metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Pepa Vojtek ze skupiny Kabát v Mořském světe v Holešovicích představuje
Pepa Vojtek ze skupiny Kabát v Mořském světe v Holešovicích představuje spolupráci s Hard Rock Cafe Prague. | foto: Jan David, Metro.cz

Vojtek sundal hodinky a krmil žraloka. Bruce dlabe ryby za peníze rockerů

27. května 2013  16:08 Jan David Metro.cz
Modrou vodou projede dlouhý temný stín. Skrz sklo je žralok krásně vidět. Otevře čelisti a během vteřiny v nich zmizí kus ryby. Pod hladinu ji hodil rockový zpěvák Pepa Vojtek ze skupiny Kabát. Představil dnes spolupráci pražského Hard Rock Café a Mořského světa na holešovickém výstavišti.

"Radši si sundám hodinky," vtipkoval Vojtek před krmením. "Mohl bych mu ještě rovnou napsat na bok fixou jméno, aby si ho lidi nepletli s ostatníma," dodal se smíchem. Žraloků tady totiž plave několik, ale jenom ten největší je Bruce. V obřím akváriu tu žije už sedm let a měří skoro dva metry."Nejdůležitější částí spolupráce je jeho sponzoring," uvedla za slavný rockový klub Lucie Janoušková, která přiblížila nově vzniklé partnerství. Hard Rock Cafe Praha podle ní například vydává limitovanou kolekci svých slavných speciálních placek, takzvaných pinů, s motivy mořského světa. "Patnáct procent z výtěžku půjde na žraloka Bruce," prozradila.

Jedině Bruce si hodí šlofíka

Bruce je žralok bělocípý, který ve volné přírodě obývá oblasti korálových útesů v Indickém oceánu. Poznat se dá podle typických bílých zakončení na ploutvích a ocasu. Podle pracovníků atrakce v Holešovicích je to přitom jediný druh žraloka, který si umí lehnout na útes a usnout. Jiné druhy těchto dravých torpéd totiž musí kvůli okysličování celý život plavat.

"Vidíte támhle ty trysky u hladiny? Těma si tady Bruce nechává nahánět okysličený vzduch do žaber, když odpočívá," vysvětluje jeden z pracovníků. Na odpočinek teď má dnešní celebrita nárok, po nakrmení frontmanem ze skupiny Kabát mu totiž pěkně narostlo břicho. "Krmení dostávají dvakrát až třikrát týdně, to jim stačí, aby byli zdraví," dodává. Krmení pro veřejnost se tu koná každý čtvrtek.

Doktor v čelistech smrti

Žraloci nejsou jedinými obyvateli největšího akvária svého druhu u nás. Plavou tu různé druhy ryb, včetně barevné rybky známé díky kreslené pohádce o Nemovi. Jeden druh je tu ale zcela speciální.

"Je to ta modrá rybka z černým pruhem," ukazuje pracovník. "Je to takový žraločí doktor," podotýká. Tato rybka proplouvá nebezpečnými čelistmi a vyžírá zbytky jídla mezi zuby. Plní tak preventivní ochranu a žralok nepotřebuje kartáček na zuby. Ty mu mimochodem stále dorůstají a za celý život jich může mít i tisíc.Komentáře

Hlavní zprávy

Zboží budou rozvážet tramvaje

Jakub Landovský, kandidát ČSSD na primátora   (29.8.2018)
vydáno 26. září 2018  14:31

Jakuba Landovského nominovala na funkci pražského volebního lídra a do křesla primátora ČSSD. Syn velkého českého herce působil v předchozích letech na...  celý článek

Sloupek Pavla Maurera: U stánků na levný burčák

Pavel Maurer
vydáno 26. září 2018  11:11

Burčák je známý především v zemích bývalé rakousko-uherské monarchie, píše Pavel Maurer ve svém sloupku.  celý článek

Hubatá pražská primátorka slaví

Primátorka Adriana Krnáčová
vydáno 26. září 2018  8:55

Adriana Krnáčová dnes oslavuje 58. narozeniny.  celý článek

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám