metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Unikátní akce Rock Meets Classic
Větší foto
Unikátní akce Rock Meets Classic | foto: JVS GROUPMetro.cz

Světově úspěšná show snoubí rock a klasiku. Míří do Prahy

30. prosince 2017  7:55 Marek Peška
Kapely hrají se symfonickým orchestrem. Koncertní série Rock Meets Classic se chystá v dubnu.

Už osm let těší fanoušky rocku i klasiky. Tak dlouho jezdí po světě unikátní koncertní show Rock Meets Classic. Na jednom pódiu hrají legendy rockové hudby s velkým symfonickým orchestrem za zády. Konečně se tato akce představí i v Česku. Organizátoři slibují, že návštěvníci koncertu uvidí strhující koncert té nejvytříbenější rockové hudby.Fanoušci se mohou těšit na Francise Rossiho ze skupiny Status Quo, Lea Leoniho a Nica Maedera z Gotthard, Johna Helliwella a Jesseho Siebenberga ze Supertramp, Erica Baziliana z The Hooters a Michaela Sadlera ze skupiny Saga.

Obří show za osm let navštívilo několik milionů fanoušků. Na rockovém kolosu v minulosti hrály také osobnosti jako Ian Gillan z Deep Purple, Alice Cooper a Don Felder z Eagles, Steve Lukather z Toto nebo Joey Tempster ze švédských Europe.

Kdo v Praze vystoupí

  • Francis Rossi (Status Quo). Málokdo nezná jejich zásadní hity jako In The Army Now, Down Down nebo Rockin All Over The World. Chystá se speciální set The Best Of.
  • Leo Leoni a Nic Maeder (Gotthard). Kytarista a zpěvák ze švýcarské kapely Gotthard přijedou do Prahy představit svoje pojetí hard rocku. V jejich zvuku lze slyšet vlivlegend, jako jsou Led Zeppelin nebo AC/DC.
  • John Helliwell a Jesse Siebenberg (Supertramp). Hrají od roku 1979 a jejich Breakfast in Amerika je světovým hitem. Prodali přes 60 milionů alb.
  • Eric Bazilian (The Hooters). Je autorem skladeb Bon Joviho, Patti Smith či Robbieho Williamse, jeho kapela patří mezi zlaté dědictví rocku.
  • Michael Sadler (Saga). Kapela se proslavila svou pestrou hudbou s klávesovými plochami postavených do několikapatrových hradeb.Komentáře

Hlavní zprávy

Naše dráha má výborné parametry, říká dostihový manažer Jiří Zlámaný

Jiří Zlámaný, dostihový manažer, komentátor dostihů a autor knihy o historii...
vydáno 26. září 2018  5:55

O dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli ví téměř vše. A to nejen o jeho historii. Deník Metro vyzpovídal Jiřího Zlámaného, dostihového manažera,...  celý článek

Inspirace z Amsterdamu

Praha, 28.8.2018 Ondřej Mirovský, volební lídr Strany Zelených, komunální a...
vydáno 25. září 2018  17:40

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Ciaooo Italia

Jakub Kohák
vydáno 25. září 2018  11:11

Moje žena – napůl Italka – mi celý život opakuje, jací jsou Italové lajdáci, píše Jakub Kohák ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám