metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 28 °C

Sobota, 18. srpna 2018. Svátek má Helena.
Diváci v kině před projekcí filmu Hurvínek 3D.
Ilustrační foto | foto: Daniel Beran, MAFRA

Z pražské Galaxie může být divadlo

16. listopadu 2017  10:45 Ondřej Švec
Vůbec první české multikino na Hájích zřejmě skončí.

Byl to tehdy velký okamžik pro rozvoj masové zábavy v ­Česku. V­ roce 1996 tehdy jednosálová kina doplnilo vůbec první multikino v zemi – na Hájích. Na diváky tak čekaly domácí snímky i zahraniční trháky hned v osmi sálech, popcorn, pohodlné sedačky, ale také vysoké ceny, které byly až o ­polovinu vyšší než v ­běžných kinech.



Dějiny multikina Galaxie jsou už ale – zdá se – u konce a nyní se mluví o ukončení provozu. Důvodem je kromě klesající návštěvnosti také výstavba zcela nového multikina, nejmodernějšího v Česku, které vzniklo v nedalekém Centru Chodov.

Na zasedání výboru pro územní rozvoj Prahy 11 už proto architekti řeší první návrhy na možné využití a případné rozšíření současné budovy multikina Galaxie.

„Padly různé návrhy. Jak už to tak bývá, některé byly spíše odvážnější, ale padla například možnost přestavby objektu na byty. Musela by se pak přistavět horní část. Některý ze sálů by mohl sloužit třeba jako divadlo, které dosud na Jižním Městě chybí,“ vysvětluje možné varianty budoucího využití multikina Galaxie předseda výboru pro územní rozvoj Jan Mareš. S navrženými plány ale nesouhlasí bývalý starosta Prahy 11 Jiří Štyler.

„Jde o bezúčelné zahušťování. Na takto rozsáhlý bytový projekt není v lokalitě dostatečná dopravní obslužnost,“ doplňuje.

Naopak výhodou multikina je, že disponuje rozsáhlým podzemním parkovištěm, a nemuselo by se tak nikde stavět další, které by zabíralo prostor.

Plánování komplikuje, že provozovatelem kina a vlastníkem budovy jsou dvě firmy. „Provozovatelem je společnost Cinema City. Vlastníkem je ale nějaká izraelská firma. Záležet proto bude také na jejím stanovisku, “ dodává Jiří Štyler. Majitel zatím definitivní projekt nemá, budoucnost kina je tak stále nejistá.



Komentáře

Hlavní zprávy

Češi jsou nakupující maniaci, těží z toho realitní magnáti

Ilustrační snímek
vydáno 18. srpna 2018  13:56

V Česku je kolem tří stovek nákupních center a parků. Vyrostou ještě další.  celý článek

Chrápání jen nebezpečím pro obě pohlaví

Chrápání lze léčit.
vydáno 18. srpna 2018  11:55

Odborníci uvádí, že chrápáním trpí až 40 procent mužů a ve středním a starším věku postihuje i poměrně významné procento žen.  celý článek

Sloupek Petra Justa: Lekce z historie

Petr Just, politolog Metropolitní univerzita Praha
vydáno 18. srpna 2018  9:55

Podle této logiky by zásluhy za osvobození Evropy měla sklízet Gruzie, píše ve svém sloupku politolog Petr Just.  celý článek

Vyměnil Prahu za kosu

Petr Kucka byl mezi aktivisty, kteří obsadili věž chvaletické elektrárny.
vydáno 18. srpna 2018  5:55

Šestatřicetiletý Petr Kucka sekl s prací v Praze a odstěhoval se do maringotky ve Valašských Kloboukách, kde žije se ženou a ročním synem. Pracuje pro...  celý článek



Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám