metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Zpěvačka Lenny | foto: Matúš Tóth

Auto je mojí druhou pracovnou, přehrávám si tam dema, říká zpěvačka Lenny

  10:56
Zpěvačka a skladatelka Lenny zdědila po své mamince Lence Filipové velký hudební talent. I díky němu plní koncertní sály nebo zdobí nejdražší reklamní billboardy na newyorském Time Square. Povídání s Lenny však nebude jen o její hudbě, ale také o autech.

V prosinci plánujete koncert v pražské O2 areně. Na co se máme těšit?
No, já si hlavně přeji, aby to konečně dopadlo, protože tenhle koncert jsme už museli kvůli koronaviru odkládat a strašně mě to mrzelo. Asi každý muzikant vám řekne, že hrát před publikem je prostě to nejvíc. I já to tak mám a samozřejmě pro zmíněný koncert mám i nějaké novinky. Tak věřím, že se to lidem bude líbit.

Novinkový singl Overdosed trochu vybočuje ze zajetých kolejí prvních dvou alb. Je to předzvěst budoucí tvorby?
Asi bych to takhle úplně neřekla. Já to vnímám tak, že už od prvního alba jsem sama sebe nijak z pohledu žánru hudebně neškatulkovala. Na obou albech byly balady a stejně tak rockové věci nebo pop. Overdosed vznikla v létě 2019, kdy mi ji poslal jeden Novozélanďan žijící v Berlíně. Moc se mi tehdy líbila a oba jsme se k ní po čase vrátili, abychom ji spolu dodělali. Po jeho první návštěvě Prahy však musela být dokončena on-line, protože už to bylo v době restrikcí. Stejně tak na dálku probíhala finální producentská práce s Britem Danem Lancasterem. Zajímavá byla pro mě i produkce videoklipu, kde jsem vystřídala několik stylů i outfitů a celý je to takový vesele barevný příběh. Možná i proto mě bavilo poslouchat demoverze Overdosed pořád dokola.

Bylo to snad tak, že tyhle demoverze zněly v reproduktorech vašeho auta a vy jste vždy přidala zpěv za volantem?
Přesně tak to bylo! Hrála jsem to pořád dokola. Auto je totiž taková moje druhá pracovna. Mám teď navíc novou kancelář v podobě Seatu Ateca. Vzpomínám ale na úsměvnou scénku z jejího nedávného předání v dealerství Auto Palace nedaleko letiště v Ruzyni. Do nového auta jsem si to přihasila se svými cédéčky s demoverzemi. Jenže přehrávač nikde! Bylo mi hned jasné, že cédéčkům v autě už odzvonilo a tuhle službu musel ihned zastoupit můj iPhone. Mám k hraní v autě i jednu zajímavost. Mnoho producentů, když dokončí práci na skladbě, první s ní letí do auta, aby slyšeli, jak tady zní. Je to totiž jedno z míst, kde ji nejčastěji uslyší posluchači. Podobně se nová hudba zkouší se sluchátky na uších nebo v reproduktorech smartphonů, protože málokdo už poslouchá hudbu doma na kvalitních aparaturách.

A když zrovna za volantem nezpíváte, kdo je většinou na playlistu?
Já mám díky streamovací službě Spotify strašně široký záběr v žánrech. Ono to souvisí i s tím přechodem z cédéček na streamování. Přestože mi klasická ucelená alba na cédéčkách někdy moc chybí, streamování zase rozšiřuje obzory. Někdy se mi líbí nějaká písnička od neznámého interpreta a pak zjistím, že žádné album vlastně nemá a tvorbu řeší výhradně přes vydávání singlů. Ale mám-li říci své oblíbené muzikanty, pak to bude určitě Pink nebo Red Hot Chilli Peppers.

Rozhovor probíhá v dealerství Seatu v Tuchoměřicích. Proč padla volba právě na tuto značku?
Spolupráce se odvíjela od přátelství mého manažera s lidmi ze zdejší prodejny Auto Palace. Já jsem tu byla pro nové auto vůbec poprvé, ale samozřejmě o existenci zdejšího Seatu vím, jako každý, kdo při cestě do zahraničí parkuje na delší dobu u pražského letiště. Každopádně jsou tu fajn lidi.

Takže s novou Atecou nakonec spokojenost?
Rozhodně! A musím říci veliká, protože já už si to s tím objemem své práce bez auta neumím vůbec představit. Samozřejmě nejde jen o hudbu, často také převážím velké krabice nebo kufry, takže mi jde i o dostatečný prostor a jízdní komfort.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek