metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 22. května 2018. Svátek má Emil.
Místo tramvají jezdí autobus X-20. Kde ho najdete poradí informátoři a panely.
Ilustrační foto | foto: Metro

Září je měsícem výluk v pražské hromadné dopravě

8. září 2017  6:48 Filip Jaroševský Metro.cz
Změny v jízdních řádech postihnou centrum i Prahu 7.

Krátkodobých výluk se v hlavním městě koná ročně více než sto. Většinou kvůli nezbytné údržbě tramvajových tratí. Dopravní podnik práce obvykle stihne přes noc, což nemusí být příjemné tehdy, pokud na cestě z večírku počítáte se svým obvyklým nočním spojem. Někdy se ale pracuje třeba celý víkend.„Náklady na údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu. Některé stojí pouze režijní náklady, jiné znamenají nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

První drobnější výluka čeká na obyvatele Prahy již ve středu třináctého, kdy od 0.50 hodin do 4.40 hodin ráno obousměrně nepojede tramvaj v úseku Hradčanská – Prašný most. To změní trasy nočním linkám 91 a 97, které budou odkloněny objízdnými trasami. Po dobu výluky bude také zřízena zastávka Hradčanská v Badeniho ulici. Pro směr Královský letohrádek přibližně 55 metrů za křižovatkou s ulicí Na Valech, pro směr Sparta před křižovatkou s ulicí Na Špejcharu. Zrušena bude zastávka Chotkovy sady v obou směrech.

Pojede to jinak. Nejvýraznější zářijové výluky

Výluku ve středu 13. září budou provázet také změny zastávek autobusů.

Pro linku číslo 915 se zřizuje zastávka Královský letohrádek – pro směr Hradčanská v ulici Mariánské hradby poblíž tramvajové zastávky směr Malostranská a pro směr Nebušice v ulici Mariánské hradby přibližně 90 metrů před tramvajovou zastávkou směr Pražský hrad a přemisťuje se zastávka Hradčanská – v obou směrech z ulice Milady Horákové do ulice Badeniho.

V neděli 17. září bude od 7.30 do 19.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce. Linka číslo 17 bude odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí, Libeňský most, Palmovka a Bulovka. V trase Nádraží Holešovice – Hercovka – Kobylisy bude zavedena náhradní autobusová doprava X17.

Od pátku 22. září od 20 hodin do pondělí 25. září 4.30 ráno bude obousměrně přerušený provoz tramvají v oblasti náměstí Republiky, v úseku křižovatky ulic Na Poříčí a Havlíčkova – Štefánikův most. Změny tras tramvajových linek se týkají čísla 6, 8, 15, 26, 91, 94, 96. Odkloněna přes objízdné trasy bude i historická linka č. 41.

Po dobu změn tras tramvajových linek bude v tomto termínu na předmostí Hlávkova mostu zřízena pro oba směry zastávka Vltavská. Provoz autobusů v oblasti výluky bude v pátek 22. září přerušen již od 12.00 hodin.

V sobotu 23. září bude od 8.50 do 19.45 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác. Linka číslo 13 bude ve směru od Černokostelecké ukončena na náměstí Bratří Synků. Výstup z ulice Na Zámecké, nástup na náměstí Bratří Synků v obratišti. V trase Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác bude zavedena náhradní autobusová doprava X13.Komentáře

Hlavní zprávy

Trpíte alergií? Vyhněte se nejčastějším chybám

Alergiím neprospívá současný běžný životní styl.
vydáno 22. května 2018  14:47

Dělám něco špatně? To je otázka, kterou si hlavně na jaře klade až 40 procent Čechů. Na vině není jen pyl.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Korunovinky

Jakub Kohák
vydáno 22. května 2018  13:13

V době sociálních sítí se několik dětí stará o školní tištěný časopísek.  celý článek

Žádné Holešovice, ale Mokřad. Přezdívka vtipálků se uchytila

Do Mokřadu se dle nápisu dostanete i lodí.
vydáno 22. května 2018  9:55

Do fiktivní pražské čtvrti vás podle transparentu odvezou i lodí.  celý článek

Dělníci u Anděla brzdí řidiče

Ilustrační snímek
vydáno 22. května 2018  7:59

V metropoli se letos opravuje 179 problematických míst.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám