metro.cz

Rozmary hvězd? I to jsme zažili, říkají organizátoři Let It Roll

  5:26
Festival Let It Roll roztančí své návštěvníky už o tomto víkendu. O zákulisí a přípravách se pro deník Metro rozpovídal Zdeněk Souček, známý také jako DJ Suki, který je jednou z nejdůležitějších­ postav domácí drum & bassové scény. Díky němu se odehrály desítky parties a festivalů.
O zákulisí a přípravách se pro deník Metro rozpovídal Zdeněk Souček, známý také jako DJ Suki, který je jednou z nejdůležitějších­ postav domácí drum & bassové scény. | foto: ArchivMetro.cz

Let It Roll je největším festivalem zaměřeným na drum & bass. Každý rok na něj přijdou desetitisíce lidí. Proč tak táhne?
Drum & bass od svého počátku v 90. letech stále roste a nikdy neměl žádný velký výkyv, což je dle mého i důvodem, proč je natolik stabilní a získává si nové a mladé posluchače.

Na letišti

Festival Let It Roll proběhne od čtvrtka do soboty na Letišti Milovice.

Do dějiště bude jezdit kyvadlová doprava z Prahy. Zastávka bude ve Wilsonově ulici v obou směrech vedle Hlavního nádraží, na stanici MHD – bude zřetelně označena cedulkou.

Ke koupi jsou stále ještě i celofestivalové pasy v cenách od 1800 korun.

Vše je na www.letitroll.cz

Co je při pořádání nejtěžší a zabere nejvíce času?
Nejvíce času zabere jednoznačně booking interpretů a ­příprava designu všech pódií. Na pořádání festivalu jako takového je, řekl bych, nejtěžší jednání se státní správou a únava na a po festivalu.

V čem je největší změna oproti prvnímu ročníku?
Největší změna je asi v ­týmu lidí, který za festivalem stojí. Na začátku jsem na vše byl sám, pak jsme na to byli dva, tři a dnes se organizaci festivalu věnuje celý tým lidí a spousta externistů, kteří pomáhají jak už s přípravami před akcí, tak i na místě.

Na co jste v letošním ročníku hrdí?
Hrdí jsme samozřejmě na line up čítající stovky hvězd ze všech koutů planety. Letos to i vzhledem k desátému výročí festivalu bude opravdu velké – máme zabookováno přes 300 umělců, což je nejvíc za celou historii Let It Rollu. Pak musím určitě zmínit i­ design pódií, především toho hlavního, které bude letos pokrývat celou šířku letištní plochy, a stane se tak největším festivalovým pódiem, jaké kdy bylo v ČR postaveno. Taková stage potřebuje také nejlepší Openning Show, a ­proto ta letošní potrvá okolo 20 minut a o její zvuk se postarají Calyx & Teebee.

Vzpomenete si na nějakou vtipnou historku?
Ty nejlepší se bohužel nedají publikovat... (smích) A ­z ­těch, které zveřejnit můžeme, zmíním historku, kdy se nám ztratil nejmenovaný interpret. Když už jsme vzdali veškeré hledání po celém areálu, tak nám zavolali účastníci festivalu s tím, že je hledaný s nimi v kempu, užívají si pěkný večer a že se o něj nemusíme bát.

Museli jste řešit nějaké problémy či přehnané požadavky?
Musím zaťukat, že problémy s DJs či s jejich netradičními požadavky moc nemíváme. Většinou jsou všichni spíš nadšení, že mohou na Let It Rollu hrát a věří nám, že to bude dobrý mejdan a že se o ně na festivalu dobře postaráme, což se nám daří.

Napadá mě snad jen historka z ­loňského ročníku, kdy si jeden z headlinerů odmítl vzít pásku s tím, že ji nepotřebuje, protože ho všichni znají. Zakázal komukoliv (včetně mě) přístup na stage, nechal si tam dovézt vlastní catering, kterého se následně ani nedotknul a ve výsledku byla stage plná jeho kamarádů...

V čem vidíte rozdíl mezi prvním ročníkem a nynějškem?
Obecně se podmínky pro pořádání kulturních akcí ztěžují, což na druhou stranu přispívá k bezpečnosti návštěvníků. Pozitivně vnímáme rozsudek Nejvyššího soudu, který vyjmul kulturní akce z novely zákona o ochraně před hlukem. Negativně naopak vnímáme zavedení EET, které zásadně zvyšuje náklady na pořádání festivalu, a protikuřácký zákon, protože ten platí i ve festivalových stanech.

Autor: Marek Peška Metro.cz
zpět na článek