metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 18 °C

Čtvrtek, 18. října 2018. Svátek má Lukáš.
Rozjezd návštěvníků motocyklových závodů Grand Prix v Brně zkomplikovala nehoda...
Větší foto
Kolony na D1 (ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Také letos čekají na řidiče omezení při letních opravách dálnic

14. května 2018  5:55 Marek Hýř Metro.cz
Dopravní komplikace čekejte hned na šesti úsecích D1.

Sezona dopravních omezení je opět v plném proudu. Předloni se opravovalo 605 kilometrů dálnic a silnic, loni bagry řádily na 600 kilometrech a s podobným rozsahem se počítá i letos. „Méně určitě ne. V posledních letech je počet oprav zhruba stejný,“ řekl deníku Metro mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.Přes léto, kdy je doprava na dálnicích nejfrekventovanější, budou jen na dálnici D1 silničáři opravovat šest úseků. Dobrá zpráva pro řidiče je to, že se během prázdnin počet omezení zmenší.

„V průběhu letních prázdnin bude ukončena modernizace na úsecích mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a také mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou,“ říká Studecký.

Otazník visí nad úsekem mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Stavební povolení na modernizaci úseku napadlo sdružení Děti Země. ŘSD ale věří, že práce na tomto úseku začnou už v létě.

Zajímavé také je, že se dálnice modernizací rozšiřuje. Krajnice budou po opravách širší o 0,75 metru na každé straně, a to proto, že při dalších případných opravách bude provoz sveden do jednoho pásu. Do něj se tak díky rozšíření vejdou dva jízdní pruhy v obou směrech.

Protáhne se to

  • Dálnice D1 se opravuje už pět let. Opravy začaly v květnu 2013. Hotových je v současnosti čtyřicet procent úseků, které se mají opravit celkově.
  • Modernizace měla původně skončit letos. Práce se ale protáhnou až do roku 2021.
  • Podle ministra dopravy Dana Ťoka stavební řízení zdržují aktivisté. „Každý úsek při vydávání stavebního povolení zpochybní vyjádřením dotčených orgánů a tím zpozdí stavbu o půlrok až rok,“ uvedl ministr.
  • Rychlost je v opravovaných úsecích omezena na 80 kilometrů v hodině. Dodržování rychlosti sledují letos stejně jako v minulých letech úsekové radary. Jako první je letos pod dohledem kamer úsek mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou.

Komplikace na D1

  • Tady dejte nohu z plynu.
  • V současnosti probíhá modernizace na úsecích Ostředek – Šternov, Hořice – Koberovice a Humpolec – Větrný Jeníkov. Tady budou probíhat práce i přes léto.
  • V těchto dnech se opravuje D1 v okolí obce Ostrovačice nedaleko Brna.
  • V červenci mají skončit opravy na úsecích Jihlava – Velký Beranov a Velké Meziříčí – Lhotka.
  • Pokud si řidiči chtějí ověřit, zda je na cestě čekají nějaké komplikace, mohou se bezplatně obrátit na dálniční asistenční službu. Služba funguje 24 hodin denně. Lidé mohou volat na telefonní číslo 800 280 281. Informace o uzavírkách najdete také na webu Dopravniinfo.cz.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Julie Červené: Jsem stará matka

Julie Červená
vydáno 18. října 2018  11:11

Vědci přišli na to, že starší matky mají v pozdějším věku lepší paměť, píše Julie Červená ve svém sloupku.  celý článek

Čechy na Marsu trápí jazyky

Kosmonauti
vydáno 18. října 2018  9:30

Ambiciózní sci-fi o pobytu na rudé planetě postrádá děj. Přesto stojí za povšimnutí.  celý článek

Jako segway. Koloběžky vadí, i když nečinně stojí

Ležící elektrokoloběžka v Karlíně.
vydáno 18. října 2018  7:30

Firma provozující sdílená vozítka nedodržuje dohodu s Prahou. Lidé je parkují na podivných místech.  celý článek

Králové zlodějů - nikdy nejste staří

Michael Caine
vydáno 18. října 2018  5:55

Michael Caine rozhodně není, co se zločinu týká, žádným začátečníkem. V roce 1969 provedl jako Charlie Crocker jednu z nejhezčích loupeží ve filmu Italian...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám