metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Dalších 15 fotografií v galerii
Další typ sedaček v modernizované tramvaji T3 | foto: Marek Slavík

Anomálie v tramvaji T3. Nová sedačka a přitom není z plastu. Je to unikát

  14:23
Laminátové, textilní, dřevěné. V pražských tramvajích se můžete posadit na několik druhů sedaček. Dopravní podnik dokonce uspořádal anketu, v níž se cestujících ptal, jakému druhu posezení dávají přednost. Nakonec zvítězil plast. Čtenář Metra Marek Slavík však narazil na jinou atypickou sedačku.

Jde snad o další typ sedaček, zajímal se Marek Slavík, který svůj úlovek zachytil v jedné z modernizovaných tramvají T3. „Myslel jsem si, že dopravní podnik textilní sedačky do tramvají už nekupuje,“ podivil se.

Najdete je v jedné tramvaji

Takto vypadá definitivní podoba nových sedaček v tramvajích.
Charakteristický interiér vozů T3 dodávaných od roku 1964 s typickými a

Ve skutečnosti nejde o žádnou novinku ani další zvažovanou podobu sedáků. Podle dopravce jde o unikát ve voze T3M-DVC 8029. „Tento typ sedaček byl v minulosti testován, avšak k jeho rozšíření nedojde. Dopravní podnik zvolil cestu plastových sedaček, která je z hlediska hygieny a údržby podstatně lepší,“ řekla Metru mluvčí Aneta Řehková.

„V současné době v rámci cyklických prohlídek v Ústředních dílnách provádíme výměnu textilních sedáků a opěradel za plastové,“ upřesnila Řehková. Nová podoba sedáků přitom nejen svou barevnou kombinací připomíná charakteristický interiér legendárních vozů T3 dodávaných od roku 1964 s typickými populárními laminátovými sedačkami.

Za pět až šest let budou všechny sedačky z plastu

Pes na sedačce

Sedačka je mimo provoz.

„Vzhledem k tomu, že provádíme výměnu v rámci cyklických prohlídek, jsme schopni je vyměnit na přibližně 40 až 50 vozech ročně. Z toho vyplývá, že postupná výměna bude dokončena v horizontu pěti až šesti let,“ uvedla už v dubnu na adresu nových sedaček mluvčí podniku. První vůz s novými sedáky byl uveden do provozu v průběhu března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek