metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Pátek 20. května 2022. Svátek má Zbyšek
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Margot Robbie ve filmu Sebevražedný oddíl (2016) | foto: © Warner Bros. Entertainment

A zase ta Harley. Dobrodružství superhrdinských delikventů je konečně legálně online

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Když se režisér komiksového béčka Sebevražedný oddíl (v originále Suicide Squad) James Gunn dozvěděl, že jeho akční oddychovka nepůjde začátkem loňského srpna exkluzivně do kin, ale objeví se, podobně jako například Matrix, zároveň na HBO Max, rval si prý vlasy. Film si na sebe sotva vydělal ale i proto, že jej studio příliš nepropagovalo. Roli sehrál také chaos. Ani fandové do poslední chvíle nevěděli, zda snímek, kterému předcházela verze od Davida Ayera z roku 2016, je regulérním pokračováním, remakem, či takzvaným rebootem.

Zmiňovaný chaos se před pár týdny opakoval znova. Tentokrát se tak stalo na zmiňované platformě studia Warner Bros., která odstartovala v první polovině března v Česku. Jak už jsem nastínil výše, zmiňovaný „nový” Sebevražedný oddíl si odbyl premiéru na HBO Max loni v létě. Přesto, když jste ještě před pár týdny dostali chuť na Suicide Squad a zadali slovíčka do vyhledávače, HBO Max vám vyplivlo akorát Ayerovu verzi z roku 2016. Pokud jste očekávali o něco lepší film Jamese Gunna z minulého pandemického roku, měli jste smůlu. 

To se naštěstí začátkem tohoto měsíce změnilo. Sympatické béčko proto nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Plejáda oblíbených postav
První Sebevražedný oddíl nebyl příliš dobrý film. Natočil jej režisér David Ayer, a ač si našel i přes záškodnické zásahy studia své fanoušky, o obřím hitu se mluvit nedalo a dodnes nedá. V Gunnově případě, který má na kontě třeba komiksové Strážce galaxie od Marvelu, dopadl výsledek podstatně lépe. Co oba filmy spojuje? Plejáda oblíbených postav ze stáje DC. 

Sebevražedný oddíl

I přes finanční zklamání, které Gunnův snímek rovněž přinesl, se diváci však dočkali spin-offu. Jedna z postav – Peacemaker v podání Johna Ceny dostala vlastní seriál na téže platformě. Jestli seriál kvalitativně uspěl posuďte sami. Jeho druhá řada je každopádně schválená a odbude si na HBO Max premiéru začátkem příštího roku. O diváky tedy nouze nebyla.

Nic pro škarohlídy
Gunn si vzal do parády sbírku antihrdinů. Jak píše distributor, jde o partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří doslova umírají touhou zachránit svět. Dle mého názoru natočil oblíbený režisér zábavný a po všech stránkách našlapaný snímek, ve kterém nechybí akce, dobře načasované féry, i dojemné momenty. Ty jdou navíc často až nečekaně na dřeň. Osobně mám chuť pustit si tenhle snímek znova, jen o tom píšu. Asi to brzy udělám. Z děje vám nic víc prozrazovat nechci. Pokud jste film náhodou neviděli, tak to raději bez podrobnějších znalostí děje napravte. Gunnovi se totiž musí nechat ještě jedna důležitá věc. To, co fungovalo u Ayerovi verze, si totiž ponechal. A toho nepotřebného se během příprav snímku či v průběhu jeho děje na obrazovce hodně rychle zbavil.

Sebevražedný oddíl

Zase ta Harley
I díky tomu se v obou verzích vyskytují jak skvělé hudební podkresy, tak prohnaná Amanda Waller s tváří herečky Violy Davis. A samozřejmě také oblíbená Harley Quinn, tedy Margot Robbie. Jak jsme se již dříve v kinech přesvědčili, tahle holčina sama komiksovou pecku neutáhne. Ne, když ve Warner Bros. budou sedět stále ti stejní hlavouni. Tady je ale opět perfektní. A pokud nejste vyloženě fandové, což já nijak extra nejsem, určitě vás tahle prostořeká bláznivka alespoň neurazí.

Sebevražedný oddíl (2021)

 • Režie: James Gunn 
 • Předloha: John Ostrander 
 • Scénář: James Gunn 
 • Kamera: Henry Braham 
 • Hudba: John Murphy 
 • Hrají: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Viola Davis, Peter Capaldi, Jai Courtney a další. 
 • Produkce: Charles Roven, Peter Safran 
 • Střih: Fred Raskin 
 • Zvuk: David Acord 
 • Scénografie: Beth Mickle 
 • Masky: Heba Thorisdottir, Brian Sipe

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek

Rodiče, děti a peníze. Spořit do prasátka se v této době nevyplatí

vydáno 19. května 2022  10:20

Inflace je nejvyšší za posledních 30 let, podle odborníků se v následujících měsících vyšplhá nad 15 procent. Uložené peníze na běžných účtech kvůli tomu...  celý článek

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek