metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Tereza Voříšková ve filmu Laputa.
Větší foto
Tereza Voříšková ve filmu Laputa. | foto: BioscopMetro.cz

Tereza Voříšková: Naše generace se nemá proti čemu vymezovat

7. října 2015  11:27 Pavel Urban Metro.cz
Tereza Voříšková na sebe poprvé upozornila před téměř deseti lety. Za tu dobu se vyhoupla mezi velmi žádané herečky, a to i za mořem. Mladá herečka teď září v novém nízkorozpočtovém debutovém filmu Laputa, který vypovídá mnohé o životě dnešní mládeže. Snímek, který jde zítra do kin, režíruje Jakub Šmíd.

O čem je film Laputa?Je to film o holce, majitelce baru, která je ztracená ve světě. Snaží se najít ostrov, jako Laputu (z knihy Gulliverovy cesty, pozn. redakce).

Co vás oslovilo, když přišla tato nabídka?

Strašně se mi líbil scénář. Je napsaný hrozně lidsky. Pak jsem měla casting s režisérem Jakubem Šmídem a podle toho, jakým procesem nás provedl, tak jsem věděla, že se hodně naučím.

Jaká s ním byla spolupráce?

Pro něj to byl sice celovečerní debut, ale nebylo to vůbec cítit. Natočil už předtím dobré filmy. Je to velmi citlivý a hotový režisér, takže se mi spolupracovalo moc dobře.

Je v hlavní postavě Johanky něco přímo z vás?

Je v ní ze mě hodně. Také je tam moje sestra, tu jsem vykradla, jak se dalo. Trochu se bojím, že až to uvidí, tak mě propíchne. Vzala jsem jí veškeré intonace a gesta.

Ve filmu se zástupci mladé generace vypořádají se svými životy. Je problém, že nevědí co se životem?

Je to hrozně rozpolcené. Část naší generace žije tak, jak o tom vypráví film. Můžou všechno a nevědí co by vnitřně. Nemáme, proti čemu se vymezovat. Je tady ale i ta druhá polovina, což jsou ambiciózní mladí lidé, kteří vydělávají velké peníze a jsou úspěšní ve svých oborech, a to už v mladém věku.

Hlavní hrdinka hodně řeší i vztahy. S muži, s matkou. Není to jedna z hlavních věcí, co nás trápí?

Myslím si, že rodinné vazby jsou úplně všechno. Pro mě je rodina v současné chvíli, hlavně ten ženský kruh, nejdůležitější. Neumím si představit bez jejich rady a pomoci svůj život.

Na co se diváci mají těšit?

Je to samozřejmě specifický film a není pro široké publikum. Ale někdy vás překvapí malý film, od kterého nevíte moc co čekat.

Máte nabitý program, točíte i seriál v zahraničí. Máte čas i na sebe?

Už mi končí osmý měsíc, kdy jsem neměla žádné volno. Ještě mě v listopadu čeká s Honzou Hřebejkem další série Exorcisty a pak už volno.

V létě jste si zahrála Julii na Letních Shakespearovských slavnostech. Láká vás vrátit se k divadlu?

Hodně záleží na nabídkách. Divadlo nedělám z respektu k filmu. Shakespearky byly dobré v tom, že začaly a skončily. Když ale přijde dechberoucí nabídka, tak ji samozřejmě vezmu. Poslední dobou se mi po divadle strašně stýská.Komentáře

Hlavní zprávy

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článek

Blíží se pivní slavnosti na Smíchově i tradiční Svatováclavský ležák

Václav šel na pivo
vydáno 20. září 2018  10:50

Cílem Dnů českého piva je přilákat Čechy do hospod a restaurací.  celý článek

„Srovnání Londýna s Prahou není tak ulítlé, jak se na první pohled zdá,“ říká ilustrátor

Lukáš Novotný
vydáno 20. září 2018  8:40

Modern London. To je název anglicky psané knihy českého autora, která vás provede anglickou metropolí. Netradičně ilustrovaná publikace vychází začátkem...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám