metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Video s Aragornem a Karkulkou se stalo na internetu hitem. | foto: YouTube

Agresivita řidičů stoupá. Perou se o parkovací místa v centru jako zvířata

  10:00
V umělém spánku musel být ve středu přepraven do nemocnice jeden ze dvou řidičů, kteří chtěli v centru zaparkovat na stejném místě. Kvůli konfliktu ve Spálené ulici, který ukončili až policisté, nejezdily na jedné z nejrušnějších tratí na Národní 15 minut tramvaje.

Hádka skončila až po úderu pěstí a pádu na obrubník jednoho z účastníků. Zraněný řidič skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici, druhý, třicetiletý, na policejní služebně. "Muž, ročník 1970, byl s vážným poraněním hlavy převezen do Vojenské nemocnice," potvrdila mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Šlo o pouhé parkování. "Dva muži se nepohodli o to, kdo zaparkuje na volném místě, vše vyřešil až zákrok policejní hlídky," uvedla k incidentu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě

Brutalita řidičů v metropoli dlouhodobě roste, před časem se stal hitem internetu spor známý jako Aragorn versus Karkulka, při kterém byl použit i meč. Podle policie jsou potyčky řidičů v Praze prakticky na denním pořádku. "Řešili jsme nedávno případ, kdy muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě," uvedla policejní mluvčí. Řidiče prý tehdy rozčílilo, že žena místo drží pro přijíždějícího manžela. Linka 158 podle Zoulové přijímá hovory zejména od žen, kterým někdo vyhrožuje na parkovišti, protože sedí v autě a nechtějí rychle odjet.

Agresivitu v centru potvrzují i strážníci. "Nejde jen o to, že na sebe lidé hrozí nebo troubí, řidiči často vystoupí a pak dochází třeba na facky a škrcení," popisuje šéf strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal. Nečastější důvod ke rvačce? Řidič čeká, až vyjede zaparkované auto, a jiný řidič tam čekajícímu zatím vjede. Jak se nelépe zachovat v podobné situaci? Psycholog Karel Humhal doporučuje se podobným konfliktům vyhnout. "Závisí na konkrétní situaci, ale nikdy nevíte, čím může být agrese vašeho protivníka způsobená," vysvětluje a pokud už k šarvátce dojde, tak se nebát přivolat pomoc, případně zavolat policisty nebo strážníky.

Aragorn a Karkulka

Nejznámějším případem agresivního chování řidičů je souboj Karkulky s Aragornem. Incident proslavilo video, které kolovalo po webu.

  • Incident se odehrál v Praze na Vinohradské třídě v září roku 2010. Taxikář se naštval, protože řidič auta jedoucího před ním znenadání zastavil u krajnice. Po hádce si oba aktéři konfliktu rozbili okénka u aut.
  • Taxikář Karkulka získal svou přezdívku od diváků podle červeného oděvu, dlouhovlasý muž obdržel jméno Aragorn podle meče, kterým se bránil útokům taxikáře.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek