města Prahy v Troji.Muzeum voskových figurín Grévin Praha se promění v doupě obávaného hraběte Drákuly. Páteční a sobotní večery budou patřit upířím dýdžejům.

„Drákulova upírská banda bude po celodenním hlídání tajemství svého pána a pronásledování zvědavých návštěvníků dost žíznivá. Pro ně a další plnoleté a nebojácné hosty se budou v Drákulově baru na rozproudění krve servírovat originální halloweenské koktejly,“ uvedla Daniela Pedret z Muzea Grévin.

Pokud si chcete projít potemnělé centrum Prahy v doprovodu strašidel, zastavte se ve středu 1. listopadu u Prašné brány. V 18 hodin odtud vyrazí do ulic Starého Města průvod strašidel organizovaný Muzeem pověstí a strašidel.

Výběr strašidelných akcí v metropoli

Praha 1: Po stopách Drákulova tajemství se můžete vydat do Muzea Grévin od 27. října do 5. listopadu. Průvod pražských strašidel vyrazí 1. listopadu v 18 hodin od Prašné brány a jde uličkami Starého Města. Lucky Hazzard Halloween Party 2017 začíná 27. října od 19.30 hodin v Rock Café Prague.

Praha 2: Slavnosti dýní a dušiček rozsvítí farmářské trhy od 8 do 16 hodin 28. října na náplavce Rašínova nábřeží. Halloween Party 2017 roztančí klub La Loca od 21 hodin 31. října. Ve volnočasovém klubu Vyšehrad si děti od 6 do 12 let mohou vyrobit vlastní strašidlo 25. října od 14 do 17 hodin.

Praha 3: Zombie night Run vybíhá 21. října v několika věkových kategoriích v parku Vrch Vítkov. Dopředu se zaregistrujte na zombierun.cz. Horor v Ulitě aneb Kostlivení si připravil tvořivé dílny a divadlo od 17 hodin na 31. října v Domě dětí a mládeže Prahy 3.

Praha 4: Yelloween 2017 ve Žlutých lázních s opékáním buřtů, dílničkami i divadlem začíná ve 12 hodin 29. října. Strašidlácký rej obsadí 4. listopadu od 15 do 17 hodin DDM JM, Květnového vítězství. Připraven je maškarní strašidlácký rej se soutěžemi, tancem a tematickou výtvarnou dílnou. Chemický Halloween 2017 začíná ve 20 hodin 26. října v klubu El Mágico. Na Halloweenu na dvanáctce si můžete vydlabat dýni a ochutnat speciality z dýní od 17 do 19 hodin 26. října ve Viničním domku v Chuchelské ulici.

Praha 5: Halloweenské dekorace si můžete vyrobit na workshopu v Rodinném centru Pexeso na Zbraslavi 30. října od 14 hodin. Akci zakončí lampionový průvod od 17 hodin.

Praha 6: Duše a dušičky 2017 oslaví 4. listopadu od 14 do 19.30 hodin v Letohrádku Hvězda. Vstup je zdarma.

Praha 7: Zatančit si můžete 27. a 28. října od 22 hodin v SaSaZu na Halloween party 2017. Botanickou zahradu v Troji oživí Dýňové hrátky 21. a 22. října od 13 do 16 hodin. Světýlka Halloween v botanické se rozsvítí 31. října, program začíná už od 15 hodin.

Praha 8: Halloweenské veselí v Karlínském Spektru na vás čeká 29. října od 16 do 18.30 hodin.

Dílničky a divadlo zabaví malé návštěvníky, turnaj v deskové hře Žižkovské strašidelno pak větší. Akci zakončí halloweenský průvod, který ozáří Karlínské náměstí.

Praha 9: Napsat dopis Ježíškovi mohou děti v rámci Ježkovy noci – Ať žijí duchové z 20. na 21. října v KRC CoByDup ve Kbelích. Dopředu je nutná rezervace. Halloweenská strašidla ovládnou Galerii Harfa 31. října od 16 do 19 hodin. Počernická světýlka aneb tajemným Chvalským podskalím vás provedou starými Chvaly. S lucerničkami a lampiony se vychází v 17 hodin 5. listopadu od ohniště u Chvalské tvrze.

Praha 10: V Hostivařském lesoparku si můžete projít strašidelnou stezku odvahy 28. října. Start je u dětského hřiště nad zookoutkem z ulice Mírového hnutí. Druhá strašidelná stezka se půjde 4. listopadu v Kunratickém lese, start je cca 150 m od metra Roztyly směrem k restauraci Za Větrem. Děti do 6 let startují od 17 do 18.30 a větší do 20 hodin. Na obě stezky se přihlaste na info@kouzelny-svet-skritku.cz. Strašidla jsou tady aneb Halloween v DDM Praha 10 oslaví 1. listopadu od 16 do 18 hodin v Domě UM v Uhříněvsi.Komentáře

Hlavní zprávy

Tramvaje nepojedou na Malostranské náměstí

Malostranské náměstí
vydáno 19. ledna 2018  9:59

Měsíční výluku v Praze 1 způsobí oprava trati.  celý článek

Ostrý souboj o Hrad je tu. Drahoš je v klidu

(Ilustrační snímek)
vydáno 19. ledna 2018  7:45

Útočné inzeráty Jiří Drahoš od svého soupeře Miloše Zeman čekal. Je v nich jen to, co řekl, zní z Hradu.  celý článek

V kavárně mají zašifrovaný i toaletní papír

Kavárna cílí na lidi, kteří o únikové hře slyšeli, ale ještě ji sami nehráli.
vydáno 19. ledna 2018  5:59

Ideální místo pro rande, kde se lidé ještě více poznají.  celý článek

Jaroslav Dušek a Čtyři dohody jdou proti překupníkům lístků

Jaroslav Dušek - ČTYŘI DOHODY
vydáno 18. ledna 2018  16:22

Nový úder proti nepoctivcům přeprodávajícím lístky na kšeft je dobročinná dražba.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám