metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Úterý, 20. listopadu 2018. Svátek má Nikola.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Pavel WellnerMAFRA

Vznikne nové parkoviště pro Holešovice

25. června 2018  5:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Stání pro osmdesát pět aut pomůže také při velké vodě.

Shánění místa k zaparkování při návštěvě holešovického výstaviště, hvězdárny či jen pikniku ve Stromovce půjde brzy zas o něco jednodušeji. Radnice sedmé městské části tu totiž společně s Technickou správou komunikací připravuje v ulici Jankovcova, pár kroků od metra Nádraží Holešovice, vybudovat novou parkovací plochu.

Celkem osmdesát pět stání ještě letos vznikne na místě současného takzvaného protipovodňového dvora, který tu měl v případě potřeby sloužit pro uskladnění materiálu a vybavení v období záplav.

„Během protipovodňových cvičení se ukázalo, že tento dvůr po dostavbě protipovodňové ochrany není zapotřebí. Parkoviště bude sloužit také návštěvníkům Prahy 7. Toto nové řešení by v případě ohrožení nebránilo využití prostor k původnímu účelu,“ říká místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš, podle kterého má již záměr všechna potřebná razítka.

Nové parkoviště by podle druhého místostarosty sedmičky Ondřeje Mirovského mělo fungovat jako smíšená fialová zóna se zvýhodněným nočním parkováním návštěvníků.

Nejde přitom zdaleka o jediné místo, kde chce radnice parkoviště vybudovat. „Se správou komunikací řešíme možnost budoucího využití parkoviště před Národním zemědělským muzeem,“ dodává Mirovský.

Parkovací místa se obyvatelům sedmé městské části naposled navýšila loni. V garážích na Letné tu vzniklo 315 parkovacích míst pro místní rezidenty. Radnice nyní počítá ještě s parkovištěm v obchodním centru na rohu Veletržní a Strojnické, které je nyní ve výstavbě.

V sedmé městské části začal letos od února fungovat nový systém parkovacích zón. Elektronický způsob kontroly pomocí speciálních aut s kamerami znají lidé z Prahy 1, 2, 3, 5, 6 a 8, kde již systém funguje.

Od 1. července začnou zóny platit rovněž v Praze 4. Řidiči si již nebudou muset strkat za okna parkovačky, ale nechají si na úřadě evidovat registrační značku svého auta. Zavedení zón v Praze 4 kritizovali opoziční zastupitelé. Důvodem byly problémy při vyřizování povolení. Radnice údajně nezvládá povolení vydávat.

Pro mimopražské

  • Zličín, Černý Most, Opatov, Prosek. To jsou místa, kde se magistrát chystá zbudovat parkoviště typu P+R.
  • První vlaštovkou má být výstavba Parkovacího domu Prosek v Praze 9. Projekt roste v těsné blízkosti obchodního centra a metra Prosek.
  • Čtyřpatrová novostavba, která vzniká vedle Billy, má přinést 378 parkovacích míst pro rezidenty i pro přijíždějící mimopražské řidiče.
  • Magistrát má letos na budování parkovišť vyčleněno 163 milionů korun.
  • Praha loni na vydávání parkovacích oprávnění a na poplatcích z parkovacích automatů vydělala téměř 233 milionů korun. Polovina peněz tradičně končí v rozpočtu magistrátu a druhou polovinu město rozděluje jednotlivým městským částem, které mají na starosti vydávání parkovacích oprávnění.

Komentáře

Hlavní zprávy

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce...
vydáno 19. listopadu 2018  5:54

Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.  celý článek

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám