metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo
Zkušební jízda v metru A | foto: DPP - Petr Hejna

5 největších změn v dopravě po otevření áčka? Nejvíce přestupů bude na Veleslavíně

  10:24
Po pondělním zprovoznění prodlouženého úseku metra A přijde revoluce v dopravě, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. Kompletní seznam změn, které začnou platit v noci ze 7. na 8. dubna, zveřejnila organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, na svých webových stránkách. Přinášíme vám 5 největších změn.

1Autobusy budou končit na Veleslavíně

V autobusové dopravě například linky jedoucí po Evropské budou končit u stanice Nádraží Veleslavín, případně Bořislavka. Na Veleslavíně skončí kupříkladu linka číslo 119. Trasu změní mimo jiné autobus 108, u dalších budou trasy zkráceny či naopak prodlouženy.

2Autobus pojede z Butovic do Luk

Nově vznikne metrobusová linka 142, která pojede z Nových Butovic přes Luka a Sídliště Dědina do stanice Nové Vokovice. Ta nahradí linky 225 a 214. Slučování čeká linku 168 s 216 a linku 255 s 256.

3Příměstské autobusy budou končit u metra

Další změnou u autobusů bude přesměrování některých příměstských linek z Berounska, Rudné, Ořechu a Řeporyjí. Nově budou končit u stanic prodlouženého úseku metra. Beze změn zůstanou autobusové linky v Patočkově ulici v Praze 6 a trasa linky 167 z Anděla k nemocnici v Motole.

4Dvojka už jezdit nebude

Změny se netýkají, až na jednu výjimku, tramvají. Bude zrušena pouze linka číslo 2. Ostatní linky zůstávají ve svých trasách, a to včetně linky číslo 18, která původně měla změnit trasu a jet do Holešovic. Tuto změnu ale Ropid nakonec na základě protestu obyvatel i radnice Prahy 6 odvolal a „osmnáctka“ bude nadále jezdit na Petřiny.

5Do Motola pojede jen každý druhý spoj

Na samotné trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6.00 do 9.30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9.30 do 20.00 v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek