metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích
Větší foto
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích | foto: www.lanterna.czMetro.cz

11 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice

19. května 2018  13:36 Metro.cz
Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, stády ovcí v horách, řada turistických i cyklistických tras či vynikající valašská kuchyně. To jsou Velké Karlovice a okolí.

1. Ráj pro kola s Cyklostezkou Bečva
Oblast kolem Velkých Karlovic vyniká neporušenou přírodou a je doslova protkána trasami pro turisty a cyklisty s mnoha výhledy a třemi rozhlednami. Vhodné terény tu najdou i rodiny s dětmi. Nenáročnou Cyklostezkou Bečva se můžete vydat kolem řeky třeba až do 30 kilometrů vzdáleného Vsetína. Většina stezky je díky povrchu vhodná i pro in-line brusle.

2. S dětmi za Razulákem, Kulíškem a pokladem
Co podniknout s dětmi? Rodiče s nejmenšími caparty nebo kočárky ocení Kulíškovu naučnou stezku kolem hotelu Horal. Děti se dozvědí zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a cestou mohou nakrmit ovečky. V cíli trasy se dá v hraní pokračovat na nově otevřeném dětském hřišti. Za zábavou můžete vyrazit i do venkovního parku Razulák s lanáčkem, tubingem, akvazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či půjčovnou koloběžek. Pro starší děti je ideální turistická trasa Hledej poklad na Galiku vytvořená na principu geocachingu.

3. Kurz pečení frgálů
Valašsko je vyhlášené řadou tradičních specialit. K nejtypičtějším patří společně s kyselicí a slivovicí valašský koláč zvaný frgál. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Tříhodinové kurzy pečení frgálů se budou o prázdninách konat v úterý a v sobotu. Kromě nové kuchařské dovednosti si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského a zástěru na památku.

4. Zkuste Golf pro každého
Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal máte vzácnou příležitost – právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi tu připravili program Golf pro každého. Jde o procházku po golfovém hřišti s průvodcem, který vám během hodiny a půl vysvětlí základy hry, zkusíte si základní údery i hru na jamkách, to vše zábavnou a populárně-naučnou formou. Podobnou příležitost jinde moc nenajdete, protože hřiště bývají pro veřejnost uzavřená.

5. Posezení na terase: gastronomie i hudební večery
Ochutnejte krajovou gastronomii v moderním pojetí nebo si při západu slunce vychutnejte osvěžující drink na terase hotelu Horal s výhledem do údolí na lesy a chaloupky. Nevynechejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové a srnčí speciality. Milovníci zmrzliny budou určitě nadšení místní raritou – zmrzlinou s příchutí valašského frgálu. Příležitostně se koná grilování s cimbálovkou a každou prázdninovou středu podvečery s živou muzikou.

6. Zacvičte si jógu
Co může být příjemnějšího než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. V létě se cvičí denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal, při dobrém počasí na louce.

7. Jezero s draky
Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít návštěvu karlovického Jezera, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci. Pověst o tom napsal i Karel Jaromír Erben do knihy Národních pohádek. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na Soláň s naučnou stezkou.

8. Pro náročné gurmány: zážitkové menu
Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Zdejší šestichodová menu snoubená s víny patří k nezapomenutelným zážitkům. Letošní novinkou je i možnost objednat si Raw menu, jež jistě ocení vegeta- riáni či ti, kteří v létě chtějí večeřet lehčeji.

9. Týden kultury s Jaroslavem Duškem v šapitó
Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích v závěru prázdnin při 3. ročníku charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 22. do 28. srpna v cirkusovém šapitó pod hotelem Lanterna. Na programu je celkem 11 představení v čele se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou Jaroslava Duška.

10. Za klidem a relaxací
Ve Velkých Karlovicích je řada příležitostí k ubytování – od apartmánů a penzionů přes valašské chaloupky až po wellness hotely. Pro náročné cestovatele, kteří se chtějí před shonem ukrýt na klidnější místo a milují wellness a dobrou gastronomii, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty zahrnují volný vstup do hotelového L-Spa, masáž či projížďku na segwayi.

11. Valašské moře a wellness
Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Jeho tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness, milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Tahle vybíjená je fakt ostřejší

Pozor na přešlap! Také ten vás vyřadí ze hry.
vydáno 16. února 2019  5:55

Na vlastní kůži. Zahrál jsem si dodgeball.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám