metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 20 °C

Středa, 17. října 2018. Svátek má Hedvika.
Diváci v kině před projekcí filmu Hurvínek 3D.
Ilustrační foto | foto: Daniel Beran, MAFRA

Z pražské Galaxie může být divadlo

16. listopadu 2017  10:45 Ondřej Švec
Vůbec první české multikino na Hájích zřejmě skončí.

Byl to tehdy velký okamžik pro rozvoj masové zábavy v ­Česku. V­ roce 1996 tehdy jednosálová kina doplnilo vůbec první multikino v zemi – na Hájích. Na diváky tak čekaly domácí snímky i zahraniční trháky hned v osmi sálech, popcorn, pohodlné sedačky, ale také vysoké ceny, které byly až o ­polovinu vyšší než v ­běžných kinech.Dějiny multikina Galaxie jsou už ale – zdá se – u konce a nyní se mluví o ukončení provozu. Důvodem je kromě klesající návštěvnosti také výstavba zcela nového multikina, nejmodernějšího v Česku, které vzniklo v nedalekém Centru Chodov.

Na zasedání výboru pro územní rozvoj Prahy 11 už proto architekti řeší první návrhy na možné využití a případné rozšíření současné budovy multikina Galaxie.

„Padly různé návrhy. Jak už to tak bývá, některé byly spíše odvážnější, ale padla například možnost přestavby objektu na byty. Musela by se pak přistavět horní část. Některý ze sálů by mohl sloužit třeba jako divadlo, které dosud na Jižním Městě chybí,“ vysvětluje možné varianty budoucího využití multikina Galaxie předseda výboru pro územní rozvoj Jan Mareš. S navrženými plány ale nesouhlasí bývalý starosta Prahy 11 Jiří Štyler.

„Jde o bezúčelné zahušťování. Na takto rozsáhlý bytový projekt není v lokalitě dostatečná dopravní obslužnost,“ doplňuje.

Naopak výhodou multikina je, že disponuje rozsáhlým podzemním parkovištěm, a nemuselo by se tak nikde stavět další, které by zabíralo prostor.

Plánování komplikuje, že provozovatelem kina a vlastníkem budovy jsou dvě firmy. „Provozovatelem je společnost Cinema City. Vlastníkem je ale nějaká izraelská firma. Záležet proto bude také na jejím stanovisku, “ dodává Jiří Štyler. Majitel zatím definitivní projekt nemá, budoucnost kina je tak stále nejistá.Komentáře

Hlavní zprávy

Epileptici, pozor, pokud jdete na 3D

Promítání 3D filmu
vydáno 16. října 2018  13:38

Varování u kinosálů nevisí. Personál se raději učí první pomoc.  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Život v mobilu

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 16. října 2018  11:11

V západní Evropě mají pro postoj člověka duchem nepřítomného, hledícího do mobilu, jméno: „smombie,“ znamená to „smartphone zombie,“ píše Martin Švihla ve...  celý článek

Modřany mají nový rybník, má tu usnadnit problémy se suchem

Kolem rybníka ještě vyrostou olše, duby, jilmy a javory.
vydáno 16. října 2018  9:31

Biotop dostal jméno Lipiny podle místního názvu z roku 1840.  celý článek

Před 50 lety dostali okupanti svolení k pobytu

Čechoslováci se cítili být zrazeni.
vydáno 16. října 2018  7:30

Necelé dva měsíce od obsazení republiky byl pod nátlakem podepsán důležitý dokument.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám