metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci.
Další 4 fotografie v galerii
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci. | foto: Police ČRMetro.cz

To se fakt nepovedlo, nechat se brzy ráno fotit od policajta

3. března 2015  15:14 Josef Škvor Metro.cz
O tom, jaký trapas se na konci února stal dvěma sprejerům, si budou možná vykládat i generace jejich následovníků. Když je sobotní ráno kolem páté, venku teplota kolem nuly, tak se lidem do ulic příliš nechce. Občas se objeví jen nějaký majitel psa, který musel ven nedobrovolně, a to bývá tak všechno.Tu dobu si vybrali dva přičinliví sprejeři k hodině výtvarného umění. Zalíbila se jim při tom zeď v Lomnického ulici na Pankráci, kousek od stanice metra Pražského povstání.

„Ulicí zrovna tou dobou šel domů policista v civilu, který slouží na místním oddělení na Letné,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Protože strážce zákona věděl, že svoji práci musí brát vážně i když není ve službě, chystal se zadržet mladíky přímo při činu.

Mladíci mohou přemýšlet o tom, jestli je v ulicích málo policistů

To co se stalo po chvíli, vyvedlo zřejmě z míry i jeho. Jeden z mladíků ho v jednání předběhl a požádal, jestli by je mohl při stříkání nápisu zvěčnit.

„To samozřejmě policista v civilu nemohl odmítnout. Jak často se stane, že pachatel sám od sebe požádá policistu, aby zdokumentoval jeho trestnou činnost,“ dodal s pobavením mluvčí Daněk.

Mladíci si byli zřejmě jisti vysokou hodnotou svého výtvarného díla, proto muži dali svůj mobil, aby je jím vyfotil. V tu dobu ještě neodhalený policista na jejich mobil sprejery fotil a na svůj volal na tísňovou linku 158 své kolegy.

Jestli se v tu chvíli osud mladíků řídil příslovím, že pýcha předchází pád, nebo ranní ptáče dál doskáče, se nedá zjistit. Faktem ale zůstává, že oba muži ve věku kolem pětadvaceti let skončili na místním oddělení. Policisté neměli pro jejich ranní tvorbu příliš pochopení a po výslechu je obvinili z trestného činu poškození cizí věci. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článek

Blíží se pivní slavnosti na Smíchově i tradiční Svatováclavský ležák

Václav šel na pivo
vydáno 20. září 2018  10:50

Cílem Dnů českého piva je přilákat Čechy do hospod a restaurací.  celý článek

„Srovnání Londýna s Prahou není tak ulítlé, jak se na první pohled zdá,“ říká ilustrátor

Lukáš Novotný
vydáno 20. září 2018  8:40

Modern London. To je název anglicky psané knihy českého autora, která vás provede anglickou metropolí. Netradičně ilustrovaná publikace vychází začátkem...  celý článek

Vinohradská zábradlí odřízla cestujícím budky od zastávek

Oprava přinesla do Vinohradské překážky.
vydáno 20. září 2018  6:31

Na Olšanských hřbitovech a Želivského lidé moknou kvůli problémům s inženýrskými sítěmi.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám