metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Sobota, 17. listopadu 2018. Den boje za svobodu a demokracii.
Vyloupená prodejna
Vyloupená prodejna | foto: ČTK

VIDEO: Z vyloupeného luxusního obchodu v Pařížské se ztratily hodinky za 4,5 milionu

20. května 2014  14:28 ČTK
Lupiči si v pondělí z obchodu v Pařížské uliciodnesli hodinky za 4,5 milionu korun. Uvedla to dnes policie, která rovněž požádala o pomoc svědky události, konkrétně taxikáře, kteří možná pachatele vezli. Kriminalisté se totiž domnívají, že lupiči před loupeží i po ní jeli právě taxíkem. Pachatelům za loupež hrozí až deset let vězení.

Tři rusky mluvící lupiči přepadli obchod s hodinkami v pondělí po poledni. V prodejně spoutali prodavače a po rozbití skleněných vitrín si vzali pět kusů hodinek. Prodavač byl převezen k ošetření do nemocnice, je mimo ohrožení života. Policie již v pondělí později zveřejnila fotografie pachatelů, které pořídila ze záznamu kamer uvnitř klenotnictví.

Lupiči přepadli klenotnictví Audemars Piguet, kde se prodávají luxusní hodinky. Audemars Piguet je podle svých internetových stránek rodinná značka, kde se vyrábějí hodinky od konce 19. století. Tyto hodinky na rukou nosí slavní sportovci jako třeba argentinský fotbalista Lionel Messi nebo americký basketbalista LeBron James. Pařížská ulice v centru Prahy u Staroměstského náměstí patří mezi hlavní nákupní třídy a je synonymem luxusu, protože zde jsou obchody nejdražších světových značek. Patří mezi ně například módní značky Gucci nebo Prada, klenotnictví Bulgari a Tiffany nebo prodejna hodinek Rolex.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jdete s dítětem na očkování? Vezměte s sebou i prarodiče

Ilustrační snímek
vydáno 17. listopadu 2018  7:30

Povinné očkování mají předepsané jen děti. Odborníci se ale shodují, že proti některým nemocem by se měli nechat očkovat i dospělí a především senioři.  celý článek

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám