metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Appky řeknou, kdy luxovat, objednají taxíka i nakoupí. Usnadní život nejen v metropoli

  14:35
Chytré mobilní aplikace, takzvané appky, mající za úkol usnadnit denní shon, se staly běžnou součástí života nejednoho Pražana. Koupi jízdenky MHD, hledání parkovacího místa či nákup až domů vyřešíte s jejich pomocí za několik málo minut.

Náhled aplikace Liftago. | foto: LiftagoMetro.cz

Aplikace usnadní život

Další appky, které pomohou.

Letiště Václava Havla – oficiální mobilní aplikace letiště, s jejíž pomocí budete mít aktuální přehled o všech příletech a odletech.

Dopravní podnik - s pomocí jeho dvou aplikací můžete snadněji naplánovat výlet se všemi spojeními MHD či si objednat SMS jízdenku podle konkrétního typu jízdného.

Praha – oficiální aplikace hlavního města vás provede ulicemi, najde vám parkovací místo, nabídne programy divadel, ukáže vám, kam si jít zasportovat, nebo vám přiblíží aktuální stav ovzduší v metropoli.

akce a vstupenky Qool store – mobilní off-line přehled všech míst a akcí, na které si můžete prostřednictvím aplikace zarezervovat či přímo koupit vstupenky.

Restu – vyberete si restauraci a kliknutím rezervujete stůl. Do 10 minut vám e-mailem potvrdí rezervaci. Za každou sbíráte kredity, za které můžete dostat voucher na jídlo zdarma.

„S naší aplikací neobjíždíte obchody, necpete se ve špičce ve frontách a netaháte těžký nákup,“ říká Michaela Gregorová z týmu on-line supermarketu Rohlik.cz. Ten garantuje dodání nákupu do devadesáti minut od objednání. „Ušetříte několik hodin týdně. Nakupujete tehdy, když máte čas. Třeba i v MHD,“ dodává Gregorová.

Netradiční vychytávku vytvořila také parta spolubydlících, která stojí za aplikací s názvem Woogies. S její pomocí si mohou členové domácnosti snadněji plánovat nejen nákupy, ale i domácí práce.

„Naše on-line služba organizuje úkoly v domácnostech a řeší problematiku společných účtů,“ vysvětluje Alexandra Štellmachová. Podle ní je o aplikaci, která je zcela zdarma, velký zájem zejména mezi mladými lidmi a studenty. „Máme již přes tisíc registrovaných uživatelů,“ raduje se z úspěchu Štellmachová.

Aplikace je také dobrý způsob, jak si ušetřit dlouhé čekání na lince pražských taxislužeb, které bývají zejména ve večerních hodinách často přetížené množstvím volajících. Řešení nabízí aplikace Liftago, která umí nejen taxi objednat, ale také vyhodnotit nejlepší možnou dostupnou nabídku.

„Nahradíme všechny appky jednotlivých taxislužeb,“ vysvětluje Adéla Flejšarová z týmu aplikace Liftago, která sdružuje řidiče taxíků napříč všemi taxislužbami. S její pomocí si můžete objednat taxi nejen podle konečné ceny, ale i dle rychlosti přistavení či osobního hodnocení uživatelů řidiče. „Pro Pražana postiženého špatnou pověstí taxislužeb je opravdu nepostradatelná,“ dodává Flejšarová.

Autor: Metro.cz
Témata: technologie

Hlavní zprávy

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek