metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Pátek, 19. ledna 2018. Svátek má Doubravka.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí. | foto: Profimedia.cz

Tábor má podzemí, kde se bojí i dospělí, ale i čokoládové kavárny

13. března 2017  16:21 Lucie Mottlová Metro.cz
Únikovka, malebné uličky Tábora i geologická výstava v přírodě.

Ačkoliv turistická sezona začíná v Táboře oficiálně až 6. května, můžete si sem vyjet na výlet i dříve. Nejlepší jsou soboty, kdy se tu koná nejvíce akcí a otvírají se muzea a další expozice.Strašidelné podzemí vás překvapí, už když budete přicházet, protože uslyšíte i jekot dospělých. Jste si jistí, že se nebojíte tmy? Vchod najdete za kostelem na Žižkově náměstí, mimo sezonu mají otevřeno každý víkend.

Tipy na akce v Táboře

Velikonoční jarmark na Žižkově náměstí představí 8. dubna zvyky i řemesla.

Filmová zbrojnice v Housově mlýně má prohlídky od 15 hodin každou sobotu v dubnu, do června pak denně. V létě ještě častěji.

Velikonoce oslaví stylově Zoologická zahrada Tábor v pátek 14. dubna.

Blavicon v Housově mlýně bude patřit deskovým i počítačovým hrám od 31. března do 2. dubna.

Botanická zahrada pěstuje starobylé druhy koření i druh pšenice známý již před 8000 lety. Veřejnosti je volně přístupná.

Jestli se chcete více dozvědět o historii Tábora, zajděte se podívat do podzemí Husitského muzea. Obejdete zároveň téměř celé náměstí, respektive nahlédnete do složitého sklepení. Využít můžete i kostýmovaných prohlídek, které se konají každou první sobotu v měsíci. V červenci a srpnu pak každou sobotu.

Cesta za okem Jana Žižky je název únikové hry. Dvou- až pětičlenné skupiny se snaží do hodiny získat ztracené oko husitského vojevůdce a vrátit mu jej v rámci časového limitu. Hra bude bavit rodiny, partu kamarádů, kteří rádi soutěží. Provozovatelé doporučují věk hráčů od 12 let. Přes internet si můžete rezervovat přesný čas i termín, hodina stojí 1100 korun.

V infocentru si připravili i dobrodružnou prohlídku města v rámci geocachingu, na jejím konci pak najdete poklad. Hra je rozdělena na dva okruhy, první jeden a půl kilometru dlouhý vás provede po památkách a druhý desetikilometrový vede po přírodních zajímavostech města. Pokud nemáte svoji GPS, můžete se ji půjčit přímo v infocentru.

Netradičním způsobem můžete poznávat horniny v Geologické expozici Klokoty. Najdete ji v Modrém lomu, v letních měsících tu trénují horolezci, a jsou-li v zimě příznivé podmínky, trénují tu na uměle vytvořeném ledopádu.

Pokud vám nebude přát počasí, můžete se ohřát v Kafe Budík, kde mají rozsáhlou sbírku budíků a hodin. Hned naproti můžete vzít mlsouny do Muzea čokolády a marcipánu. Nezapomeňte vyšplhat na vyhlídku z věže kostela Páně na hoře Tábor, odkud budete mít centrum města jako na dlani.Komentáře

Hlavní zprávy

Liam Neeson a jeho proměna ve filmu Cizinec ve vlaku

Liam Neeson ve filmu Cizinec ve vlaku
vydáno 19. ledna 2018  15:26

Hrál v mnoha filmových trhácích, za roli Oskara Schindlera ve snímku Schindlerův seznam z roku 1993 byl Liam Neeson nominován na Oscara. S rodákem ze...  celý článek

Sloupek Petra Justa: Vládnutí v demisi

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2018  13:13

Ústava rozdíl mezi vládami v demisi, či ve standardním režimu nedělá.  celý článek

Automatické semafory řídí dopravu v Praze již 88 let

První moderní semafor v Praze byl na Václavském náměstí.
vydáno 19. ledna 2018  11:58

První automatická světelná signalizace stála uprostřed Václavského náměstí.  celý článek

Tramvaje nepojedou na Malostranské náměstí

Malostranské náměstí
vydáno 19. ledna 2018  9:59

Měsíční výluku v Praze 1 způsobí oprava trati.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám