metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 18 °C

Sobota, 11. července 2020. Svátek má Olga.
Kulisy filmu The Zookeeper’s Wife na holešovickém Výstavišti.
Další 4 fotografie v galerii
Kulisy filmu The Zookeeper’s Wife na holešovickém Výstavišti. | foto: Tomáš KroupaMetro.cz

Američtí filmaři v Česku i Praze utratí za dva snímky přes miliardu korun

13. září 2015  8:59 ČTK, Metro.cz
Američtí filmaři ještě do konce letošního roku v Česku utratí za velkorozpočtové snímky The Zookeeper’s Wife a Underworld: Next Generation přes jednu miliardu korun. Oba štáby využijí tuzemské lokace a studia. Tvůrci čerpají filmové pobídky od českého státu, které umožňují získat zpět 20 procent prokazatelně utracených peněz, uvedla Ludmila Claussová, vedoucí filmové kanceláře Czech Film Commission.

Už 29. září padne první klapka filmu The Zookeeper’s Wife, který se odehrává ve varšavské zoologické zahradě. Její správce Jan Żabiński a jeho žena Antonina ukrývali během druhé světové války židovské obyvatelstvo. Režie se ujme původem novozélandská režisérka Niki Carová. Hlavní ženskou roli má jedna ze současných hollywoodských hvězd Jessica Chastainová. Titulní mužskou postavu zoologa Lutze Hecka představí německý herec Daniel Brühl.

Klapka na konci měsíce, kulisy na Výstavišti ale už stojí

Čeští filmaři pro natáčení postavili na holešovickém Výstavišti kulisy zoologické zahrady, ve kterých si zahraje několik stovek zvířat. Hlavním odborným poradcem filmu a dodavatelem zvířat je člen známé cirkusové rodiny Ludvík Berousek. Natáčení v Česku bude trvat až do 26. listopadu a dalšími místy kromě Prahy budou například Žatec a Josefov.

Natáčení druhého projektu, pátého dílu upíří ságy Underworld: Next Generation, začne v Praze 5. října. V hlavní roli je potvrzena Kate Beckinsaleová. Režii má Anna Foersterová, která spolupracovala s Rolandem Emmerichem na speciálních efektech pro film Den nezávislosti.

Snímek vzniká v produkci americké společnosti Lakeshore Entertainment, která má v Praze již třetím rokem svou evropskou pobočku Lakeshore International. Underworld: Next Generation je prvním filmem natáčeným v Česku od založení pražské filiálky. Ta dosud kvůli výhodnějším podmínkám vyráběla filmy v Maďarsku, Německu a Velké Británii.

Praha je příliš opravená, proto ji filmaři nechtěli

Do Maďarska se přesunul jeden ze dvou zahraničních filmů o heydrichiádě, které se letos měly točit v Česku. Zatímco natáčení snímku Anthropoid režiséra Seana Ellise už má za sebou i záběry závěrečného boje parašutistů v kostele v Resslově ulici, film HHhH, jehož režisérem je Cédric Jimenez, se v Praze omezí asi jen na pár ilustračních záběrů. Jeho tvůrci dali po prvotních obhlídkách a jednáních přednost Maďarsku. Podle Romana Fingera ze společnosti Sirena Film, která se měla na filmu podílet, ale nemusely hrát v tomto rozhodnutí roli jen peníze. Možná svou roli sehrála i příliš opravená Praha, filmaři potřebují město, které připomíná dobu před více než 70 lety a válečnou situaci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jsou plné příběhů, legend i zármutku. Reportér Metra zkoumá hřbitovy v celém Česku

Ilustrační foto Magazín
vydáno 11. července 2020  9:51

Prošel jsem jich po Čechách a části Moravy už stovky, nafotil desetitisíce obrázků. Jsou to dějiny na dlani, vryté do hřbitovní architektury, náhrobků,...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chybí vám MasterChef? Zkraťte si čekání vařením, na něž koukal i Forejt

Tým kuchařů soupeří v rychlé soutěži o to, kdo lépe zvládne ikonická jídla... Strážce streamu
vydáno 10. července 2020  16:38

Televize Nova se k vysílání druhé části aktuální řady kuchařské show MasterChef Česko vrátí po „nucené“ pauze až na konci léta. Někteří fandové proto...  celý článek

Součástí Prahy bude i Amerika

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  12:26

V srpnu bude spuštěna integrace veřejné dopravy v oblasti Voticka. Zásmucko se naopak opozdí.  celý článek

„Nevoď na náš záhon psa, ať tam nejsou h***a.“ Letenský fantom chrání trávník před psy poezií

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  10:18

Na stromy v ulici Jana Zajíce rozvěsil neznámý autor básně nabádající k ohleduplnosti.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám