metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 2 °C

Úterý, 20. listopadu 2018. Svátek má Nikola.
Dopoledne v Milánské ulici explodovalo auto, když když do něj nastoupila žena a...
Další 3 fotografie v galerii
Dopoledne v Milánské ulici explodovalo auto, když když do něj nastoupila žena a nastartovala. Tato situace ochromila i MHD, jelikož ulice v okolí musela být uzavřena. | foto: Kateřina KonvalinováMetro.cz

V Horních Měcholupech výbuch zranil ženu a zdemoloval auto

22. dubna 2015  11:14,  aktualizováno  20:02 Josef Škvor Metro.cz, ČTK
Výbušné zařízení explodovalo v oktávii, kterou se chystala v Milánské ulici z parkoviště odjet asi čtyřicetiletá Vietnamka. S největší pravděpodobností se jedná o vyřizování účtů nebo snahu o zastrašování. Zraněnou ženu převezla záchranka do nemocnice na Vinohradech.

„Na místě jsou kriminalisté, hasiči a také pyrotechnik,“ uvedl krátce po výbuchu pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Milánská ulice, kde auto vybouchlo, byla až do třetí odpoledne pro veškerou dopravu uzavřena.

„Naše posádky na místě ošetřily asi čtyřicetiletou ženu, která při výbuchu utrpěla vážná zranění včetně rozsáhlých popálenin,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Záchranáři podle ní zraněnou napojili na umělou plicní ventilaci a ve stavu umělého spánku ji převezli do vinohradské nemocnice.

Policisté v odpoledních hodinách potvrdili, že v autě expolodoval výbušný systém, který někdo do auta nastražil. „Konkrétní místo jeho umístění a co ho iniciovalo, bude předmětem dalšího vyšetřování a znaleckého zkoumání,“ uvedl mluvčí. Dodal, že auto explodovalo v okamžiku, kdy stálo na parkovišti. Zda zraněná žena byla jeho majitelkou a případně právě nastoupila do vozu, policie zatím nesdělila.

Událost zkomplikovala městskou hromadnou dopravu, dopravní podnik musel kvůli policejnímu vyšetřování odklonit autobusové linky. Komplikace měli i v Mateřské škole Slunečnice v Milánské ulici. „V naší mateřské škole jsme museli upravit vydávání dětí rodičům, protože hlavní vstup do školky policie uzavřela. Vyděšení rodiče byli informováni na našich webových stránkách nebo telefonicky,“ uvedla deníku Metro Kateřina Konvalinová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Francouzský film oslaví sto let ČSR

Fotografie z filmu Utop se, nebo plav
vydáno 20. listopadu 2018  6:45

Sto let od založení Československa připomene i Festival francouzského filmu (FFF). Ten se koná od 21. do 28. listopadu ve Světozoru, Lucerně, Kině 35 a v...  celý článek

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce...
vydáno 19. listopadu 2018  5:54

Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.  celý článek

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám