metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Středa, 14. listopadu 2018. Svátek má Sáva.
Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti
Větší foto
Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti | foto: Warner Bros. Pictures

Superman jako černoch. „Černý může být i Krakonoš“

16. září 2018  7:10 Filip Jaroševský Metro.cz
Filmová role nejznámějšího komiksového hrdiny světa bude možná již brzy volná. Internetem totiž již několik dní kolují drby o tom, že se herecký představitel Muže z oceli Henry Cavill chystá svou dosud nejslavnější postavu navždy opustit.

Zatímco jiná filmová studia by na podobnou situaci bleskově reagovala nějakou krycí historkou o tom, že je vše ještě v procesu vyjednávání, Warner Bros, kterým Superman patří, mají vlastní styl. Bleskově začali po kuloárech šířit zprávu, že se do role statečného mimozemšťana chystá obsadit Afroameričana Michaela B. Jordana.

„Já teda nevím. Superman bude černoch. Bond bude černoch... Za chvíli bude i Krakonoš černoch,“ komentuje zvěsti uživatel Michal Večerek na Facebooku Moviezone.cz.

Není zdaleka jediný. Superman je totiž jeden z posledních obyvatel zaniklé planety Krypton, kde se Afroameričané nevyskytovali. „Sám Cavill nepotvrdil, ale ani neodmítl žádné zvěsti, které nyní kolují,“ informoval fanouškovský web epicstream.com.

Superman není jediným ikonickým hrdinou, který by měl do budoucna změnit barvu kůže. Na základě uniklých informací ze studia Sony se již roky zvažuje obsazení černocha Idrise Elby do role Jamese Bonda. Stane se tak ale nejdříve ve chvíli, kdy roli pověsí na hřebík současný agent 007 Daniel Craig. „Černošský James Bond, černoška Johankou z Arku. Tak pevně doufám, že až Hollywood udělá velkofilm o Nelsonu Mandelovi, hlavní roli dostane Luděk Sobota,“ glosoval na téma černošského Bonda Václav Klaus mladší.

Jeden oblíbený superhrdina se již ztmavení kůže na filmových plátnech dočká. Hlavním hrdinou animovaného filmu Spider-Man: Paralelní světy, který bude mít premiéru v prosinci, totiž nebude běloch Peter Parker, ale jeho komiksový nástupce hispánského původu Miles Morales. Studio Sony totiž velmi rádo testuje nové série, a tak chtějí ke klasickému hranému kolegovi zařadit také celovečerní verzi s odlišným představitelem. Zda se jim tento zajímavý marketingový tah vyplatí, se uvidí v prosinci v kinech. „Animák ideálně nakopne vlastní sérii,“ píše autor KarelR na serveru Moviezone.cz. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Jindra Polák: Na koncertech zařadíme blok písní Michala Tučného

Kapela Jelen a Míša Tučná
vydáno 14. listopadu 2018  7:45

Kapela Jelen vyráží na turné s dcerou Michala Tučného Míšou. Šňůra začíná v pátek v Herálci a končí 15. prosince v Praze. Proč na turné jedou a jak se...  celý článek

Vizážistka vrací mužům výraz

Adéla Anděla Bursová (vlevo) při práci
vydáno 14. listopadu 2018  5:55

Správný make-up na mužích nemá být poznat.  celý článek

Kapsle místo pytlíků a tašek

Člen realizačního Hynek Balík představuje nabídku potravin.
vydáno 13. listopadu 2018  12:20

Bezobalový výdej potravin míří do obchodů, vyzkouší ho v Praze. Hned dvě prodejny značky Country Life začnou v nejbližších měsících testovat projekt...  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Na levém místě

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 13. listopadu 2018  11:11

A pán si nenechal nic líbit, pohoršeně nadával na procházející lidi, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám