metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 17 °C

Středa, 20. září 2017. Svátek má Oleg.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí.
Žižkovo náměstí v Táboře si můžete prohlédnout křížem krážem i v podzemí. | foto: Profimedia.cz

Tábor má podzemí, kde se bojí i dospělí, ale i čokoládové kavárny

13. března 2017  16:21 Lucie Mottlová Metro.cz
Únikovka, malebné uličky Tábora i geologická výstava v přírodě.

Ačkoliv turistická sezona začíná v Táboře oficiálně až 6. května, můžete si sem vyjet na výlet i dříve. Nejlepší jsou soboty, kdy se tu koná nejvíce akcí a otvírají se muzea a další expozice.Strašidelné podzemí vás překvapí, už když budete přicházet, protože uslyšíte i jekot dospělých. Jste si jistí, že se nebojíte tmy? Vchod najdete za kostelem na Žižkově náměstí, mimo sezonu mají otevřeno každý víkend.

Tipy na akce v Táboře

Velikonoční jarmark na Žižkově náměstí představí 8. dubna zvyky i řemesla.

Filmová zbrojnice v Housově mlýně má prohlídky od 15 hodin každou sobotu v dubnu, do června pak denně. V létě ještě častěji.

Velikonoce oslaví stylově Zoologická zahrada Tábor v pátek 14. dubna.

Blavicon v Housově mlýně bude patřit deskovým i počítačovým hrám od 31. března do 2. dubna.

Botanická zahrada pěstuje starobylé druhy koření i druh pšenice známý již před 8000 lety. Veřejnosti je volně přístupná.

Jestli se chcete více dozvědět o historii Tábora, zajděte se podívat do podzemí Husitského muzea. Obejdete zároveň téměř celé náměstí, respektive nahlédnete do složitého sklepení. Využít můžete i kostýmovaných prohlídek, které se konají každou první sobotu v měsíci. V červenci a srpnu pak každou sobotu.

Cesta za okem Jana Žižky je název únikové hry. Dvou- až pětičlenné skupiny se snaží do hodiny získat ztracené oko husitského vojevůdce a vrátit mu jej v rámci časového limitu. Hra bude bavit rodiny, partu kamarádů, kteří rádi soutěží. Provozovatelé doporučují věk hráčů od 12 let. Přes internet si můžete rezervovat přesný čas i termín, hodina stojí 1100 korun.

V infocentru si připravili i dobrodružnou prohlídku města v rámci geocachingu, na jejím konci pak najdete poklad. Hra je rozdělena na dva okruhy, první jeden a půl kilometru dlouhý vás provede po památkách a druhý desetikilometrový vede po přírodních zajímavostech města. Pokud nemáte svoji GPS, můžete se ji půjčit přímo v infocentru.

Netradičním způsobem můžete poznávat horniny v Geologické expozici Klokoty. Najdete ji v Modrém lomu, v letních měsících tu trénují horolezci, a jsou-li v zimě příznivé podmínky, trénují tu na uměle vytvořeném ledopádu.

Pokud vám nebude přát počasí, můžete se ohřát v Kafe Budík, kde mají rozsáhlou sbírku budíků a hodin. Hned naproti můžete vzít mlsouny do Muzea čokolády a marcipánu. Nezapomeňte vyšplhat na vyhlídku z věže kostela Páně na hoře Tábor, odkud budete mít centrum města jako na dlani.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Martina Švihly: Prostor zůstat dětmi

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 19. září 2017  18:51

Prostor, kde si můžou hrát, hýbat se, zápasit i jemně dotýkat.  celý článek

Léčba nádoru v tlustém střevu? Přijít na něj včas

(ilustrační snímek)
vydáno 19. září 2017  16:41

Rakovina tlustého střeva je strašákem zejména pro starší lidi. U nás se vyskytuje často, každoročně je v České republice diagnostikována u osmi tisíc lidí.  celý článek

Bohatí Pražané na pohřbech šetří, Ostraváci za ně utrácejí

Ilustrační foto
vydáno 19. září 2017  14:07

Roste ekonomika, rostou platy. Lidé však za loučení se zemřelými utrácejí málo. Ne všude.  celý článek

Nechte si zdarma otestovat krev, zda nemáte revma

Laboratorní rozbor se zaměří na vyšetření revmatoidního faktoru.
vydáno 19. září 2017  9:53

Bolesti kloubů patří v současnosti mezi nejčastější. Je to artróza, nebo za to může revma?  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám