4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Zápas rivalů s jasným průběhem. Prague Lions deklasovali Ostravu Steelers

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Po více než 700 dnech se hráči Prague Lions představili v soutěžním zápasu, ale na jejich výkonu to nebylo znát. V repríze finálového Czech Bowlu z roku 2019 nedali domácí Ostravě Steelers šanci a zvítězili 45:14.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zápas rivalů s jasným průběhem. Prague Lions deklasovali Ostravu Steelers | foto: Karin Tylová

„Vůbec jsem nevěděl, co od zápasu očekávat po takové době. Není jednoduché po tak dlouhé pauze skládat tým dohromady,” vysvětlil po zápase hlavní trenér Lions Zach Harrod.

Lions se do loňského ročníku nepřihlásili kvůli koronaviru, ale úvod zápasu se nesl plně v jejich režii. V první čtvrtině totiž neměla ostravská obrana recept na útok soupeře a díky touchodwnům Mumphreyho a Janoty, který si připsal hned dva touchdowny, se Lions dostali v úvodní čtvrtině do vedení 21:0.

„Začali jsme strašně pomalu. Vypadali jsme jako starý a pomalý tým. Nevím, jestli to bylo vedrem nebo hráči byli prostě unavení,” okomentoval nevydařený začátek zápasu hlavní trenér Steelers Lonnie Hursey.

Skvělý první poločas dovršil ještě Filip Ječný, který dlouhým touchdownem navýšil vedení na 27:0. Za téměř rozhodnutého stavu se ve druhém poločase Ostrava probudila k lepšímu výkonu. Po touchdownech Březiny a Reddinga si slovo opět vzal útok Lions, který odmítl napínavou koncovku a v závěrečné čtvrtině přidal ještě tři touchdowny.

Zápas Lions se Steelers tentokrát obvyklou dramatickou zápletku nenabídl. Pražský tým ukázal, že je zpět v plné síle. „Skóre vypadalo dneska dobře, ale myslím si, že můžeme hrát ještě lépe,” zhodnotil zápas Harrod.

Lions se v sobotu vydají do Brna, kde se ve 2. kole utkají s Alligators. Velkým favoritem zápasu bude pražský tým, který se ale při posledním vzájemném klání v roce 2019 na vítězství pořádně nadřel, když o vítězství rozhodl až v závěrečné čtvrtině.

Dění na českých trávnících amerického fotbalu můžete sledovat na ČT sport v magazínu Touchdown.