metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 18. listopadu 2017. Svátek má Romana.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí. | foto: Profimedia.cz

Tábor má podzemí, kde se bojí i dospělí, ale i čokoládové kavárny

13. března 2017  16:21 Lucie Mottlová Metro.cz
Únikovka, malebné uličky Tábora i geologická výstava v přírodě.

Ačkoliv turistická sezona začíná v Táboře oficiálně až 6. května, můžete si sem vyjet na výlet i dříve. Nejlepší jsou soboty, kdy se tu koná nejvíce akcí a otvírají se muzea a další expozice.Strašidelné podzemí vás překvapí, už když budete přicházet, protože uslyšíte i jekot dospělých. Jste si jistí, že se nebojíte tmy? Vchod najdete za kostelem na Žižkově náměstí, mimo sezonu mají otevřeno každý víkend.

Tipy na akce v Táboře

Velikonoční jarmark na Žižkově náměstí představí 8. dubna zvyky i řemesla.

Filmová zbrojnice v Housově mlýně má prohlídky od 15 hodin každou sobotu v dubnu, do června pak denně. V létě ještě častěji.

Velikonoce oslaví stylově Zoologická zahrada Tábor v pátek 14. dubna.

Blavicon v Housově mlýně bude patřit deskovým i počítačovým hrám od 31. března do 2. dubna.

Botanická zahrada pěstuje starobylé druhy koření i druh pšenice známý již před 8000 lety. Veřejnosti je volně přístupná.

Jestli se chcete více dozvědět o historii Tábora, zajděte se podívat do podzemí Husitského muzea. Obejdete zároveň téměř celé náměstí, respektive nahlédnete do složitého sklepení. Využít můžete i kostýmovaných prohlídek, které se konají každou první sobotu v měsíci. V červenci a srpnu pak každou sobotu.

Cesta za okem Jana Žižky je název únikové hry. Dvou- až pětičlenné skupiny se snaží do hodiny získat ztracené oko husitského vojevůdce a vrátit mu jej v rámci časového limitu. Hra bude bavit rodiny, partu kamarádů, kteří rádi soutěží. Provozovatelé doporučují věk hráčů od 12 let. Přes internet si můžete rezervovat přesný čas i termín, hodina stojí 1100 korun.

V infocentru si připravili i dobrodružnou prohlídku města v rámci geocachingu, na jejím konci pak najdete poklad. Hra je rozdělena na dva okruhy, první jeden a půl kilometru dlouhý vás provede po památkách a druhý desetikilometrový vede po přírodních zajímavostech města. Pokud nemáte svoji GPS, můžete se ji půjčit přímo v infocentru.

Netradičním způsobem můžete poznávat horniny v Geologické expozici Klokoty. Najdete ji v Modrém lomu, v letních měsících tu trénují horolezci, a jsou-li v zimě příznivé podmínky, trénují tu na uměle vytvořeném ledopádu.

Pokud vám nebude přát počasí, můžete se ohřát v Kafe Budík, kde mají rozsáhlou sbírku budíků a hodin. Hned naproti můžete vzít mlsouny do Muzea čokolády a marcipánu. Nezapomeňte vyšplhat na vyhlídku z věže kostela Páně na hoře Tábor, odkud budete mít centrum města jako na dlani.Komentáře

Hlavní zprávy

2,5 milionu dní jsme proleželi za úrazy

Na jednašedesátiletého muže se v Hlučíně zřítila zeď vysoká dva metry a široká...
vydáno 18. listopadu 2017  15:21

Mnoho pracovních úrazů má stále stejnou příčinu.  celý článek

Nezajímají mě Nekonečné intelektuální kydy, říká scénárista Petr Kolečko

Petr Kolečko
vydáno 18. listopadu 2017  11:15

Těsně za sebou měl premiéru své nové divadelní hry dvě noci na Karlštejně a filmu Bajkeři. Na oba počiny je hodně vidět, neboť jméno scenáristy Petra...  celý článek

Zamiřte na výlet do Afriky s Hanzelkou a Zikmundem

Dvojice projela celou Afriku.
vydáno 18. listopadu 2017  8:13

Zoo Dvůr Králové zve návštěvníky na výstavu H + Z v Africe. Prostřednictvím dvou desítek fotografií a předmětů, které zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy...  celý článek

Výživu mají řešit i ti starší lidé

(ilustrační foto)
vydáno 18. listopadu 2017  6:06

Až 50 procent seniorů trpí podvýživou, aniž by si toho byli vědomi, odhadují odborníci.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám