metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Středa, 14. listopadu 2018. Svátek má Sáva.
Vzkazy na deníku Metro pro lepší náladu.
Větší foto
Vzkazy na deníku Metro pro lepší náladu. | foto: ArchivMetro.cz

Vzkazy: „Dnes vám to sluší“

28. května 2018  7:56 Filip Jaroševský Metro.cz
Pokud jste si před dvěma týdny vzali ráno svůj deník Metro od kamelotů na Můstku, možná jste uvnitř nalezli vlepený růžový vzkaz. Nešlo však o žádnou reklamní kampaň. Papírky s nápisy jako „Dnes vypadáte překrásně“ nebo „Úsměv na tváři den vám rozzáří“ sem umístila mladá dívka, vystupující pod jménem Andrea.

Její motivace byla prostá – prý zlepšit lidem po ránu náladu. „Vím, že se přečtený výtisk deníku Metro nemá vyhazovat, ale může se dát kamelotovi. Řekla jsem si, že předáním svého Metra jemu mám zajištěné, že si někdo výtisk vezme. Nebude se tedy vozit jen tak v metru či tramvaji, kde si ho ani nikdo nemusí všimnout či ho zahodí třeba na zem,“ popisuje vznik nápadu Andrea, podle které je dnešní svět spíše místem negativním.

„Ačkoliv milé chování lze spatřit, je to v uspěchané Praze spíše sporadické. A tak jsem si řekla, že během jednoho týdne budu do deníků lepit drobné vzkazy, které by mohly snad i někomu udělat radost,“ podotkla.

Mladá dívka chce vystupovat jako jakýsi anonymní fantom dobré pohody i v budoucnu. Ráda by brzy podobnou akci zopakovala. Zatím si totiž příliš neužila zpětnou vazbu od lidí. Musela totiž po předání výtisků s překvapením vždy chvátat do práce.

„Papírky jsem ale naštěstí vždy opatřila hashtagem RecyklujiMetro, takže vím, že na Instagramu moje obrázky nějaké reakce měly. Pod jménem Nina Neová jsem je také fotila na Facebook. Možná příště zvolím stejnou formu krátkých vzkazů nebo třeba pár veršů – samozřejmě také pozitivních,“ plánuje Andrea.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jindra Polák: Na koncertech zařadíme blok písní Michala Tučného

Kapela Jelen a Míša Tučná
vydáno 14. listopadu 2018  7:45

Kapela Jelen vyráží na turné s dcerou Michala Tučného Míšou. Šňůra začíná v pátek v Herálci a končí 15. prosince v Praze. Proč na turné jedou a jak se...  celý článek

Vizážistka vrací mužům výraz

Adéla Anděla Bursová (vlevo) při práci
vydáno 14. listopadu 2018  5:55

Správný make-up na mužích nemá být poznat.  celý článek

Kapsle místo pytlíků a tašek

Člen realizačního Hynek Balík představuje nabídku potravin.
vydáno 13. listopadu 2018  12:20

Bezobalový výdej potravin míří do obchodů, vyzkouší ho v Praze. Hned dvě prodejny značky Country Life začnou v nejbližších měsících testovat projekt...  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Na levém místě

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 13. listopadu 2018  11:11

A pán si nenechal nic líbit, pohoršeně nadával na procházející lidi, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám