metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Středa 25. května 2022. Svátek má Viola
Video s Aragornem a Karkulkou se stalo na internetu hitem. | foto: YouTube

Agresivita řidičů stoupá. Perou se o parkovací místa v centru jako zvířata

  10:00
V umělém spánku musel být ve středu přepraven do nemocnice jeden ze dvou řidičů, kteří chtěli v centru zaparkovat na stejném místě. Kvůli konfliktu ve Spálené ulici, který ukončili až policisté, nejezdily na jedné z nejrušnějších tratí na Národní 15 minut tramvaje.

Hádka skončila až po úderu pěstí a pádu na obrubník jednoho z účastníků. Zraněný řidič skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici, druhý, třicetiletý, na policejní služebně. "Muž, ročník 1970, byl s vážným poraněním hlavy převezen do Vojenské nemocnice," potvrdila mluvčí záchranky Jiřina Ernestová. Šlo o pouhé parkování. "Dva muži se nepohodli o to, kdo zaparkuje na volném místě, vše vyřešil až zákrok policejní hlídky," uvedla k incidentu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě

Brutalita řidičů v metropoli dlouhodobě roste, před časem se stal hitem internetu spor známý jako Aragorn versus Karkulka, při kterém byl použit i meč. Podle policie jsou potyčky řidičů v Praze prakticky na denním pořádku. "Řešili jsme nedávno případ, kdy muž přejel nohy ženě, která stála na parkovacím místě," uvedla policejní mluvčí. Řidiče prý tehdy rozčílilo, že žena místo drží pro přijíždějícího manžela. Linka 158 podle Zoulové přijímá hovory zejména od žen, kterým někdo vyhrožuje na parkovišti, protože sedí v autě a nechtějí rychle odjet.

Agresivitu v centru potvrzují i strážníci. "Nejde jen o to, že na sebe lidé hrozí nebo troubí, řidiči často vystoupí a pak dochází třeba na facky a škrcení," popisuje šéf strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal. Nečastější důvod ke rvačce? Řidič čeká, až vyjede zaparkované auto, a jiný řidič tam čekajícímu zatím vjede. Jak se nelépe zachovat v podobné situaci? Psycholog Karel Humhal doporučuje se podobným konfliktům vyhnout. "Závisí na konkrétní situaci, ale nikdy nevíte, čím může být agrese vašeho protivníka způsobená," vysvětluje a pokud už k šarvátce dojde, tak se nebát přivolat pomoc, případně zavolat policisty nebo strážníky.

Aragorn a Karkulka

Nejznámějším případem agresivního chování řidičů je souboj Karkulky s Aragornem. Incident proslavilo video, které kolovalo po webu.

  • Incident se odehrál v Praze na Vinohradské třídě v září roku 2010. Taxikář se naštval, protože řidič auta jedoucího před ním znenadání zastavil u krajnice. Po hádce si oba aktéři konfliktu rozbili okénka u aut.
  • Taxikář Karkulka získal svou přezdívku od diváků podle červeného oděvu, dlouhovlasý muž obdržel jméno Aragorn podle meče, kterým se bránil útokům taxikáře.

Komentáře

Hlavní zprávy

I v Dejvicích létají piliny a větve. Do prořezávky se pustili arboristé TSK. Hotovo bude za osm let

vydáno 25. května 2022  5:14

Obyvatelé Prahy 6 musejí dávat při procházkách větší pozor, kam šlapou. Snadno totiž mohou při pozorování šikovné partičky arboristů, která zde v těchto...  celý článek

Komerční sdělení

Trnava Xrace zve na závody na nejtěžším slalomovém kanále Evropy

vydáno 25. května 2022

Ve stínu Santiniho klášterního komplexu v obci Želiv na Vysočině leží jeden z nejnáročnějších slalomových kanálů světa a dokonce ten nejobtížnější, pokud...  celý článek

Městská mobilita: Aneb jak se rozumně a hbitě pohybovat po městských a příměstských aglomeracích

vydáno 24. května 2022  19:38

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

RECENZE: Druhý Top Gun rozbuší divákovo srdce. A vrátí vám víru v trháky

vydáno 24. května 2022  17:14

Pokračování militaristické pohádky přilétá zítra po 36 letech i do tuzemských kin. Důvodů, proč na něj vyrazit, je nespočet.   celý článek