metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C

Pondělí 3. října 2022. Svátek má Bohumil
Z Václavského náměstí zmizí na den auta. | foto: Profimedia.cz

Apríl? Ne, auta v dubnu zmizí z dolní části Václavského náměstí

  6:00
V dubnu se uzavře dolní část Václavského náměstí pro řidiče. Nově zde vznikne pěší zóna. Změna vadí provozovatelům zdejších podniků.

Policisté budou od 2. dubna číhat na Václavském náměstí na nepozorné řidiče. Ti budou mít nově zakázáno vjet do spodní části náměstí, kterou se rozhodla radnice Prahy 1 vyčistit od aut. "Hranici budou tvořit ulice Vodičkova a Jindřišská. Směrem k soše svatého Václava budou moci řidiči i nadále jezdit. Naopak do dolní části bude vjezd zakázán," informoval starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Nebude se ani parkovat

Ze spodní části náměstí zmizí také všechna zaparkovaná auta. "Jedinou výjimkou budou zásobovací vozy, které budou mít i nadále vjezd povolen," dodává Lomecký.

Radnice Prahy 1 si od omezení slibuje snížení dopravní zátěže na náměstí až o 60 procent. Novinka se ale nezamlouvá provozovatelům místních podniků. "Jsme nyní pod velkým tlakem, ale neznamená to, že polevíme. Omezení možná ubere turistům na komfortu, celkově ale přinese rozhodně více pozitiv," vysvětluje Lomecký.

Omezení čeká na řidiče také v Jindřišské ulici

Mimo uzavření poloviny Václavského náměstí čeká řidiče ještě jedno omezení. Nově neprojedou Jindřišskou ulicí. Ta bude od 2. dubna neprůjezdná ve směru k Václavskému náměstí od Panské ulice. Radnice Prahy 1 se tak rozhodla bojovat s řidiči, kteří si přes Václavské náměstí zkracují cestu na magistrálu. Radnice plánuje do budoucna zahájit přeměnu celého náměstí.

Na řidiče budou číhat policisté

V prvních dnech omezení budou na Václavském náměstí dohlížet na provoz policisté.

  • Praha 1 očekává zkraje dubna velký dopravní nápor v ulici Politických vězňů, Opletalova a Ve Smečkách.
  • Zatímco ve spodní části Václavského náměstí se nebude nově smět zaparkovat, v Jindřišské ulici budou mít řidiči i nadále možnost své auto odstavit.
  • Spodní část náměstí se v budoucnu stane bulvárem, kde se bude konat řada kulturních akcí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jako led ve Zlíně? Bruslaři z Nikolajky míří do Jinonic. Bronzová, Letňany a Kobra to jistí

vydáno 3. října 2022  6:00

Populární zimní stadion Nikolajka přerušuje minimálně na celou současnou sezonu provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny i skokovým...  celý článek

Hlídač. I přes deštivé počasí nám posíláte desítky fotografií se zajímavými postřehy z celé Prahy

vydáno 2. října 2022  19:00

Čtenáři deníku Metro jsou jedni z nepodnikavějších. Jak si jinak vysvětlit ty hromady fotografií, o které jste se s námi podělili v rámci naší rubriky...  celý článek

Historický tunel zmizel pod sutí. Za oběť konstrukce nádraží Vysočany však nepadl

vydáno 2. října 2022  16:18

„Posílám poslední zbytky z kamenné valby starého podchodu pod stanicí vlaku Praha-Vysočany,“ píše nám čtenář Jan Dvorský, který za svůj fotoúlovek získává...  celý článek

Nastala sezona ořechů. Stačí vyrazit a sklízet. Na podzim Praha nabízí vitamíny na každém kroku

PRAHA? AHA!
vydáno 2. října 2022  11:50

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek