metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Dalších 11 fotografií v galerii
Každý den pracuje na stavbě přes 20 dělníků. | foto: MetrostavMetro.cz

Anděl je ode dneška bezbariérový. Můstek nestíhá, bude až v březnu

  7:57
Zatímco na Andělu se dnes slaví otevření dokončeného výtahu do stanice metra, o tři stanice dál není zatím co slavit. Na Můstku stavba tolik potřebného výtahu na přestupní stanici nabrala několikaměsíční zpoždění.

Další výtahy

Trojicí letos otevřených výtahů snaha o zpřístupnění stanic metra nekončí.

  • V těchto dnech startuje příprava bezbariérového přístupu do stanice metra Roztyly. Hotovo bude na jaře 2016.
  • Dále probíhá příprava bezbariérového zpřístupnění stanice Palmovka. Zprovozněna má být v roce 2017.
  • Probíhá také projektová příprava ve stanici Karlovo náměstí, zahájení stavebních prací odhaduje dopravní podnik na rok 2017.

Výtah přitom měl být podle dřívějších vyjádření dopravního podniku hotov do konce tohoto roku. „Nad stanicí Můstek jsme narazili na špatné geologické podmínky, to stavební práce bohužel protáhne,“ popisuje zjednodušeně důvody prodloužení stavby i stavebního záboru na Václavském náměstí František Polák ze společnosti Metrostav.

Podle dopravního podniku se jedná o poměrně velmi choulostivé ražby bez použití trhacích prací, které prostor neumožňuje. „Bylo nutné provést dodatečné konstrukčních úpravy. V nadloží se nachází kolektory, kanalizace a inženýrské sítě. Důvody byly bohužel objektivně nepředvídatelné,“ říká mluvčí dopravce Jiří Štábl.

Prodloužení stavby bude mít vliv i na tradiční vánoční trhy. Ty se letos kvůli stavebnímu záboru, který měl původně na konci listopadu skončit, budou muset přesunout. „Uvažujeme o roztažení trhů po pěší zóně do ulic Na Příkopě a 28. října,“ popisuje změnu mluvčí pořadatele trhů Hana Tietze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek

Komerční sdělení

Novoveský přespolák s napětím vyhlíží předpověď počasí

vydáno 29. března 2023

Nejsledovanější informací pro organizátory Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi je nyní předpověď počasí. A není divu. Před rokem je totiž dokázala...  celý článek

Industriální část Smíchova se mění. David Černý tady otevře svou galerii

vydáno 28. března 2023  19:55

Říkalo se mu pražský Manchester, teď tu vzniká zajímavá část města. První velký krok udělá v sobotu.   celý článek

Adaptace jedné z nejslavnějších stolních her jde do kin. Zajdete na filmové Dungeons & Dragons?

vydáno 28. března 2023  15:06

Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je podle prvních ohlasů poctivá a vtipná fantasy. Bude se líbit i lidem, kteří o Dračím doupěti nikdy neslyšeli?   celý článek