metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Bára Hrzánová v divadelní adaptaci bestselleru Ireny Douskové - Hrdý Budžes
Větší foto
Bára Hrzánová v divadelní adaptaci bestselleru Ireny Douskové - Hrdý Budžes | foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

Zamilované dvojice dostanou divadelní nadílku od Báry Hrzánové

30. dubna 2018  10:45 Metro.cz
Divadlo Viola zve na květnovou nabídku. Hlavním lákadlem je Máchův Máj se speciální akcí pro zamilované dvojice.

Kdy jindy si náležitě vychutnat básnický velezpěv Karla Hynka Máchy Máj než právě v květnu? Bára Hrzánová jej na jevišti Divadla Viola na pražské Národní třídě říká, zpívá a velebí v nastudování Miloše Horanského s hudbou Emila Viklického.

Máj v mistrovské interpretaci Báry Hrzánové měl ve Viole premiéru v roce 2003 a od té doby vzbuzuje nadšené reakce diváků.

Reprízu 4. května od 20.00 provází speciální akce (nejen) pro zamilované dvojice: Dvě vstupenky za cenu jedné! (Platí jen při rezervaci nebo platbě v pokladně divadla.)

Již ve středu 2. května od 20.00 Viola přináší dramatizaci humoristického románu finského autora Arta Paasilinny Stará dáma vaří jed, v níž ve Viole excelují Lilian Malkina, Naďa Konvalinková a Jan Zadražil. Stará dáma vaří jed je poněkud nečekaná, ale velice současná černá groteska o dámě, která už je natolik stará, že by neměla stát v cestě zlotřilostem svého synovce a jeho kumpánů. Přesto jednoho dne vezme osud do vlastních rukou a začne jednat. Humor, překvapivé zvraty, příhody na hranici skutečnosti a absurdity, několik mrtvol... Ale také poselství, že i staří lidé mají právo na život.

V pondělí 7. května od 20.00 jsou diváci zváni na literárně-hudební večer Karel Čapek: Cestopisy, který vznikl ve spolupráci se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Spolu s Jaromírem Medunou a česko-slovenským hudebním Duem Teres (Lucia Fulka Kopsová – housle, Tomáš Honěk – kytara) se vydáte po stopách cestopisů Karla Čapka, kterým se autor, původně pro sloupky v Lidových novinách, věnoval mezi léty 1923–1936. Své čtenáře rodák z Malých Svatoňovic pozval do Itálie, Anglie, Španělska, Holandska a také „na sever“…

Večer 10. května bude v Divadle Viola patřit Sváteční Shakespearově poště – básnickým dialogům o lásce, smrti a pomíjivosti času. Shakespeara přednese Hana Maciuchová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám