metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 24 °C

Čtvrtek, 19. dubna 2018. Svátek má Rostislav.
Unikátní akce Rock Meets Classic
Větší foto
Unikátní akce Rock Meets Classic | foto: JVS GROUPMetro.cz

Světově úspěšná show snoubí rock a klasiku. Míří do Prahy

30. prosince 2017  7:55 Marek Peška
Kapely hrají se symfonickým orchestrem. Koncertní série Rock Meets Classic se chystá v dubnu.

Už osm let těší fanoušky rocku i klasiky. Tak dlouho jezdí po světě unikátní koncertní show Rock Meets Classic. Na jednom pódiu hrají legendy rockové hudby s velkým symfonickým orchestrem za zády. Konečně se tato akce představí i v Česku. Organizátoři slibují, že návštěvníci koncertu uvidí strhující koncert té nejvytříbenější rockové hudby.Fanoušci se mohou těšit na Francise Rossiho ze skupiny Status Quo, Lea Leoniho a Nica Maedera z Gotthard, Johna Helliwella a Jesseho Siebenberga ze Supertramp, Erica Baziliana z The Hooters a Michaela Sadlera ze skupiny Saga.

Obří show za osm let navštívilo několik milionů fanoušků. Na rockovém kolosu v minulosti hrály také osobnosti jako Ian Gillan z Deep Purple, Alice Cooper a Don Felder z Eagles, Steve Lukather z Toto nebo Joey Tempster ze švédských Europe.

Kdo v Praze vystoupí

  • Francis Rossi (Status Quo). Málokdo nezná jejich zásadní hity jako In The Army Now, Down Down nebo Rockin All Over The World. Chystá se speciální set The Best Of.
  • Leo Leoni a Nic Maeder (Gotthard). Kytarista a zpěvák ze švýcarské kapely Gotthard přijedou do Prahy představit svoje pojetí hard rocku. V jejich zvuku lze slyšet vlivlegend, jako jsou Led Zeppelin nebo AC/DC.
  • John Helliwell a Jesse Siebenberg (Supertramp). Hrají od roku 1979 a jejich Breakfast in Amerika je světovým hitem. Prodali přes 60 milionů alb.
  • Eric Bazilian (The Hooters). Je autorem skladeb Bon Joviho, Patti Smith či Robbieho Williamse, jeho kapela patří mezi zlaté dědictví rocku.
  • Michael Sadler (Saga). Kapela se proslavila svou pestrou hudbou s klávesovými plochami postavených do několikapatrových hradeb.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Julie Červené: Ségry

Julie Červená
vydáno 19. dubna 2018  13:13

Díky tomu momentu absolutního štěstí (a mateřským hormonům) to zřejmě všechno přežiju.  celý článek

„Modré hlavy nám neuschnou“

Adam Erdossy ze skupiny Blue Man Group
vydáno 19. dubna 2018  10:59

Divadlo, rockový koncert, komedie i taneční party. To vše v jediné show předvedou tento víkend umělci známí svými modrými hlavami bez vlasů – Blue Man...  celý článek

Parking za 1300 korun? Jen když u vás myjí ulice

Na jaře se čistí nejen ulice, ale také kanalizační vpusti.
vydáno 19. dubna 2018  9:45

Odjet autem před blokovým čištěním zapomíná stále více Pražanů. Jejich počet narostl o třetinu.  celý článek

Světla měla ukázat na volnější vozy metra, projekt je ale zastaven

Metro (ilustrační foto)
vydáno 19. dubna 2018  8:30

Studentský projekt oslovil dokonce i dopravní podnik. Světelná signalizace by ale vyšla až moc draho.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám