metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Pavel WellnerMAFRA

Vznikne nové parkoviště pro Holešovice

25. června 2018  5:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Stání pro osmdesát pět aut pomůže také při velké vodě.

Shánění místa k zaparkování při návštěvě holešovického výstaviště, hvězdárny či jen pikniku ve Stromovce půjde brzy zas o něco jednodušeji. Radnice sedmé městské části tu totiž společně s Technickou správou komunikací připravuje v ulici Jankovcova, pár kroků od metra Nádraží Holešovice, vybudovat novou parkovací plochu.Celkem osmdesát pět stání ještě letos vznikne na místě současného takzvaného protipovodňového dvora, který tu měl v případě potřeby sloužit pro uskladnění materiálu a vybavení v období záplav.

„Během protipovodňových cvičení se ukázalo, že tento dvůr po dostavbě protipovodňové ochrany není zapotřebí. Parkoviště bude sloužit také návštěvníkům Prahy 7. Toto nové řešení by v případě ohrožení nebránilo využití prostor k původnímu účelu,“ říká místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš, podle kterého má již záměr všechna potřebná razítka.

Nové parkoviště by podle druhého místostarosty sedmičky Ondřeje Mirovského mělo fungovat jako smíšená fialová zóna se zvýhodněným nočním parkováním návštěvníků.

Nejde přitom zdaleka o jediné místo, kde chce radnice parkoviště vybudovat. „Se správou komunikací řešíme možnost budoucího využití parkoviště před Národním zemědělským muzeem,“ dodává Mirovský.

Parkovací místa se obyvatelům sedmé městské části naposled navýšila loni. V garážích na Letné tu vzniklo 315 parkovacích míst pro místní rezidenty. Radnice nyní počítá ještě s parkovištěm v obchodním centru na rohu Veletržní a Strojnické, které je nyní ve výstavbě.

V sedmé městské části začal letos od února fungovat nový systém parkovacích zón. Elektronický způsob kontroly pomocí speciálních aut s kamerami znají lidé z Prahy 1, 2, 3, 5, 6 a 8, kde již systém funguje.

Od 1. července začnou zóny platit rovněž v Praze 4. Řidiči si již nebudou muset strkat za okna parkovačky, ale nechají si na úřadě evidovat registrační značku svého auta. Zavedení zón v Praze 4 kritizovali opoziční zastupitelé. Důvodem byly problémy při vyřizování povolení. Radnice údajně nezvládá povolení vydávat.

Pro mimopražské

  • Zličín, Černý Most, Opatov, Prosek. To jsou místa, kde se magistrát chystá zbudovat parkoviště typu P+R.
  • První vlaštovkou má být výstavba Parkovacího domu Prosek v Praze 9. Projekt roste v těsné blízkosti obchodního centra a metra Prosek.
  • Čtyřpatrová novostavba, která vzniká vedle Billy, má přinést 378 parkovacích míst pro rezidenty i pro přijíždějící mimopražské řidiče.
  • Magistrát má letos na budování parkovišť vyčleněno 163 milionů korun.
  • Praha loni na vydávání parkovacích oprávnění a na poplatcích z parkovacích automatů vydělala téměř 233 milionů korun. Polovina peněz tradičně končí v rozpočtu magistrátu a druhou polovinu město rozděluje jednotlivým městským částem, které mají na starosti vydávání parkovacích oprávnění.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Pavla Maurera: U stánků na levný burčák

Pavel Maurer
vydáno 26. září 2018  11:11

Burčák je známý především v zemích bývalé rakousko-uherské monarchie, píše Pavel Maurer ve svém sloupku.  celý článek

Hubatá pražská primátorka slaví

Primátorka Adriana Krnáčová
vydáno 26. září 2018  8:55

Adriana Krnáčová dnes oslavuje 58. narozeniny.  celý článek

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článek

Naše dráha má výborné parametry, říká dostihový manažer Jiří Zlámaný

Jiří Zlámaný, dostihový manažer, komentátor dostihů a autor knihy o historii...
vydáno 26. září 2018  5:55

O dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli ví téměř vše. A to nejen o jeho historii. Deník Metro vyzpovídal Jiřího Zlámaného, dostihového manažera,...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám