metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota, 22. září 2018. Svátek má Darina.
Ondřej Mirovský
Větší foto
Ondřej Mirovský | foto: SZ

„Za všechno může Mirovský.“ Politik se mění v oblíbený terč

11. září 2018  12:33 Filip Jaroševský Metro.cz
Aktivita na sociálních sítích jako forma kampaně se pro místostarostu Prahy 7 mění v nebezpečnou hru.

Ondřej Mirovský, místostarosta sedmé městské části a kandidát na primátora, měl vždycky za ušima. Když tedy zjistil, že své problémy místní probírají především na Facebooku, neváhal a začal tam s nimi aktivně diskutovat. Nevinné postování politicky laděných příspěvků a budování dobrého jména u místních však u něj v posledních dnech začíná připomínat uhýbání před kulkami. Lidé si totiž na jeho „přítomnost“ a hbité odpovědi tak zvykli, že mu automaticky připisují zásluhy i vinu za vše, co se na sedmičce uděje.„A kdy, pane Mirovský, skončí ti politici, kteří mají na svědomí vybudování asfaltového oválu v Letenských sadech? Znáte jejich konkrétní jména, nebo od toho dnes budou alibisticky dávat všichni ruce pryč?“ stěžuje si již poněkolikáté ve skupině Letenská parta uživatelka Dana Feitlová.

Reakce Mirovského na sebe nenechala dlouho čekat. „Ovál je projektem magistrátu v gesci radní Plamínkové, za nás jsme to z pozice Prahy 7 až tak nadšeně nechtěli, nicméně tlak z magistrátu byl velký, a tak jsme vybojovali záchranu některých stromů,“ hájí se Mirovský.

Terčem kritiky se místostarosta opakovaně stává také kvůli galerii u Stalina. Ta má vzniknout v chátrajícím betonovém podzemí na Letné, kde stával pomník sovětského diktátora. Padesátimilionový projekt by měl být hotov za několik let. Mirovský ale již nyní musí vysvětlovat, že jde o nápad primátorky, nikoliv jeho. „Osobně totiž považuji tento nápad za blbost. Po volbách bude co napravovat,“ píše Mirovský.

Občas se ale některý kritik trefí do černého. Uživatel Dino Parter si nedávno postěžoval na fakt, že bylo odstranění pruhu pro odbočení z Hlávkova mostu směrem do Holešovic velmi špatný nápad. Řidiči tu totiž nově stojí v jedné frontě s těmi, kteří najíždějí na Argentinskou bez možnosti včas se zařadit do pravého pruhu a pokračovat k tržnici. Mirovský obratem připustil chybu a přislíbil věc řešit s projektantem. „Zadání bylo kapacitu průjezdu aut nezměnit,“ dodává Mirovský.

Ve své prezentaci na sociálních sítích si ale také není zvyklý brát servítky. Nápad pražského hnutí ANO postavit místo Libeňského mostu jeho futurističtější verzi popsal tak, že jeho členům definitivně hráblo, nápady primátorky se nebál v minulosti označit za humpolácké. Jeho příznivců i odpůrců na sociálních sítích opět přibývá také v souvislosti s jeho výroky o tom, že by Praha bez problému zvládla přijetí několika tisícovek uprchlíků díky projektu rozvoje bydlení. Zda se mu jeho otevřený postoj k uprchlické otázce vyplatí, se uvidí v říjnových volbách.

Na Facebooku ho moc nepochválil uživatel Jára Cimrman: „Mirovský totál diskonnectovaný od reality! Chce v Praze teroristické útoky v metru. Chce, aby zde vraždili naše lidi. Chce, aby zde znásilňovali naše děti, nevolte tohoto lempla.“Komentáře

Hlavní zprávy

Civilizační nemoci devastují i ledviny

Při selhání ledvin je zapotřebí dialýza nebo transplantace.
vydáno 22. září 2018  8:05

Trpíte-li vysokým krevním tlakem nebo se přejídáte sladkým a trpíte obezitou, pak vám nehrozí jen infarkt či mrtvice, ale i problémy s ledvinami.  celý článek

Sami si můžete zahrát na městské plánovače

Grafické studio Oficina pro výstavu navrhlo animované simulace a herní systém.
vydáno 21. září 2018  15:45

Hrací stoly, táhla a kostičky. Metropoli budoucnosti si mohou Pražané postavit na interaktivní výstavě.  celý článek

Senioři mohou na masáže i tai-či

Wellness centrum pro seniory
vydáno 21. září 2018  13:13

Praha je plná sportovních aktivit, které jsou pro starší obyvatele zdarma nebo se slevou.  celý článek

Pražany potrápí výluky i cvičení

Protipovodňové cvičení v Holešovicích (24.9.2016).
vydáno 21. září 2018  12:12

O víkendu nepojedou tramvaje z Palmovky. Nácvik na povodně uzavře ulice v Praze 1 a 8.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám