metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Úterý, 13. listopadu 2018. Svátek má Tibor.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Strážníci chytili vandaly i podnapilého Batmana

20. června 2018  8:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Městská policie se v předchozích dnech nenudila. Agresory zpacifikovala v Jindřišské i v Praze 8.

Strážníci mají za sebou těžkých pár dní. Alespoň podle jejich facebookového profilu, který se jen hemží popisy těch nejbizarnějších zásahů. Vše odstartoval incident z minulého pondělí, kdy se v Jindřišské ulici začal po střechách aut procházet devětadvacetiletý cizinec oblečený v masce Batmana a dlouhém černém plášti.

„Další cizinec si přijel užívat do Prahy. Metropoli si ale zřejmě spletl s komiksovým filmem. Strážníci ho dostihli v Panské ulici a odvedli zpět k místu jeho řádění, zajistili důkazní prostředky a odvezli na služebnu Policie České republiky k dalšímu opatření,“ napsali strážníci na svém Facebooku.

O pár dní později, minulý pátek večer, zadržela hlídka před barem v Olympijské ulici agresora, kterému naměřila tři promile. Protože se chtěl muž se strážníky několikrát poprat, převezli ho raději na záchytku. Minulou sobotu ráno zase přijala hlídka v Praze 8 oznámení, že v ulici U Sluncové je opilý muž, který poškozuje zaparkované auto. Když dorazila na místo, uviděla muže, jak stojí u auta s ukopnutým zrcátkem a promáčknutými dveřmi pokrytými zvratky. „Na místo se dostavil svědek, který muže viděl, jak vozidlo poškozuje,“ popisují strážníci na svém profilu s tím, že muž následně vyfasoval pouta a odvoz na policii.

Úplné žně, co se opilých agresorů týče, měli strážníci v neděli. V ulici Na Poříčí totiž uviděli muže, který přeběhl ulici a napadl pracovníka ostrahy přilehlého obchodního centra. Následně se ukázalo, že zjevně opilý mladík napadl v tramvaji jiného muže. Protože agresivní muž nekontroloval své chování a nadýchal více než dvě promile, strážníci ze specializované hlídky ho předvedli na protialkoholní záchytnou stanici.

Další opilce, muže a ženu, strážníci z Prahy 1 tentýž den odhalili na Masarykově náměstí. Protože se dvojice chovala agresivně, napadala kolemjdoucí a kladla hlídce odpor, skončila rovněž na záchytce.

Nezletilá se dvěma promile i nahé zadky u Husa

  • Hlídky strážníků se při práci v hlavním městě nenudí.
  • V noci na pátek 8. června zasahovali strážníci na Staroměstském náměstí, kde se mladí cizinci brzo ráno fotografovali na pomníku Jana Husa s odhaleným přirozením a zadkem. Každý z nich dostal pokutu sedm tisíc korun.
  • Minulý pátek odpoledne našla autohlídka strážníků z Prahy 11 v Kosmické ulici uprostřed trávníků ležet mladou dívku. Jevila známky silné opilosti, zvracela a nebyla schopná vstát. Strážníci proto přivolali záchrannou službu. Ta dívku převezla s téměř dvěma promile do jedné z pražských nemocnic.
  • Minulý čtvrtek odpoledne chytali strážnici pro změnu v Ďáblicích splašeného koně, který tu upoutal pozornost kolemjdoucích. Nakonec se jim neposedné zvíře podařilo najít v ulici Ve Štěpnici. Majitelka vyvázla s pokutou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kapsle místo pytlíků a tašek

Člen realizačního Hynek Balík představuje nabídku potravin.
vydáno 13. listopadu 2018  12:20

Bezobalový výdej potravin míří do obchodů, vyzkouší ho v Praze. Hned dvě prodejny značky Country Life začnou v nejbližších měsících testovat projekt...  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Na levém místě

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 13. listopadu 2018  11:11

A pán si nenechal nic líbit, pohoršeně nadával na procházející lidi, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Nádraží v novém, jen se neví kdy

Obří terminál na Smíchově bude možná vypadat takto.
vydáno 13. listopadu 2018  9:45

Smíchovský uzel získá kabát asi za miliardu. Za pět let tu zaparkují autobusy, vlaky i tisíce aut.  celý článek

Vnitrobloky žijí, o dvorky je zájem

Přehlídka vnitrobloků se konala 15. září.
vydáno 13. listopadu 2018  7:30

Odborníci poradí, jak zazelenit betonová prostranství.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám