metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Neděle, 5. prosince 2021. Svátek má Jitka.
Video s Aragornem a Karkulkou se stalo na internetu hitem. | foto: YouTube

Agresivita řidičů stoupá. Perou se o parkovací místa v centru jako zvířata

  10:00
V umělém spánku musel být ve středu přepraven do nemocnice jeden ze dvou řidičů, kteří chtěli v centru zaparkovat na stejném místě. Kvůli konfliktu ve Spálené ulici, který ukončili až policisté, nejezdily na jedné z nejrušnějších tratí na Národní 15 minut tramvaje.

Hádka skončila až po úderu pěstí a pádu na obrubník jednoho z účastníků. Zraněný řidič skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici, druhý, třicetiletý, na policejní služebně. "Muž, ročník 1970, byl s vážným poraněním hlavy převezen do Vojenské nemocnice," potvrdila mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Šlo o pouhé parkování. "Dva muži se nepohodli o to, kdo zaparkuje na volném místě, vše vyřešil až zákrok policejní hlídky," uvedla k incidentu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě

Brutalita řidičů v metropoli dlouhodobě roste, před časem se stal hitem internetu spor známý jako Aragorn versus Karkulka, při kterém byl použit i meč. Podle policie jsou potyčky řidičů v Praze prakticky na denním pořádku. "Řešili jsme nedávno případ, kdy muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě," uvedla policejní mluvčí. Řidiče prý tehdy rozčílilo, že žena místo drží pro přijíždějícího manžela. Linka 158 podle Zoulové přijímá hovory zejména od žen, kterým někdo vyhrožuje na parkovišti, protože sedí v autě a nechtějí rychle odjet.

Agresivitu v centru potvrzují i strážníci. "Nejde jen o to, že na sebe lidé hrozí nebo troubí, řidiči často vystoupí a pak dochází třeba na facky a škrcení," popisuje šéf strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal. Nečastější důvod ke rvačce? Řidič čeká, až vyjede zaparkované auto, a jiný řidič tam čekajícímu zatím vjede. Jak se nelépe zachovat v podobné situaci? Psycholog Karel Humhal doporučuje se podobným konfliktům vyhnout. "Závisí na konkrétní situaci, ale nikdy nevíte, čím může být agrese vašeho protivníka způsobená," vysvětluje a pokud už k šarvátce dojde, tak se nebát přivolat pomoc, případně zavolat policisty nebo strážníky.

Aragorn a Karkulka

Nejznámějším případem agresivního chování řidičů je souboj Karkulky s Aragornem. Incident proslavilo video, které kolovalo po webu.

  • Incident se odehrál v Praze na Vinohradské třídě v září roku 2010. Taxikář se naštval, protože řidič auta jedoucího před ním znenadání zastavil u krajnice. Po hádce si oba aktéři konfliktu rozbili okénka u aut.
  • Taxikář Karkulka získal svou přezdívku od diváků podle červeného oděvu, dlouhovlasý muž obdržel jméno Aragorn podle meče, kterým se bránil útokům taxikáře.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Vaše fotky z Prahy