metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Festival Cirkopolis 2019 se koná až do soboty v paláci Akropolis.
Větší foto
Festival Cirkopolis 2019 se koná až do soboty v paláci Akropolis. | foto: David KonečnýMetro.cz

Antivalentýni i růžové akce pro zamilované se konají po celém městě

14. února 2019  7:30 Lucie Mottlová Metro.cz
Vodka, běh, poezie i plesy v maskách, to vše můžete zažít v metropoli.

Deník Metro vám přináší tipy, kde se v metropoli pobavit a kam zajít během tohoto týdne. V botanické zahradě připomenou dnes, jak důležitou úlohu sehrávaly rostliny v milostném životě předků. „Zaměříme se na milostná orákula, čarování s rostlinami i symboliku rostlin spojenou s namlouváním, slibem partnerské věrnosti a svatbou, na rostlinná afrodiziaka a prostředky přírodní lékárny spojené s milostným životem. V lidovém kalendáři se pozastavíme u oslav příchodu jara, svatojánského kultu i vánočních zvyklostí – Rostliny lásky včera a dnes,“ zve na komentované prohlídky kurátorka Klára Lorencová.

Chcete-li vyrazit za zábavou jen tak, zajděte si do kina na festival Severská filmová zima 2019 nebo na Festival nového cirkusu. Sobotní večer patří plesům v maskách. Místo Valentýna oslaví v Chapeau Rogue vodku. O víkendu můžete ochutnávat i vytříbenou kávu na soutěžích Barista roku 2019 a Brewers Cup v Pragovce.

Pro zaláskované

Praha 1
Všichni Brazilci a milovníci Brazílie se sejdou v sobotu v 16 hodin na Festa Brasileira v Ambix Baru na Malé Straně.

Praha 2
Krevety v Bruxxu můžete ochutnávat ode dneška až do 20. února.

Zítra roztančí Radiopalác na Vinohradech Valentýnská zábava od 20 hodin. Po celý večer budou bavit kapely Kaminiko a DJ Pepa Hárlem. Jako hlavní hosté zde vystoupí Jan Bendig a maďarská hvězda Notár Mary.

Praha 3
Hříšný tanec budou dnes promítat na Valentýna v kině Aero od 18 a 20.30 hodin.

Multižánrový večírek Hraní a čtení pro zbloudilý duše představí autorské čtení a hudební kapelu Sundejto! Prostor39 v Řehořově ulici se otevře zítra od 18 hodin.

Všechna ústa snů a nočních můr je název pátečního večera zhudebněné autorské poezie, který začíná zítra v 19 hodin v Našem klubu v Husinecké ulici.

Praha 4
Valentýnský Zouk workshop pro začátečníky i pokročilé si připravili o víkendu v tanečním klubu Zoukio v ulici U Jezerky 2. Hlásit se mohou jednotlivci, páry mají slevu. Více informací najdete na www.zoukio.cz.

Praha 5
Hawaii Freedom Night začíná v zítra ve 21 hodin v Music club&baru Phenomen. Vstup je 100 korun.

Praha 6
Kino Dlabačov zve dnes na „živou“ divadelní komedii s názvem Příbuzné si nevybíráme.

Praha 7
Botanická zahrada v Troji si připravila dnes od 17.30 hodin přednášku Rostliny lásky aneb Tradiční úloha rostlin v milostném životě. Večerní romantická procházka do skleníku Fata Morgana se koná dnes od 18 do 21 hodin. Pro návštěvu si však musíte udělat rezervaci na eva.novozamska@botanicka.cz.

Srdce ve věži je interaktivní výstava Aleny Kupčíkové o srdcích a podobách lásky. Prohlédnout si ji můžete zdarma do pátku v Galerii ve vodárenské věži na Letné. Dnes se tu koná od 10 do 18 hodin workshop pro dospělé i děti a zároveň proběhne promítání Mezinárodního video art projektu – Femlink, animace, videa na téma Muž, Žena a Tajemství.

Zavlnit se můžete na akci Love is in the Air v OMG Party Prague v sobotu od 22 hodin. Vstupné na místě činí 250 korun, s VIP výhodami zaplatíte 690 korun.

V neděli se koná Valentýnský běh. V 9.30 hodin začne registrace v Running Mallu a start je ve Stromovce v 11.30 a v 11.35 hodin. Dopředu je třeba si rezervovat místo na www.runczech.com, které je zdarma.

Praha 9
Vepřové hody mají v Penzionu a Restauraci Šimanda až do neděle. Vyvrcholí zítra od 19.30 hodin tancovačkou, kde zahraje kapela Nigdynevíš a jako host vystoupí Jarek Filgas s písničkami, jako například Jarošovský pivovar nebo Hrobař.

Praha 10
Mezinárodní festival Miluj svůj život představí různé ezoterické a duchovní směry od pátku do neděle v sálech Modré školy na Hájích.

Pro singles a ty, co nesnášejí růžovou

Praha 1
Chapeau Rouge si na dnešek připravilo akci „V is for Valentine Vodka“ pro všechny singles a milovníky vodky od 21 hodin.

Praha 2
V kině Lucerna promítají snímky v rámci festivalu Severská filmová zima 2019 až do úterý 19. února.

V sobotu se otevírá Kryt Folimanka. Nekomentované prohlídky funkčního krytu civilní ochrany jsou zdarma a bez rezervace od 9 do 15 hodin.

Praha 3
Cirkopolis 2019: Festival nového cirkusu v Praze probíhá až do soboty v Paláci Akropolis.

Praha 4
Zatančit si můžete na Psyplese v sobotu od 21 hodin v Mayapur pokojíčku v Modřanech. Vstupné je 140 korun, přijdete-li v kostýmu, zaplatíte jen 100 korun.

Praha 7
Zítra začíná výstava Pixar 30 let animace na Výstavišti Holešovice v Křižíkově pavilonu E. Potrvá až do neděle 26. května.

Praha 8
Pro unavené rodiče, kteří chtějí vypustit ratolesti ven, otevírá Kouzelný ostrov na Střížkově hernu každé pondělí a čtvrtek od 15 do 18 hodin.

Praha 9
Barista roku 2019 a Brewers Cup provoní o víkendu areál Pragovky. Semifinále proběhne v sobotu a finále soutěží v neděli. Nebude chybět spousta dalšího jídla a pití, které s kávou ani nesouvisí.

Praha 10
Na Ples v maskách můžete zajít do Klubu Kotelna ve Strašnicích od 18 hodin v sobotu. Dress code jsou slavnostní šaty a škraboška. Vstupné na místě je 200 korun, v předprodeji o 50 korun levnější.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám