metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 1 fotografie v galerii
Aplikace PID lítačka | foto: ROPIDMetro.cz

Aplikace Lítačka má stále mouchy

  10:08
Koupě kuponu pro hromadnou dopravu by měla být již několik měsíců v hlavním městě jednoduchá záležitost. Městská společnost, Operátor ICT, totiž koncem srpna digitalizoval odbavování nejen v Praze, ale také ve Středočeském kraji. Každý si tak může svůj kupon na Lítačku nahrát přes internet. Tento systém má však podle cestujících stále mnoho vad. Jednu poměrně zásadní pocítil tento týden čtenář deníku Metro Alois.

„Systém mi umožnil zakoupit si dva totožné kupony, které jsou částečně na stejný termín. Kryje se mi tedy platnost obou a zaplatil jsem dvakrát za několik dní. Nakupování on-line je v případě jízdného fajn, musí to ale fungovat bez podobných šotků,“ říká Alois.

Dva kupony zároveň

  • Podle mluvčí dopravce Anety Řehkové lze podobné situace, jako zažil čtenář Metra, řešit na dispečinku MHD v ulici Na Bojišti 5 v Praze 2.
  • „Je možné požádat o vrácení jízdného na přepážce Vratky, tedy číslo 9. Při vrácení jízdného je nutné předložit doklad totožnosti a čipovou kartu Lítačku,“ říká pro deník Metro Řehková.

Dopravní podnik i organizátor pražské dopravy Ropid se v minulosti k podobným chybám několikrát omluvně vyjadřovaly. Mezi ně patřilo třeba nenačtení kuponu na Lítačku. Takové situace se však v případě webu i aplikace s názvem PID Lítačka údajně stávají jen zřídka. 

Od minulého pátku jsou podle provozovatelů k dispozici nové aktualizace, které přinášejí několik úprav a vylepšení. Ty podle Operátora ICT zohledňují připomínky a náměty cestujících, které provozovateli aplikace zasílali.

„Myslím, že to je velice dobrý příklad zpětné vazby mezi uživateli a provozovatelem mobilní aplikace. Naším cílem je, aby všechny funkce e-shopu pid.litacka.cz byly do budoucna začleněny také do mobilní aplikace PID Lítačka a naše aplikace se tak stala plnohodnotnou službou,“ dodává k aktualizaci ředitel Operátora ICT Michal Fišer.

Nově je v aplikaci cestujícím přidána možnost aktivovat zakoupenou jízdenku v určitý čas, a to až 24 hodin předem. Možné je také nastavení upozornění blížícího se konce platnosti jízdenky, zobrazení parkovacích zón na mapě hlavního města i možnost za stání zaplatit.

„Nově také aplikace nabízí možnost zobrazit přesnou polohu všech vstupů do stanic metra, doporučování již zakoupené jízdenky k vyhledanému spojení, pokud uživatel již takovou má, doporučování posledních příjemců pro přenos či možnost vyhledávání dopravního plánu. Mimo to došlo k úpravě chování funkce Moje poloha, kdy je nyní možné přesněji určit polohu nejbližší zastávky,“ doplňuje pro deník Metro Operátor ICT. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy