metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -2 °C

Pondělí, 19. března 2018. Svátek má Josef.
Celá rodina z filmu Po strništi bos
Celá rodina z filmu Po strništi bos | foto: Dan Materna MAFRAMAFRA

Svěrák běhá v srpnu bos a ožívá věž Stephena Kinga

4. srpna 2017  15:27 Filip Jaroševský Metro.cz
Přehled filmových premiér vám přináší deník Metro.

Pokud se vám líbily snímky Obecná škola, Vratné lahve nebo Kolja, zaškrtněte si v kalendáři datum 17. srpna. V tento den totiž vtrhne do českých kin lyrický snímek podle scénáře Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos, jehož děj má vyprávět o dětství a hrdinství v každém z nás. Zároveň ale uzavírá také tematickou tetralogii společné tvorby Svěrákových – tetralogii o jedné generaci.Srpnové premiéry

3. 8. Křižáček, Atomic Blonde: Bez lítosti

10. 8. Annabelle 2: Zrození zla, Dámská jízda, Emoji ve filmu

17. 8. Po strništi bos, Zabiják a bodyguard

24. 8. Baby Driver, Temná věž, Dobrý časy, Velká oříšková loupež 2

31. 8. Hurvínek a kouzelné muzeum, Tulipánová horečka

Pamatujete si Edu Součka z Obecné školy? Tak tenhle hrdina, který vynesl Janu a Zdeňku Svěrákovým nominaci na Oscara, se vrátí. „Když ty čtyři filmy dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století,“ řekl režisér Jan Svěrák.

Do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Jan Svěrák, který snímek také režíruje, Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Diváci také uvidí například Jana Třísku, Oldřicha Kaisera, Petru Špalkovou, Hynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka.

Týden nato se pomějí také fanoušci románů spisovatele Stephena Kinga. Do kin se konečně chystá dlouho očekávaná adaptace jednoho z jeho nejslavnějších děl podle stejnojmenného románu Temná věž. Děj hororového westernu se točí kolem pistolníka Rolanda Deschaina s tváří Idrise Elby, který putuje k Temné věži, aby se tu pokusil zastavit zkázu Středosvěta.

Pronásleduje Muže v černém (Matthew McConaughey), jenž je mocný mág a možná i samotný anděl smrti. Cestou naráží na barmanku Allie i na kluka Jakea Chamberse, jenž pochází z našeho světa, ale i na mutanty a pozůstatky války, která zničila svět.

Odložení premiéry na neurčito se naopak dočkal slovenský snímek Čára, který měl do českých kin vstoupit třetího srpna. Film vyprávějící o tom, jak se žena v podání Emílie Vášáryové rozhodne ve jménu lásky jednat zcela chladnokrevně, přitom bodoval také na karlovarském filmovém festivalu. Zde v hlavní soutěži získal hlavní cenu za nejlepší režii.

„Vášáryová hraje matku hlavního hrdiny, kterého ztvárnil Tomáš Maštalír. Jeho manželku si zahrála Zuzana Fialová. Ve snímku exceluje také Andrej Hryc nebo český herec Filip Kaňkovský,“ uvádějí distributoři.Komentáře

Hlavní zprávy

Český Krumlov zdraží, ale přesto bude letošním tahákem

Křivolaké uličky nad Vltavou milují cizinci i Češi.
vydáno 19. března 2018  14:45

Už poslední březnový den začíná v perle jižních Čech sezona.  celý článek

Sloupek Ivy Málkové: První jarní den

Iva Málková
vydáno 19. března 2018  13:13

Jarní únavu nedělá jen nevhodné jídlo, ale také rozhozená psychika.  celý článek

Digi umění v CAMPu

Myriam Bleau
vydáno 19. března 2018  11:59

Festival hudby, světla a performancí Spectaculare pokračuje dalšími vystoupeními.  celý článek

Zastávka přinese pivo zdarma

Smíchovský pivovar
vydáno 19. března 2018  9:59

Smíchovský pivovar stojí v Praze 5 už 150 let, tak proč po něm nepojmenovat místo, kde skoro každou minutu zastavuje tramvaj?  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám