metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Pondělí 30. ledna 2023. Svátek má Robin
Zkušební jízda v metru A | foto: DPP - Petr Hejna

5 největších změn v dopravě po otevření áčka? Nejvíce přestupů bude na Veleslavíně

  10:24
Po pondělním zprovoznění prodlouženého úseku metra A přijde revoluce v dopravě, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. Kompletní seznam změn, které začnou platit v noci ze 7. na 8. dubna, zveřejnila organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, na svých webových stránkách. Přinášíme vám 5 největších změn.

1 Autobusy budou končit na Veleslavíně

V autobusové dopravě například linky jedoucí po Evropské budou končit u stanice Nádraží Veleslavín, případně Bořislavka. Na Veleslavíně skončí kupříkladu linka číslo 119. Trasu změní mimo jiné autobus 108, u dalších budou trasy zkráceny či naopak prodlouženy.

2 Autobus pojede z Butovic do Luk

Nově vznikne metrobusová linka 142, která pojede z Nových Butovic přes Luka a Sídliště Dědina do stanice Nové Vokovice. Ta nahradí linky 225 a 214. Slučování čeká linku 168 s 216 a linku 255 s 256.

3 Příměstské autobusy budou končit u metra

Další změnou u autobusů bude přesměrování některých příměstských linek z Berounska, Rudné, Ořechu a Řeporyjí. Nově budou končit u stanic prodlouženého úseku metra. Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

4 Dvojka už jezdit nebude

Změny se netýkají, až na jednu výjimku, tramvají. Bude zrušena pouze linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic. Tuto změnu ale Ropid nakonec na základě protestu obyvatel i radnice Prahy 6 odvolal a „osmnáctka“ bude nadále jezdit na Petřiny.

5 Do Motola pojede jen každý druhý spoj

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6.00 do 9.30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9.30 do 20.00 v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Komentáře

Hlavní zprávy

Posilování české koruny vzbudilo zájem u cestovatelů, zájezdy se prodávají lépe

vydáno 30. ledna 2023  6:55

Koruna je vůči euru rekordně silná. Tuhle zprávu jste v posledních dnech nejspíš četli. Co to ale znamená? A jak dlouho to vydrží? Odpovědi najdete níže.  celý článek

Pod vodou zkoumáme vesmír, říká pro deník Metro lékař Svoboda. Přitahují ho extrémní podmínky

vydáno 29. ledna 2023  16:39

Rodiče z něj chtěli mít sportovce nebo chemika, Aleše Svobodu ale lákalo umění a divadlo. „S jedním představením jsme dokonce hráli i ve Slovenském...  celý článek

Okna, kterými není vidět ven. Na jedné pražské křižovatce taky žijí lidé

Praha? Aha!
vydáno 29. ledna 2023  10:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek