metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Neděle 25. září 2022. Svátek má Zlata

Alexandrovce v České republice nahradí “Bojovníci světla”: Soubor písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny

  8:00
Praha 20. září (PROTEXT) - V prosinci 2022 bude Česká republika hostit turné zasloužilého akademického souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny s koncertním programem „Bojovníci světla“. Umělci během týdne navštíví pět měst republiky.

Soubor byl založen v Kyjevě v roce 1939 a je jedinečným spojením sborového zpěvu, mistrovské choreografie a uchvacující symfonické hudby. Na pódiu zároveň vystoupí 100 umělců.

"Bojovníci světla" není o nic méně velkolepá a kvalitní show než vystoupení ve světě slavnějšího ruského souboru "Alexandrovců", který do České republiky přijížděl po mnoho let a vždy se setkával s úspěchem. Od anexe Krymu v roce 2014 jsou koncerty ruského souboru v českých městech pravidelně bojkotovány aktivisty, kteří v něm vidí nástroj hybridní války a propagandy militantního imperialismu.

Jak čas ukázal, Putinův režim skutečně využíval kulturu pro své politické a dobyvačné účely. Pár dní po totální invazi na Ukrajinu byly koncerty Alexandrovců v České republice zrušeny.

Na rozdíl od ruského souboru je představení „Bojovníci světla“, Souboru písní a tanců Ozbrojených sil Ukrajiny, nenese žádnou nepřátelskou propagandu – jeho poslání je výhradně mírové. Pestrobarevné představení má za úkol pobavit české publikum, seznámit je s rozmanitostí ukrajinské kultury a prostřednictvím lidových a vojenských písní z různých dob vyprávět o hrdinských hrdinech ukrajinského lidu v boji za svobodu a nezávislost.

Kromě toho soubor předvede světoznámá mistrovská díla klasické, jazzové, popové a rockové hudby, která se stanou jakýmsi mostem evropské kulturní jednoty. Představení nenechá nikoho lhostejným, dotkne se duší a srdcí každého. Jedinečná a pestrá škála hlasů sólistů i souboru jasně ukáže, že Ukrajinci jsou jedním z nejrozezpívanějších národů na světě.

Uměleckým vedoucím a šéfdirigentem souboru je zasloužilý umělec, plukovník Dmytro Antonjuk.

V prosinci čeká české publikum první seznámení s „Bojovníky světla“ a silami, vyzbrojenými hudbou. Je to nezapomenutelný kulturní zážitek a velká událost, kterou si nesmíte nechat ujít.

Délka koncertu je 150 minut.

Soubor vystoupí v těchto městech:

14.12.2022 - HRADEC KRÁLOVÉ, Kongresové centrum Aldis

15.12.2022 - PRAHA, Kongresové centrum Praha

16.12.2022 - PRAHA, Kongresové centrum Praha

18.12.2022 - BRNO, Městská hala VODOVA

19.12.2022 - ZLÍN, Kongresové centrum Zlín

20.12.2022 - OSTRAVA, Multifunkční aula Gong

Vstupenky jsou již v prodeji. Koupit je můžete na těchto odkazech:

https://www.ticket-online.cz/soubor-ozbrojenych-sil-ukrajiny#/

https://www.ticketportal.cz/event/Soubor-pisni-a-tancu-Ozbrojenych-sil-Ukrajiny

Webové stránky pořadatele www.artpartner.cz

Video:

https://youtu.be/4m0r5Q9pa1Y

https://youtu.be/4RET1gagBi8

https://youtu.be/ziPshMld-lo

https://youtu.be/THOJSN8q8Dg

Hlavní zprávy

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek