metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Úterý, 23. října 2018. Svátek má Teodor, Theodor.
Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. | foto: Botanická zahrada TrojaMetro.cz

Strašidelné stezky odvahy, ale i party a dýňové workshopy

20. října 2017  10:29
Podzim tradičně rozsvítí svíčky na Dušičky i oslavy Halloweenu.

Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. Vyrazte třeba na Dýňové hrátky, kdy se budou zejména drobné dýně zdobit přírodninami. Letošním tématem se stala domovina většiny druhů – Amerika. „Návštěvníci mohou obdivovat pyramidy i dýňové mozaiky inspirované kulturou amerických indiánů. Sbírka odrůd zapůjčená z Oddělení genetických zdrojů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin, Olomouc-Holice představí novinky ze šlechtění těchto rostlin,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hlavního města Prahy v Troji.Muzeum voskových figurín Grévin Praha se promění v doupě obávaného hraběte Drákuly. Páteční a sobotní večery budou patřit upířím dýdžejům.

„Drákulova upírská banda bude po celodenním hlídání tajemství svého pána a pronásledování zvědavých návštěvníků dost žíznivá. Pro ně a další plnoleté a nebojácné hosty se budou v Drákulově baru na rozproudění krve servírovat originální halloweenské koktejly,“ uvedla Daniela Pedret z Muzea Grévin.

Pokud si chcete projít potemnělé centrum Prahy v doprovodu strašidel, zastavte se ve středu 1. listopadu u Prašné brány. V 18 hodin odtud vyrazí do ulic Starého Města průvod strašidel organizovaný Muzeem pověstí a strašidel.

Výběr strašidelných akcí v metropoli

Praha 1: Po stopách Drákulova tajemství se můžete vydat do Muzea Grévin od 27. října do 5. listopadu. Průvod pražských strašidel vyrazí 1. listopadu v 18 hodin od Prašné brány a jde uličkami Starého Města. Lucky Hazzard Halloween Party 2017 začíná 27. října od 19.30 hodin v Rock Café Prague.

Praha 2: Slavnosti dýní a dušiček rozsvítí farmářské trhy od 8 do 16 hodin 28. října na náplavce Rašínova nábřeží. Halloween Party 2017 roztančí klub La Loca od 21 hodin 31. října. Ve volnočasovém klubu Vyšehrad si děti od 6 do 12 let mohou vyrobit vlastní strašidlo 25. října od 14 do 17 hodin.

Praha 3: Zombie night Run vybíhá 21. října v několika věkových kategoriích v parku Vrch Vítkov. Dopředu se zaregistrujte na zombierun.cz. Horor v Ulitě aneb Kostlivení si připravil tvořivé dílny a divadlo od 17 hodin na 31. října v Domě dětí a mládeže Prahy 3.

Praha 4: Yelloween 2017 ve Žlutých lázních s opékáním buřtů, dílničkami i divadlem začíná ve 12 hodin 29. října. Strašidlácký rej obsadí 4. listopadu od 15 do 17 hodin DDM JM, Květnového vítězství. Připraven je maškarní strašidlácký rej se soutěžemi, tancem a tematickou výtvarnou dílnou. Chemický Halloween 2017 začíná ve 20 hodin 26. října v klubu El Mágico. Na Halloweenu na dvanáctce si můžete vydlabat dýni a ochutnat speciality z dýní od 17 do 19 hodin 26. října ve Viničním domku v Chuchelské ulici.

Praha 5: Halloweenské dekorace si můžete vyrobit na workshopu v Rodinném centru Pexeso na Zbraslavi 30. října od 14 hodin. Akci zakončí lampionový průvod od 17 hodin.

Praha 6: Duše a dušičky 2017 oslaví 4. listopadu od 14 do 19.30 hodin v Letohrádku Hvězda. Vstup je zdarma.

Praha 7: Zatančit si můžete 27. a 28. října od 22 hodin v SaSaZu na Halloween party 2017. Botanickou zahradu v Troji oživí Dýňové hrátky 21. a 22. října od 13 do 16 hodin. Světýlka Halloween v botanické se rozsvítí 31. října, program začíná už od 15 hodin.

Praha 8: Halloweenské veselí v Karlínském Spektru na vás čeká 29. října od 16 do 18.30 hodin.

Dílničky a divadlo zabaví malé návštěvníky, turnaj v deskové hře Žižkovské strašidelno pak větší. Akci zakončí halloweenský průvod, který ozáří Karlínské náměstí.

Praha 9: Napsat dopis Ježíškovi mohou děti v rámci Ježkovy noci – Ať žijí duchové z 20. na 21. října v KRC CoByDup ve Kbelích. Dopředu je nutná rezervace. Halloweenská strašidla ovládnou Galerii Harfa 31. října od 16 do 19 hodin. Počernická světýlka aneb tajemným Chvalským podskalím vás provedou starými Chvaly. S lucerničkami a lampiony se vychází v 17 hodin 5. listopadu od ohniště u Chvalské tvrze.

Praha 10: V Hostivařském lesoparku si můžete projít strašidelnou stezku odvahy 28. října. Start je u dětského hřiště nad zookoutkem z ulice Mírového hnutí. Druhá strašidelná stezka se půjde 4. listopadu v Kunratickém lese, start je cca 150 m od metra Roztyly směrem k restauraci Za Větrem. Děti do 6 let startují od 17 do 18.30 a větší do 20 hodin. Na obě stezky se přihlaste na info@kouzelny-svet-skritku.cz. Strašidla jsou tady aneb Halloween v DDM Praha 10 oslaví 1. listopadu od 16 do 18 hodin v Domě UM v Uhříněvsi.Komentáře

Hlavní zprávy

Až čtvrtinu kapesného dají mladiství za cigarety nebo alkohol

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2018  15:29

Kam jdeš, kdy přijdeš, s kým jdeš? Dospělí by měli rádi kontrolu nejen nad kamarády a aktivitami svých dětí. Polovina z nich si sice dělá obavy, jak...  celý článek

Recenze: Zlatý podraz. Basketbal mezi nacisty i komunisty

Basketbal je důležitou součástí snímku.
vydáno 23. října 2018  12:15

Parta mladých kluků bojuje proti dvěma drsným režimům na basketbalových palubovkách. Milují svůj sport i svou zemi. Tak by se dal ve zkratce shrnout...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Krabičková

Jakub Kohák
vydáno 23. října 2018  10:02

„Já tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl,“ píše ve svém sloupku Jakub Kohák.   celý článek

Tylova, Alláhova nebo čísla. Čtenáři vybírali názvy stanic metra

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2018  8:59

Uvažovat o změnách názvů stanic metra znamená naštvat mnoho Pražanů. O tomto faktu se před několika dny přesvědčil magistrát, který společně s pražským...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám