metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / -1 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Patrik Nacher (ANO)
Větší foto
Patrik Nacher (ANO) | foto: archiv iDNES.cz

ANO hledá nového primátora. Ukáže prstem na Nachera?

12. dubna 2018  7:30 David Halatka Metro.cz
Adriana Krnáčová skončí, Babišovo hnutí vybírá náhradu.

Do pražských magistrátních voleb zbývají čtyři měsíce a v hnutí ANO to vře. Dosavadní primátorka Adriana Krnáčová, která Pražany nařkla ze „zpovykanosti“, včera v MF Dnes prohlásila, že svůj post obhajovat nebude. A jedním dechem vyslovila přání, aby se jejím nástupcem stal Patrik Nacher, bezpartijní zastupitel a poslanec za ANO, který si udělal jméno jako bojovník proti různým bankovním poplatkům.

Nacherovu kandidaturu včera potvrdil šéf pražského ANO Jan Říčař, který doplnil další tři primátorské uchazeče za ANO. „Jde o Evu Kislingerovou, 1. náměstkyni primátorky, dále o pražského radního pro bezpečnost Libora Hadravu a Karla Grabeina Procházku, radního pro majetek,“ uvedl.

Renomé radnice, čtvrtým rokem zosobněné spoluprací ANO a ČSSD, začalo padat s loňským zhroucením lávky v Tróji. V lednu následovalo dění kolem Libeňáku, v březnu obraz dokreslila uzavírka Husitské ulice.

Patrik Nacher, který jako jediný ze čtveřice kandidátů není bezprostředně spojený s kauzami magistrátu, je nepokrytým favoritem části hnutí ANO v čele s dosluhující Krnáčovou. „Ráda bych vyjádřila podporu kolegovi a člověku, kterého si lidsky, ale i profesně nesmírně vážím,“ uvedla včera primátorka a dodala: „Patrik Nacher je moje krevní skupina.“ Zdali půjde o příslovečný „polibek smrti“ se uvidí nejpozději ve volebním říjnu.

Každopádně již nyní Nacher přijímá realitu, že bez Krnáčové to ve volební kampani nepůjde. Pro Metro prohlásil, že volební lídr za ANO bude úspěšný jen tehdy, když bude spolupracovat se současnou primátorkou a radou. „Není důvod vytvářet soupeře zevnitř, protože soupeřů zvnějšku bude dost,“ vyslovil třiačtyřicetiletý ekonom, o jehož možné dráze v čele Prahy napoví již příští týden.

„O lídrovi kandidátky hnutí ANO pro pražské magistrátní volby rozhodne členská základna, a to v primárkách, které proběhnou od čtvrtka 19. do soboty 21. dubna,“ uzavřel Jan Říčař.

Kandidáti dalších stran

Jaká je situace ve stranách s reálnou šancí na volební úspěch a post primátora?

  • Jedničkou TOP 09 se pravděpodobně stane nedávno zvolený předseda Jiří Pospíšil.
  • Piráti ve vnitrostranickém hlasování rozhodli, že do boje o primátorské křeslo nasadí Zdeňka Hřiba. Ten je garantem strany pro zdravotnictví a v politice zatím ve volené funkci nepůsobil.
  • ODS kandidáta vybírá.
  • Do voleb se chce zapojit také uskupení Praha Sobě, jehož hlavní tváří je poslanec, starosta Prahy 7 a člen KDU-ČSL Jan Čižinský.
  • Lidovci jako svého kandidáta na primátora vybrali koncem března v primárkách současného radního pro kulturu Jana Wolfa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám