metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu
3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu | foto: Greenpeace Česká republika, z.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

3 věci, které může udělat ČR do konce roku pro ochranu klimatu

18. září 2019  7:00
Komerční sdělení Slýcháme, že ti kdo protestují proti změnám klimatu, nenavrhují žádné dosažitelné cíle, že pouze “obchodují se strachem”. Není to pravda. Nyní naši politici rozhodují ve třech kauzách, které mohou pomoci k dosažení tolik potřebné klimatické neutrality a přispějí k ukončení naší závislosti na uhlí.

1.Utlumit těžbu ve velkolomu Bílina

Velkolom Bílina v Ústeckém kraji patří k největším dodavatelům hnědého uhlí v ČR. V situaci, kdy českou krajinu decimuje vedro a sucho vyvolané klimatickou krizí a řada odborníků hovoří o nutnosti okamžitě snižovat emise skleníkových plynů, se ovšem těžba uhlí v Bílině neutlumuje. Ministerstvo životního prostředí naopak povolilo prolomení těžebních limitů. Po rozšíření dolu Bílina by se vypustilo do ovzduší 11,5 milionu tun CO2 ročně. Těžba mimo to obtěžuje své okolí hlukem a prachem, dolování převrátí naruby kilometry krajiny a zničí se nenahraditelné, biologicky cenné lokality. Greenpeace požaduje neprolamovat nově limity těžby a dolování v Bílině utlumovat podle původních plánů.

2.Neprodávat elektrárnu Počerady, ale urychleně ji zavřít

Hnědouhelná elektrárna Počerady je nejhorší elektrárnou ČEZ z hlediska znečištění a zdravotních nákladů. V roce 2018 vypustila do atmosféry přes 5,5 milionu tun oxidu uhličitého, tedy tolik množství emisí, kolik vyprodukují všechna nákladní auta v ČR. V době, kdy je Česko sedmým největším vývozcem elektřiny na světě, není problém největšího znečišťovatele životního prostředí okamžitě uzavřít. Opci na nákup elektrárny má společnost Sev.en, patřící miliardáři Pavlu Tykačovi, která se ji pokusila koupit již dvakrát. Pokud dozorčí rada ČEZ do konce prosince nezasáhne, získá ji soukromá firma, která chce prodloužit její provoz o desítky let. Greenpeace požaduje, aby ČEZ své uhelné elektrárny neprodával, ale aby je v zájmu české společnosti a zdraví obyvatel je co nejrychleji odstavoval.

3.Nedávat výjimky starým elektrárnám a zavírat je

V roce 2021 začnou platit přísnější limity pro znečišťování ovzduší. České uhelné elektrárny jsou zastaralé, špinavé a limity neplní. Budou si tedy žádat o výjimky, aby mohly dál znečišťovat vzduch a vypouštět skleníkové plyny. Úředníci Pardubického kraje už takovou výjimku udělili elektrárně Chvaletice. Greenpeace nesouhlasí s udělením výjimek z emisních limitů a požaduje důslednou péči o zdraví obyvatel a čistotu vzduchu, který dýchají. Hnědouhelné elektrárny, včetně té ve Chvaleticích, můžeme začít zavírat už nyní.

Souhlasíte s námi? Připojte se k petici vládě www.spoluproklima.cz

Hlavní zprávy

V Kolodějích se osvědčily takzvané špačníky, v Karlíně „bouda na špačka“

Špačníky jsou v Kolodějích umístěny u miniknihovny a „Pražských židlí". PRAHA -...
vydáno 18. října 2019  15:50

Odhozené nedopalky v trávě, na chodnících i v záhonech kolem stromů nejsou v hlavním městě ničím neobvyklým. Někteří Pražané by neukázněné kuřáky rádi...  celý článek

Vyšší cena cigaret a alkoholu může posílit šedou ekonomiku

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 18. října 2019  9:59

Nový daňový balíček má nalít další miliardy do státní kasy. Vydělat mohou i podvodníci.  celý článek

Deskové hry zažívají comeback. Off-line hraní láká stále více lidí

Festival Deskohraní
vydáno 18. října 2019  5:34

Festival, kavárna, knihovna. Možností okusit kouzlo deskovek je mnoho.  celý článek

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám