metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Čtvrtek, 24. května 2018. Svátek má Jana.
Diváci v kině před projekcí filmu Hurvínek 3D.
Ilustrační foto | foto: Daniel Beran, MAFRA

Z pražské Galaxie může být divadlo

16. listopadu 2017  10:45 Ondřej Švec
Vůbec první české multikino na Hájích zřejmě skončí.

Byl to tehdy velký okamžik pro rozvoj masové zábavy v ­Česku. V­ roce 1996 tehdy jednosálová kina doplnilo vůbec první multikino v zemi – na Hájích. Na diváky tak čekaly domácí snímky i zahraniční trháky hned v osmi sálech, popcorn, pohodlné sedačky, ale také vysoké ceny, které byly až o ­polovinu vyšší než v ­běžných kinech.Dějiny multikina Galaxie jsou už ale – zdá se – u konce a nyní se mluví o ukončení provozu. Důvodem je kromě klesající návštěvnosti také výstavba zcela nového multikina, nejmodernějšího v Česku, které vzniklo v nedalekém Centru Chodov.

Na zasedání výboru pro územní rozvoj Prahy 11 už proto architekti řeší první návrhy na možné využití a případné rozšíření současné budovy multikina Galaxie.

„Padly různé návrhy. Jak už to tak bývá, některé byly spíše odvážnější, ale padla například možnost přestavby objektu na byty. Musela by se pak přistavět horní část. Některý ze sálů by mohl sloužit třeba jako divadlo, které dosud na Jižním Městě chybí,“ vysvětluje možné varianty budoucího využití multikina Galaxie předseda výboru pro územní rozvoj Jan Mareš. S navrženými plány ale nesouhlasí bývalý starosta Prahy 11 Jiří Štyler.

„Jde o bezúčelné zahušťování. Na takto rozsáhlý bytový projekt není v lokalitě dostatečná dopravní obslužnost,“ doplňuje.

Naopak výhodou multikina je, že disponuje rozsáhlým podzemním parkovištěm, a nemuselo by se tak nikde stavět další, které by zabíralo prostor.

Plánování komplikuje, že provozovatelem kina a vlastníkem budovy jsou dvě firmy. „Provozovatelem je společnost Cinema City. Vlastníkem je ale nějaká izraelská firma. Záležet proto bude také na jejím stanovisku, “ dodává Jiří Štyler. Majitel zatím definitivní projekt nemá, budoucnost kina je tak stále nejistá.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Pavla Maurera: Food Festival

Pavel Maurer
vydáno 23. května 2018  14:45

Restaurace budou nabízet „záhadný“ pokrm, co jinak vypadá a jinak chutná.  celý článek

Česko zatím neví, co s PET lahvemi

(Ilustrační snímek)
vydáno 23. května 2018  13:13

Ministerstvo životního prostředí zálohový systém nezavrhuje. Počkáme si ale na výsledky studie, zní z úřadu.  celý článek

Škola pro Zličín i děti z Kolovrat

Školka (ilustrační foto)
vydáno 23. května 2018  10:55

Narůstající množství dětí v hlavním městě řeší magistrát budováním nových škol.  celý článek

Dveře před nosem vám řidič tramvaje zavře nerad

(Ilustrační snímek)
vydáno 23. května 2018  8:45

Řidič tramvaje číslo 22 prosí cestující na sociálních sítích o pochopení.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám