metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 32 °C

Pondělí, 20. srpna 2018. Svátek má Bernard.
Rozjezd návštěvníků motocyklových závodů Grand Prix v Brně zkomplikovala nehoda...
Větší foto
Kolony na D1 (ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Také letos čekají na řidiče omezení při letních opravách dálnic

14. května 2018  5:55 Marek Hýř Metro.cz
Dopravní komplikace čekejte hned na šesti úsecích D1.

Sezona dopravních omezení je opět v plném proudu. Předloni se opravovalo 605 kilometrů dálnic a silnic, loni bagry řádily na 600 kilometrech a s podobným rozsahem se počítá i letos. „Méně určitě ne. V posledních letech je počet oprav zhruba stejný,“ řekl deníku Metro mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.Přes léto, kdy je doprava na dálnicích nejfrekventovanější, budou jen na dálnici D1 silničáři opravovat šest úseků. Dobrá zpráva pro řidiče je to, že se během prázdnin počet omezení zmenší.

„V průběhu letních prázdnin bude ukončena modernizace na úsecích mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a také mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou,“ říká Studecký.

Otazník visí nad úsekem mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Stavební povolení na modernizaci úseku napadlo sdružení Děti Země. ŘSD ale věří, že práce na tomto úseku začnou už v létě.

Zajímavé také je, že se dálnice modernizací rozšiřuje. Krajnice budou po opravách širší o 0,75 metru na každé straně, a to proto, že při dalších případných opravách bude provoz sveden do jednoho pásu. Do něj se tak díky rozšíření vejdou dva jízdní pruhy v obou směrech.

Protáhne se to

  • Dálnice D1 se opravuje už pět let. Opravy začaly v květnu 2013. Hotových je v současnosti čtyřicet procent úseků, které se mají opravit celkově.
  • Modernizace měla původně skončit letos. Práce se ale protáhnou až do roku 2021.
  • Podle ministra dopravy Dana Ťoka stavební řízení zdržují aktivisté. „Každý úsek při vydávání stavebního povolení zpochybní vyjádřením dotčených orgánů a tím zpozdí stavbu o půlrok až rok,“ uvedl ministr.
  • Rychlost je v opravovaných úsecích omezena na 80 kilometrů v hodině. Dodržování rychlosti sledují letos stejně jako v minulých letech úsekové radary. Jako první je letos pod dohledem kamer úsek mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou.

Komplikace na D1

  • Tady dejte nohu z plynu.
  • V současnosti probíhá modernizace na úsecích Ostředek – Šternov, Hořice – Koberovice a Humpolec – Větrný Jeníkov. Tady budou probíhat práce i přes léto.
  • V těchto dnech se opravuje D1 v okolí obce Ostrovačice nedaleko Brna.
  • V červenci mají skončit opravy na úsecích Jihlava – Velký Beranov a Velké Meziříčí – Lhotka.
  • Pokud si řidiči chtějí ověřit, zda je na cestě čekají nějaké komplikace, mohou se bezplatně obrátit na dálniční asistenční službu. Služba funguje 24 hodin denně. Lidé mohou volat na telefonní číslo 800 280 281. Informace o uzavírkách najdete také na webu Dopravniinfo.cz.Komentáře

Hlavní zprávy

„Strach jsem neměla. Byla jsem spíš nas..ná,“ vzpomíná hlasatelka

Bývalá televizní hlasatelka Kamila Moučková
vydáno 20. srpna 2018  18:54

„Naklonil se ke mně plukovník, úst mu zavanul odporný vzduch a řekl mi důrazně, že mám okamžitě ukončit moderování. Samopalníci mě pak vyvedli ze studia,...  celý článek

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

Momentka z představení.
vydáno 20. srpna 2018  12:47

Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.   celý článek

Češi riskují při túrách v cizině zdraví i peníze

Ilustrační snímek
vydáno 20. srpna 2018  10:21

Lehkomyslnost se zejména v horách nevyplácí. Může vyjít na statisíce korun.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám