metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Flora. Rozšířená část ulice Vinohradská na Floře.
Větší foto
Flora. Rozšířená část ulice Vinohradská na Floře. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Vinohradskou rozkopou. V létě tu vymění koleje

26. června 2018  9:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Od soboty do září nepojedou tramvaje z I. P. Pavlova na Želivského. Pomohou náhradní autobusy. O tomto víkendu totiž začne rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské třídě. Oprava začne 700metrovým úsekem mezi Želivského a Hradeckou ulicí a měla by být hotova na konci léta.

Podle dopravního podniku je zde třeba neodkladně vyměnit zastaralé koleje. Letní prázdniny jsou k tomu kvůli menšímu provozu ideální. „Počítáme zde s dvoufázovou rekonstrukcí trati. Letos o letních prázdninách opravíme 0,7 kilometru v úseku Hradecká–Želivského, v roce 2019 od března do července pak zrekonstruujeme 1,9 kilometru mezi Škrétovou a Sudoměřickou ulicí,“ říká investiční ředitel a člen představenstva dopravce Tomáš Kaas s tím, že na trati nově přibude i zatravněný tramvajový svršek v celkové délce asi 258 metrů.Stavební náklady dopravce předem vypočítal na zhruba 250 milionů. V rekonstruovaných úsecích se nachází celkem šest tramvajových zastávek – Italská, Vinohradská tržnice, Jiřího z Poděbrad, Radhošťská, Olšanské hřbitovy a Želivského. V případě Italské směrem do centra, Olšanských hřbitovů a Želivského zůstanou v obou směrech zachovány nástupními ostrůvky. Ty budou zvýšeny a nově opatřeny zábradlím s vodící funkcí pro nevidomé a slabozraké.

Zastávky Jiřího z Poděbrad a Radhošťská budou během rekonstrukce obě provizorně ponechány ve stávajících místech. „Rozhodně nezapomínáme ani na handicapované, provedeme bezbariérové úpravy přechodů pro chodce a jejich vybavení signálními a varovnými pásy. Součástí prací budou i úpravy chodníků,“ dodává Kaas.

Město v minulých letech plánovalo kompletní rekonstrukci Vinohradské hned několikrát. Poslední odsun oprav způsobil dopravní kolaps v Husitské ulici, která se řidičům částečně otevřela až začátkem tohoto měsíce. Od jejího březnového uzavření si řidiči zkracovali cestu právě po Vinohradské třídě a Seifertově ulici. Tu přitom čeká velká rekonstrukce za pár let také. Husitská se má pak plnohodnotně otevřít řidičům v listopadu.

Vinohradskou projedete o prázdninách jen autobusem

  • V rámci oprav bude obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku I. P. Pavlova, Muzeum a Želivského.
  • Přes den bude zavedena náhradní autobusová linka X11 v trase Želivského, Flora, Jiřího z Poděbrad, Náměstí Míru a X16 ze Želivského na Floru. V noci dopravce zavádí náhradní autobusy X91 v trase Želivského a Flora.
  • Změny tras se dotknou tramvajových linek 5, 11, 15, 16, 91, 95 a 98. Zrušena je pak linka 10 a 13. Nově budou zavedeny linky číslo 36 a 90.
  • Změny v zastávkách autobusů se dotknou linek 136, 175 a 913. Těm se zřizuje zastávka Flora (ve směru na Olšanské náměstí) v ulici Jičínská, před křižovatkou s ulicí Vinohradská, v zastávce tramvají.Komentáře

Hlavní zprávy

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám