metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Sobota, 17. listopadu 2018. Den boje za svobodu a demokracii.
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci.
Další 4 fotografie v galerii
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci. | foto: Police ČRMetro.cz

To se fakt nepovedlo, nechat se brzy ráno fotit od policajta

3. března 2015  15:14 Josef Škvor Metro.cz
O tom, jaký trapas se na konci února stal dvěma sprejerům, si budou možná vykládat i generace jejich následovníků. Když je sobotní ráno kolem páté, venku teplota kolem nuly, tak se lidem do ulic příliš nechce. Občas se objeví jen nějaký majitel psa, který musel ven nedobrovolně, a to bývá tak všechno.

Tu dobu si vybrali dva přičinliví sprejeři k hodině výtvarného umění. Zalíbila se jim při tom zeď v Lomnického ulici na Pankráci, kousek od stanice metra Pražského povstání.

„Ulicí zrovna tou dobou šel domů policista v civilu, který slouží na místním oddělení na Letné,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Protože strážce zákona věděl, že svoji práci musí brát vážně i když není ve službě, chystal se zadržet mladíky přímo při činu.

Mladíci mohou přemýšlet o tom, jestli je v ulicích málo policistů

To co se stalo po chvíli, vyvedlo zřejmě z míry i jeho. Jeden z mladíků ho v jednání předběhl a požádal, jestli by je mohl při stříkání nápisu zvěčnit.

„To samozřejmě policista v civilu nemohl odmítnout. Jak často se stane, že pachatel sám od sebe požádá policistu, aby zdokumentoval jeho trestnou činnost,“ dodal s pobavením mluvčí Daněk.

Mladíci si byli zřejmě jisti vysokou hodnotou svého výtvarného díla, proto muži dali svůj mobil, aby je jím vyfotil. V tu dobu ještě neodhalený policista na jejich mobil sprejery fotil a na svůj volal na tísňovou linku 158 své kolegy.

Jestli se v tu chvíli osud mladíků řídil příslovím, že pýcha předchází pád, nebo ranní ptáče dál doskáče, se nedá zjistit. Faktem ale zůstává, že oba muži ve věku kolem pětadvaceti let skončili na místním oddělení. Policisté neměli pro jejich ranní tvorbu příliš pochopení a po výslechu je obvinili z trestného činu poškození cizí věci. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Komentáře

Hlavní zprávy

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Utíkání před komunisty není špás ani v balónu

Film Balón byl natočen podle skutečných událostí.
vydáno 17. listopadu 2018  13:36

Snímek vyprávějící o kreativním úniku východoněmeckých rodin na Západ měl v českých kinech premiéru ve čtvrtek.  celý článek

Sloupek Aleše Vavřince: Díky, mámo

Aleš Vavřinec, kouč, průvodce vnitřní změnou, terapeut
vydáno 17. listopadu 2018  10:19

Ahoj, mami. Tohle je pro tebe. Máš dneska narozeniny a já ti nechci dát jen další věc, která se bude tak krásně vyjímat zastrčená ve skříni. Chci ti dát...  celý článek

Jdete s dítětem na očkování? Vezměte s sebou i prarodiče

Ilustrační snímek
vydáno 17. listopadu 2018  7:30

Povinné očkování mají předepsané jen děti. Odborníci se ale shodují, že proti některým nemocem by se měli nechat očkovat i dospělí a především senioři.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám