metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Armáda lupičů se povedla lépe, než její předchůdce. | foto: NETFLIX

Armáda lupičů je zbytečný spin-off a prequel v jednom nekomplikovaném balíčku

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Květnový filmový počin režiséra Zacka Snydera Armáda mrtvých měl na Netflixu slušný úspěch. Nebylo to překvápko. Hlavouni z téhle streamovací platformy s předními příčkami v žebříčcích sledovanosti počítali, a tak ke Snyderově novince rovnou bokem přiklepli a rozjeli výrobu filmového pokračování a animovaného seriálu. Obě tato díla měla dějové předcházet zombie událostem, jež se odehrály v Armádě mrtvých. Armáda lupičů, jak se nový filmový spin-off a prequel dohromady tohoto snímku jmenuje, si odbyl premiéru před pár dny. Má cenu na na něj kouknout?

Když v květnu vyrazil elitní tým žoldáků pro dvě stě milionů dolarů do zamořeného Las Vegas, jedním z členů byl i svérázný kasař Ludwig Dieter v podání herce Matthiase Schweighöfera. Vzpomínáte si na něj? Bavila vás tahle postava? Protože pokud na obě tyto otázky neodpovíte ano neztrácejte s Armádou lupičů čas. Pokud vám tedy není deset a nemáte dvě hodinky volna. Filmu Armáda lupičů opět podráží nohy jistá neschopnost tvůrců. Již řadu dní se ale těší velké oblibě diváků. Nesměla tak chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Na nic si nehrát a bavit
Film Armáda lupičů, jehož děj se dá podrobně odvyprávět během minuty, má dvě obrovské výhody. Zaprvé je to tvůrčí nadhled, díky kterému film v mnoha ohledech baví o poznání víc, než jeho předchůdce. Charismatický herec a režisér v jedné osobě Matthias Schweighöfer se zkrátka nesnaží o kopírku stylu Zacka Snydera a až na pár odkazů na blížící se zombie průšvih, ke kterému neodvratně dojde, tu máme prakticky jen jakési sympatické rozšiřování laxně načrtnutého světa. Nejde o žádnou objevnou záležitost, tvůrci se neberou příliš vážně, a jako nenáročná blbina tak děj snímku příjemně uteče. Jistou tvůrčí impotenci, kterou diváci vyčítali Armádě mrtvých tak Schweighöfer opakuje jen v některých scénách. Celek v rámci žánru šlape.

Armáda lupičů se povedla lépe, než její předchůdce.

Druhou zmiňovanou výhodou jsou české reálie a účast tuzemských herců ve vedlejších rolích. Pro více než dvouhodinový film možná budou diváci z jiných zemí krafat, že jim jsou tři loupeže sejfů, jež jsou navíc trochu na jedno brdo, málo. My tu ale máme zpěvačku Tonyu Graves, komika Tigrana Hovakimyana v roli přitroublého českého policajta, Pavla Gajdoše co prodává horké kafe (hlavní hrdina se pořád něčím polévá) a mnoho dalších hláškujících Čechů. Nesmíme zapomenout ani na štěky Lukáše Duy Anh Trana, hlavní postavu druhého filmu Jiřího Mádla Na střeše. Honičky v našem stověžatém hlavním městě jsou pak vyloženě pro fajnšmekry, protože se v nich skáče z jedné ulice a uličky do druhé. Tyhle srandičky ocení jenom Čech a odpustí tak snímku nejrůznější lapsy či okoukané zápletky. Pokud hledáte originalitu, v Armádě lupičů ji nenajdete. I když…

Armáda lupičů se povedla lépe, než její předchůdce.

Když zaduje Zimmer
Snímek, jehož děj se motá kolem tří velkých loupeží, respektive vloupaček do unikátních trezorů, podbarvuje hudba od Stevea Mazzaro (neznal jsem), ale především také velikána Hanse Zimmera. Armáda lupičů tak i přes své zjevné nedostatky nejen nezávazně baví a na nic si nehraje, ale také má silný hudební podkres. 

Armáda lupičů se povedla lépe, než její předchůdce.

Chtěl jsem v tomto článku ještě vypíchnout účast herečky Nathalie Emmanuel, která se nejvíce proslavila jako Missandei ve Hře o trůny či rolí v nekonečné sáze Rychle a zběsile. Film jsem ale viděl před pár dny a kromě jejího hezkého obličeje si tak už nemůžu vzpomenout, co ta holka v tom filmu vlastně měla za problém.

Armáda lupičů

  • Režie: Matthias Schweighöfer
  • Scénář: Shay Hatten
  • Kamera: Bernhard Jasper
  • Hudba: Steve Mazzaro, Hans Zimmer
  • Hrají: Matthias Schweighöfer, Nathalie Emmanuel, Ruby O. Fee, Stuart Martin, Guz Khan, Jonathan Cohen, Noémie Nakai, Peter Simonischek, Trent Garrett a další.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zlej blesk. Podívali jsme se do výčepu pivovaru, který konečně přistál v Kobylisích

vydáno 8. února 2023  5:52

„Otevřeno denně 16–20.“ Na ceduli je přimalovaná šipka. Otevíráme mřížovanou branku a za chvilku už bereme za kliku prosklených dveří. Dýchne na nás...  celý článek

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek