metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek, 16. listopadu 2018. Svátek má Otmar.
Výstava tři architektů na radnici Prahy 13
Výstava tři architektů na radnici Prahy 13 | foto: Dan Novotný

Trojice architektů vystavuje na radnici Prahy 13 své obrazy

2. února 2015  11:50 Josef Škvor Metro.cz
Až do pátku 13. února si můžete v atriu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí prohlédnout výstavu obrazů s názvem Architekti nemusí jen projektovat. Expozice tří desítek obrazů je přístupná v úředních hodinách radnice, tj: v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek vždy od 8 do 13 hodin.

Svá výtvarná díla na radnici vystavují tři známí architekti - Ivo Oberstein, Taťjana Tichá a Pavla Hroudová. Všichni tři vystavující jsou spojeni s Jihozápadním Městě a první dva tu již v předchozích letech zanechali významnou stopu díky své hlavní profesi.

Kdo zde vystavuje

  • Ivo Oberstein studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství, obor architektura a urbanismus. V roce 1968 získal první cenu v celostátní soutěži na urbanistickou koncepci Jihozápadního Města. Do roku 1989 vedl Atelier 7, který koordinoval projekty čtvrtí Jihozápadního Města: Stodůlky, Lužiny, Nové Butovice a Centrální park. Poté byl hlavním architektem hlavního města Prahy a přednášel na fakultě architektury. V roce 2013 obdržel cenu Obce architektů za celoživotní dílo. Při všech etapách profesního života ho provázelo kreslení, malování a fotografování.
  • Taťjana Tichá absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze – obor architektury a urbanismu. Pracovala mimo jiné na Útvaru hlavního architekta a na magistrátním Odboru územního rozhodování – na sektoru jihozápad. Podílela se na rozhodování o umístění jeho obytných souborů i jednotlivých staveb v Jihozápadním Městě. Po ukončení profesní činnosti se věnuje převážně kreslení a malování, vystavovala na řadě výstav zejména v Praze a v Berouně.
  • Pavla Hroudová vystudovala Fakultu architektury ČVUT. Výtvarné tvorbě se věnuje řadu let, v posledních letech maluje především abstraktní obrazy akrylovými a olejovými barvami na plátno. Od roku 2009 pravidelně vystavuje. Pracuje jako dobrovolnice v dobročinném krámku domácího hospice Cesta domů a každoročně přispívá obrazy do benefiční aukce na podporu hospice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hřib je pětačtyřicátým primátorem. Praha už má i městskou radu

Koaliční jednání Pirátů, TOP09 a Praha Sobě o primátorovi hl.m.Prahy a koalici....
vydáno 16. listopadu 2018  5:55

Pirát Zdeněk Hřib se mohl včera na ustavujícím jednání nového zastupitelstva spolehnout na všech 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil...  celý článek

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám