metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Úterý 28. března 2023. Svátek má Soňa

Appky řeknou, kdy luxovat, objednají taxíka i nakoupí. Usnadní život nejen v metropoli

  14:35
Chytré mobilní aplikace, takzvané appky, mající za úkol usnadnit denní shon, se staly běžnou součástí života nejednoho Pražana. Koupi jízdenky MHD, hledání parkovacího místa či nákup až domů vyřešíte s jejich pomocí za několik málo minut.

Náhled aplikace Liftago. | foto: LiftagoMetro.cz

Aplikace usnadní život

Další appky, které pomohou.

Letiště Václava Havla – oficiální mobilní aplikace letiště, s jejíž pomocí budete mít aktuální přehled o všech příletech a odletech.

Dopravní podnik - s pomocí jeho dvou aplikací můžete snadněji naplánovat výlet se všemi spojeními MHD či si objednat SMS jízdenku podle konkrétního typu jízdného.

Praha – oficiální aplikace hlavního města vás provede ulicemi, najde vám parkovací místo, nabídne programy divadel, ukáže vám, kam si jít zasportovat, nebo vám přiblíží aktuální stav ovzduší v metropoli.

akce a vstupenky Qool store – mobilní off-line přehled všech míst a akcí, na které si můžete prostřednictvím aplikace zarezervovat či přímo koupit vstupenky.

Restu – vyberete si restauraci a kliknutím rezervujete stůl. Do 10 minut vám e-mailem potvrdí rezervaci. Za každou sbíráte kredity, za které můžete dostat voucher na jídlo zdarma.

„S naší aplikací neobjíždíte obchody, necpete se ve špičce ve frontách a netaháte těžký nákup,“ říká Michaela Gregorová z týmu on-line supermarketu Rohlik.cz. Ten garantuje dodání nákupu do devadesáti minut od objednání. „Ušetříte několik hodin týdně. Nakupujete tehdy, když máte čas. Třeba i v MHD,“ dodává Gregorová.

Netradiční vychytávku vytvořila také parta spolubydlících, která stojí za aplikací s názvem Woogies. S její pomocí si mohou členové domácnosti snadněji plánovat nejen nákupy, ale i domácí práce.

„Naše on-line služba organizuje úkoly v domácnostech a řeší problematiku společných účtů,“ vysvětluje Alexandra Štellmachová. Podle ní je o aplikaci, která je zcela zdarma, velký zájem zejména mezi mladými lidmi a studenty. „Máme již přes tisíc registrovaných uživatelů,“ raduje se z úspěchu Štellmachová.

Aplikace je také dobrý způsob, jak si ušetřit dlouhé čekání na lince pražských taxislužeb, které bývají zejména ve večerních hodinách často přetížené množstvím volajících. Řešení nabízí aplikace Liftago, která umí nejen taxi objednat, ale také vyhodnotit nejlepší možnou dostupnou nabídku.

„Nahradíme všechny appky jednotlivých taxislužeb,“ vysvětluje Adéla Flejšarová z týmu aplikace Liftago, která sdružuje řidiče taxíků napříč všemi taxislužbami. S její pomocí si můžete objednat taxi nejen podle konečné ceny, ale i dle rychlosti přistavení či osobního hodnocení uživatelů řidiče. „Pro Pražana postiženého špatnou pověstí taxislužeb je opravdu nepostradatelná,“ dodává Flejšarová.

Autor: , Metro.cz
Témata: technologie

Hlavní zprávy

Když se zemědělci z hrabošů chytají za hlavu, ohrožená populace sýčků jásá

vydáno 27. března 2023  18:00

Nic není jen černé a bílé. Platí to i pro drobnou „myšku“, která dokáže zdecimovat úrodu.  celý článek

Moderní technologie usnadní učení, ale talent nahradit nedokáží, míní učitelé

vydáno 27. března 2023  11:51

Jednou z oblastí, kterou pandemie covidu popohnala, je rozvoj používání technologií ve výuce. Většina učitelů i rodičů si sice oddechla, že se už nemusí...  celý článek

Život se zrakovým postižením může být naplněný radostí, píše v rubrice Young mladá autorka

Young
vydáno 27. března 2023  5:33

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Každý, kdo má zdravé oči, by měl být opravdu rád a vážit si toho, že věci jako zalít si kávu, dojet...  celý článek

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek